Internet stacjonarny a Wifi

Witam,

Posiadam internet stacjonarny 120 Mbit. Łączność standardowa kabel sieciowy na końcu wejście RJ 45. Potrzebuję tego internetu zarówno jako stacjonarnego jak i wifi jednocześnie.

Czy Archer C2 od TP LINK mi to umożliwi ?

Aha i jakie kable sieciowe zastosować żeby nie tracić na jakości przy łączeniu modemu z routerem ?

Pozdrawiam

Tak, archer to dobra propozycja w swojej cenie. Spokojnie wykorzystasz potencjał łącza o ile masz urządzenia z obsługą standardu AC. W przypadku AC433 masz szansę osiągnąć do ok 300Mbit w praktyce.
Kabel sieciowy kat 5e wystarczy do połączenia z modemem. Będzie razem z routerem.

Dzięki. Czyli muszę jeszcze dokupić sieciówkę bezprzewodową AC433 żeby mieć wifi i ją później podpinam pod wejście usb z tyłu routera. Dobrze myślę ?

Rozumiem, że ta podana przez Ciebie propozycja karty sieciowej obsługuje już wspomniany standard AC ?

Co do kabla sieciowego, znalazłem takie coś:

Na tej aukcji piszą, że te patchcord’y mają funkcję najmniejszego niwelowania sygnału na wyjściu… Warto zainwestować troszku więcej w potencjalnie “lepsze” tworzywo?

czy jest to może zwyczajny chwyt marketingowy?

Dzięki, pozdrawiam

Archer C2 to router w standardzie AC433 (5GHz) + N300 (2.4GHz) - marketingowe AC750. Taki router umożliwia osiągnięcie transferów do 1000Mbit po kablu i do ok. 300Mbit po Wi-Fi w standardzie AC. Chcąc mieć wifi nie potrzebujesz więcej nic poza routerem z Wi-Fi i karty bezprzewodowej. Jeśli karta będzie w starszym standardzie N300, osiągane transfery będą niższe i pełne osiągi Internetu 120Mbit będą możliwe do osiągnięcia co najwyżej tylko w tym samym pokoju, co sam router. Archera podłączasz pod obecny modem i konfigurujesz w tryb AP http://forum.benchmark.pl/topic/229991-poradnik-jak-użyć-routera-jako-access-point/#entry2272478
Kabel sieciowy tego typu może być. Zwykły cat 5E również pozwala na osiąganie linku gigabit. Przewody cat 6 są mniej elastyczne od 5E.

Ok rozumiem. Teraz nasuwa się pytanie, którą kartę sieciową wybrać:

tę od TP LINKA:

http://allegro.pl/karta-sieciowa-tp-link-archer-t1u-nano-ac-433mb-s-i6892539256.html

Czy może tę:

http://allegro.pl/karta-sieciowa-bezprzewodowa-wifi-ac433-usb2-0-z-i6994472229.html

Kiedyś mówiło się, że sprzęt od jednego producenta niweluje ewentualne błędy. Czy dalej to obowiązuje ?

Adaptery nano mają niewielki zasięg. Jeśli router byłby w bliskiej odległości max jedno-dwa pomieszczenie dalej jak karta, to ma to szansę działać stabilnie. Z innych modeli, polecam kartę Netis WF2190. To jeden z lepszych modeli w standardzie AC w rozsądnej cenie. Będzie lepsza od no-name z drugiej aukcji.
Karta i router niekoniecznie muszą być tego samego producenta. Tak naprawdę chipset karty TP link może być np. Realtek a routera broadcom, pomimo że będą tego samego producenta.

Dzięki bardzo za pomoc. Czyli mam pod Archer C2 podpiąć kartę Netisa we wskazane wejście usb. I oczywiście główny kabel sieciowy od modemu. Dobrze rozumiem?

Nie potrzebujesz żadnej dodatkowej karty aby router emitował sieć wifi :slight_smile:
Sam w sobie ma wbudowany taki moduł + anteny

O to nie wiedziałem tego :slight_smile:

Fajna sprawa, że ktoś o tym pomyślał i router ma już tę funkcję wbudowaną.

Karta wifi już kupiona, ale spokojnie znajdzie zastosowanie :slight_smile:

Dzięki

Dotarł już Archer C2. Oto rezultat:

Jeżeli w umowie na internet mam 120 Mb/s to test powinien również tyle pokazać?

Być może te zwykłe kabelki sieciowe powodują spadek prędkości?

Pozdro.

Upewnij się ile dokładnie osiągasz bez pośrednictwa routera.
W komputerze musisz mieć kartę gigabit Ethernet aby osiągnąć więcej niż 100Mbit.

Skan z pierwotnym configiem. Tj. Modem dostawcy bezpośrednio połączony do PC:

Karta sieciowa wg. Aida 64:
http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PNid=7&PFid=10&Level=3&Conn=2
Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller
Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8211/8212) PCI

Różnica znikoma balansująca w progu błędu. Więc w czym tkwi problem, że nie osiąga umownej prędkości ?

Z tego co widzę masz internet z Multimedii.
Więc raczej więcej możesz się nie spodziewać. Powiem więcej. Ciesz się, że masz taki wysoki transfer :wink:

1 polubienie

Ciekawa strona.
Problem w tym, że ludzie się uaktywniają na takich stronach wtedy kiedy mają problem a nie gdy wszystko działa dobrze.
Żaden ISP nie ma tam powyżej 50% "Skorzystałoby ponownie"
Chyba lepiej w ogólnie nie mieć internetu jednak :slight_smile:

Poświęciłem trochę czasu. Większość tych negatywnych opinii “nie zrobili mi internetu” olewają itd.

Przerabiałem to kiedyś. Miałem problem z przewodem koncentrycznym, po 8 latach już się urwał. Więc zadzwoniłem i mówię tak jak człowiek, który ma troszkę na ten temat pojecie. Faktycznie mieli dla mnie czas za 2 tygodnie dopiero i na mój koszt, bo to nie należy do ich obowiązków, bla bla.

Zadzwoniłem za godzinę na tzw. głupka. “Proszę Pani nie mam internetu nie wiem co się dzieje, coś tam świeci coś mruga”. Na jej pytania odpowiadałem celowo źle, lub nie wiem nie znam się,

Efekt ? podesłali montera tego samego dnia zrobił usterkę za darmo. Morał z tego taki. Jeśli wiesz co się stało zrób to sam, a jak potrzebujesz pomocy serwisu udawał głupiego :slight_smile:


Co do szybkości w umowie jest DO 120 Mb/s. Czyli równie dobrze może być od 50-119. Bo brak jest wyszczególnień początkowych tylko do ;). Sprytne lawirowanie treścią. Przyjdzie co do czego to tym się będą bronić. Chyba faktycznie nie ma co narzekać :smiley:


Pytania:

  1. Czy to prawda, że wifi emituje sporą część fal i nie powinno się spać w pomieszczeniu z nim ? (ktoś mnie straszy, że fale, że spać nie można, rozdrażnienie, bóle głowy a po kilkudziesięciu latach nawet rak) ■■■ ?

  2. Jak się nazywają te przysadki umożliwiające mocowanie kabla sieciowego do ściany?

Są takie plotki :wink:
Ale rzetelnych badań chyba jeszcze nikt nie zrobił. Myślę, że groźniejsze jest spanie z aktywnym telefonem komórkowym na stoliku nocnym w okolicy głowy.

Szukaj pod flop do kabli:
https://allegro.pl/listing?string=flop%20do%20kabli&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-3-1003

Rzetelne badania były prowadzone. I nie udowodniły negatywnego działania fal radiowych na zdrowie.
Poza tym fale radiowe emitowane przez domowe access pointy są niskiej mocy.
Opowieści o rozdrażnieniu z powodu sieci wifi można włożyć między bajki :slight_smile:

Poproszę dane źródłowe.

Są takie plotki :wink:
Ale rzetelnych badań chyba jeszcze nikt nie zrobił. Myślę, że groźniejsze jest spanie z aktywnym telefonem komórkowym na stoliku nocnym w okolicy głowy.

Jasne, rozumiem. Aczkolwiek lepiej wietrzyć pomieszczenie i na noc wyłączyć.

Szukaj pod flop do kabli

Właśnie tak flopy to były :). Pod kabel sieciowy to jaki kupić flop 5mm czy jeszcze mniej?

Pisząc kabel sieciowy mam na myśli ten zakończony RJ45 nie gruby koncentryk.

Zależy jaki masz kabelek. Bywały różne. Ale do standardowego piątka będzie w sam raz. :slight_smile: