Internet światłowodowy

Witam… czy ktoś kto się zna może mi powiedzieć czy Internet światłowodowy który ma różne prędkości będzie wystarczająco dobry znaczy ściągał szybko wszystko ??? podaję dostępne prędkości
72/4Mb/s 23,99* zł
144/8Mb/s 29,99* zł
288/16Mb/s 39,99* zł
72/36Mb/s 49,99 zł
czy raczej nie warto brać nic stąd bo to nie opłacalne i prędkości są słabe ??? ktoś może mi podpowie
Mam Jeszcze jeden problem mianowicie Pliki z Torrentów Pobierają mi się Bardzo powoli Chociaż Internet mam 60mb/s czy ktoś może mi poradzić co może być przyczyną raz dochodziło do 1.0 a teraz prędkości spadają Bardzo

Tak, będzie “ściągał”, a nawet wysyłał (!) tak szybko, jak przedstawiłeś to w dostępnych prędkościach.
To jak bardzo jest to szybko musisz sobie wywnioskować i obliczyć.

O reszcie mówić nie będę, bo po pierwsze to zależy, po drugie jak widać na załączonym obrazku, raczej nie pobierasz legalnych ISO linuxów przez torrenty.

Trochę dziwne te transfery, ale ceny znośne. Niski upload, ale wysyłać raczej nic nie będziesz, chociaż torrenty raczej Ci nie przyspieszą.

Przy 60Mb/s możesz mieć słaby upload, np. 1Mb/s. Jeśli ciągniesz na potęgę, ISP może Ci ciąć P2P, żebyś nie zapychał łączą lub puszcza, tzw. śmieciowy ruch łączem zapasowym z niską przepustowoscią, ale podejrzewam, że ruch p2p jest cięty, np. do 2Mb/s i ma najniższy priorytet w ruchu sieciowym.

ISP i tak wie, że nie będziesz tego reklamował, bo musiałbyś się przyznać do tego, że piracisz :smiley:

Może masz porty zamknięte i inni nie mogą nawiązać z tobą połaczenia.
Wtedy na ogół prędkości to tragedia.

Internet od T-Mobile domowy Pobieranie 60 wysyłanie Upload 10. więc
[Tu był obrazek]
Ściągam Te pliki ponieważ żeby testować czy coś się naprawiło poprawiło z prędkością a nie że Piracę… bo szukam ciągle dobrego miejsca dla routera aby prędkości wróciły takie jakie były wcześniej… :wink: Zamknięte Porty możliwe ???

To masz w końcu LTE czy światłowód?

Na LTE prędkości nigdy nie są pewne i stałe, więc takie spadki mogą występować.
Jeśli chcesz testować prędkość przez torrenta, to wrzuć sobie pobieranie np. Ubuntu. Ilość seedów powinna pokazać realną dostępną w danej chwili prędkość.

Ktoś poza trzepakami na tp-linkach bawi się w takie praktyki? Myślałem, że to już przeszłość ;D

MatX mam LTE ale sprawdzałem inną ofertę dostawcy bo zaczęło się to dziać żeby być pewnym że to nie wina Neta Może po prostu została Ograniczona prędkość… wiesz to 1,0 to chyba Nie jest aż tak dobrze czyli słabo… ale przecież nie ma Torrenta Ubuntu sprawdzałem w google nie znalazło
Ping
opóźnienia
96 ms
Upload
prędkość wysyłania
0.11 Mb/s
Download
predkość pobierania
7.72 Mb/s

1 MB/s to nie jest źle jak na internet mobilny, który jest bez limitu. Tak jak wspomniałem wcześniej, spadki prędkości mogą występować, bo to sieć mobilna. Jeśli chcesz stabilną i stałą prędkość wybierz światłowód.

Słabo szukałeś.
https://www.ubuntu.com/download/alternative-downloads

MatX Nie mieszkam w wielkim mieście w którym To UPC Orange Netia Vectra Ineaa Dostarczają różne nety wiesz w miejscu w którym jestem nie ma mowy żeby któryś z tych światłowodów mógłby zostać podłączony i działał… więc Jaka jest alternatywa jeśli nie sieć Mobilna :wink:

Z Twojego pierwszego postu wynika, że masz dostęp do światłowodu i pytasz czy warto.
Więc odpowiedź to tak, warto. Zwłaszcza w tych cenach.

Bo Ci z pierwszego Postu To byli w mieście które jest nie tak daleko mnie Voice.Net Telekomunikacja Internet ale dawali tylko 100mb/s ale z tego co wiem to to nic pewnego bo same skargi na ich usługi i że nie warto na tą firmę same negatywne opinie więc Wiesz :wink:

Większość dostawców ma negatywne opinie w internecie. Ludzie znacznie częściej wystawiają opinie negatywne niż pozytywne.

100 Mbps to całkiem przyzwoita prędkość.

Ruch P2P zawsze był cięty przez każdego ISP, żeby nie zapychać łącza. ISP zawsze robią sobie overbooking na swoich łączach, czyli zawsze mają klientów więcej, niż jest w stanie wydolić łącze do punktu wymiany ruchu. Dzieje się tak z prostego powodu, klienci korzystają z Internetu o różnych porach dnia, w różnych celach. Gdy znajdzie się kilku zapaleńców torrentów, wszyscy mają pozamiatane. Dlatego ruch P2P ma najniższy priorytet i może być limitowany oprócz limitu nałożonego na klienta. Każdy pewnie praktykuje po swojemu.

Więc jeśli nie masz publicznego IP, to:

Niekoniecznie bez powodu. Znam sporego ISP, który obejmuj jedno z województw i wiem, że obiecuje swoim klientom szybkie łącza, będąc świadomym tego, że urządzenia sieciowe nie będą w stanie wydolić przy zbyt dużej liczbie klientów. Inwestycja w modernizację sieci? Szkoda na to kasy, liczy się tylko zysk, nic więcej - alternatywy i tak nie ma, więc nie uciekną.

Widzę że wszyscy zapomnieli o regulaminie. Mamy tu filmy, pirackie gry a i tak wszyscy lecą pomagać jak ćma do lampy…

Gdzie Ty widzisz na forum regulamin? Regulamin zlikwidowano rok jak nie 2 lata temu. Teraz są dobre zasady :smiley:

Poza tym przecież napisał, że nie piraci, tylko testuje łączę :smiley:

O tu:

Nieodpowiedni post edytowałem, bo widać na nim próbę pobierania pirackiego oprogramowania. Nie ważne czy ktoś tego używa. Oprogramowanie jest pobieranie i jak na torrenty przystało na pewno uploadowane.

To nadal nie jest regulamin, lecz

:smiley:

Czyli przez inne nazewnictwo nagle można sobie darować? Logika.

Nie o to chodzi. Nie wyczułeś ironii najwyraźniej :wink:

Poza tym kolega pyta o łączę, więc szczerze nic mi do tego czy pobiera torrentami ISO dystrybucji Linuksowych czy filmy itp. Kolega nie pytał skąd i jak pobrać nielegalne materiały, więc nie uważam, że należy odmówić pomocy.