Internet UPC - problem WIFI, blokady strony oraz zaniżona prędkość

Więc tak wczoraj ,pracowałem nad testowaniem - z racji że ostatni dzień neta Vectra miałem wiec i router miałem zanim zdałem z racji wypowiedzenia umowy.

Testowałem całość wyłącznie na Dell D830 (Bo na nim nie mam jakości wifi na UPC) ,testy były wykonane na Windows 10 Pro x64 ,jedynie co na nim było to najnowsze aktualizacje systemu i wyszukane sterowniki reszta jak po instalacji z DVD nie dotykałem nic poza wgraniem chroma przegladarki

Testy wykonałem na UPC i na Vectra (ob ich orginalne odzielne instalacji jak i routery i kable z zestawu itp)

Testy były prędkości z speedtestnet ,testerów prędkości na stronach dostawców jak i stronę ta zblokowaną .
Testy po kablu jak i po WIFI jak i testy wykonane na upewnieniu że nic w tle sie nie aktualizuje itp by obciąząć łącze

Dell D830 - posiada kartę sieciowa o 1Gb/s i Wifi 160Mb/s

UPC: (Umowa D:500Mb/s i U:24Mb/s)

INFO: O WIFI zajeło mi na oba testy z 40m by się ząładowały ,modem był szybszy dawniej a i tak jak widac na stronie wypluło na speedtescie prawie żadne rekacje że coś jest na wifi a na stronie testu UPC po starcie wywala komunikat i tyle )

ZDJĘCIA SĄ PODPISANE CO I JAK ŻE KABEL /WIFI STRONA

UPC: (Umowa D:500Mb/s i U:24Mb/s)

INFO: O WIFI zajeło mi na oba testy z 40m by się ząładowały ,modem był szybszy dawniej a i tak jak widac na stronie wypluło na speedtescie prawie żadne rekacje że coś jest na wifi a na stronie testu UPC po starcie wywala komunikat i tyle )

VECTRA: (Umowa D:100Mb/s U: 10Mb/s)

INFO: Zapomniałem zrobić testując zdjęcia strony wololo na wifi że to samo co na kablu ,że działa w 100% tak smao i sie ładuje

Dodam jeszcze że ta strona różnie mi na PC czy tablecie czym kolwiek raz pluje na kablu czy wifi ten komunikat a raz ten 503 tekst - zależy od dnia ,godziny nie raz odświeżania strony.

Zaczynam od jutra ,konkretnie bo blokowanie nie satysfakcionuje mnie burknieci technika że akurat ta strona działa kazdemu dostawcy a jest wedłuch nich nie kompatybilna z Connectboxem ich od UPC a prędkość na jego laptopi miał max 320Mb/s w dniu teksu powiedział nie wie są prace i rekalmowąc bo oni wysyłaja dobrze a nie wie czmeu nawet i on na laptopie swom ma tak mało że nie jest od tego. A do wifi powiedział że to wina laptopa nie moja - jak widac powyżej na wifi oba pobrąły ustawienia i poąłczyły sie w 1s ale z efektem UPC mizernym

Ogólnie 500 Mb/s w UPC to taki “chłyt” marketingowy i aby się zbliżyć do tych 500 trzeba mieszkać w centrum miasta, być blisko rozdzielni i mieć spokój na łączach - w innym wypadku nie ma szans by to działało. W Twoim wypadku 250 to byłoby max. - u mnie wyciąga 230-240, UPC. Co do Wi-Fi to router ustawiony jest na 2,4 czy 5 Ghz? W trybie mieszanym możliwe, że są problemy, na 5 Ghz powinno być stabilniej. Wybierz jedną z możliwości - 2,4 lub 5 i wtedy testuj. Pozmieniaj kanały, bo moze też masz za dużo innych sygnałów na tym samym kanale w okolicy.

BTW. Infolinia przy problemach z Wi-Fi pierwsze co to zwala na sprzęt klienta czyli np. jego laptop. Tak najszybciej u nich rozwiązuje się sprawy.

A tutaj wczorajsze testy od tak zrobione na szybko z tego PC co pisze własnie ,PC też może jak laptop nie nowy ale sprawdza sie do wydajnosci neta spokojnie do wszystkiego i ma 1Gb/s karte sieciowa - oczywiscie tylko po kablu sa testy robione i nie podpinałem vectry pod pc do testów nie mam czasu pc nie ruszanego od lat przepinac kabli i sie bawić

UPC

INFO: W tym przypadku amm zadbanego softowo itp pc ale dla penwości wykonałem pare testów predkoci z wyłaczonym zonelarmem i AVG na wszelki gdyby to zaniżało coś ale nie jest ale dla penowści.

testy pochodza z Windows 7 SP1 x64

Tak tak to własnie mówią i technik to samo nawet jak 2 pc mu odpaliłem w trybie 1 po 2 testy i jego tez nei wytłumaczył jeden zbywa 2 i tak w kóło ba pasma i Ghz robił nawet i technik i ja w 2 dnu dzwonienia jak to wykryłem kazde pasmo i 2.4 i 5 - i w obu laptop obłsuguje zazwyczaj jak sa 2 łapie 5 od razu ,na vectra też 5 łapał jak testowałem .

A co do umowy mówiłem temu co mnie to obchodzi podpisąłem na tyle że nei dajecie to nie moja wina że oferujecie jak bym chcial 280Mb/s to bym tyle brał realnie powino 440max być .

I to im tłumacz ile razy dlatego będe zrywął umowe mam dokumentacje + testy i to z ich winy ,router blokuje ewidentnie storne ich ,predkosc nie daja nawet po testach wlasnego pc a wifi jedynie ten laptop na kazdym systemie ma problem z ich u znajomego vectra ,wifi hotspoty działa wszedzie gdzie nie sprawdzalem a w domu jak na zdjeciach

Teraz generalnie dowiaduje sie jak sie pozbyc tego neta ,mam dosyc tego nie mam czasu i sily tego testowac i pilnowac mam inne sprawy a teksty ich mnie nie satysfakcionuja . 3 razy umawialem sie z technikiem 2 dni czekalem calymi dniami nie zadzwonili nie przyjechali a wpisane jak na infolinie ze byli i ze to moja wina a 3 raz zjawil sie laskawie po 5h opuznienie od godziny umowinaj i pretensje ze wydzwaniam a zadnego info od nich zero rekacji ,i jedynie tekst jaks ie zjawil ze my nie tylko to robimy i ze jak nie pasuje to zglosic opinie do upc o ich pracy a z upc infolini resetuja router i mnie prosza ile mozna tlumaczyc i to robic.

Jedne do 2 i 2 do 1 i jeszcze technik przez telefon mowi mi ze mam sobie znalesc na walsna reke informatyka bo oni nie wiedza co i jak .

Znam sie dobrze na PC moze nie perfekcyjnie jedynie na usterkach i naprawach ale na takim czym banalnym to widze nie lykne takich tekstow co mi mowia

Popracuj trochę nad składnią, bo ciężko mi Cię zrozumieć w każdym bądź razie zrozumiałem, że tylko na Wi-fi jest problem. Próbowałeś może podłączyć jakieś inne urządzenie? Jakiś smartfon chociaż? Trzeba wyeliminować lub potwierdzić problem z tym konkretnym urządzeniem. Router nie stoi też za nisko lub obok jakiegoś urządzenia emitującego pole magnetyczne?

Jeżeli chodzi o co kolwiek na wifi w domu co mam ,6smartphonow na androidzie ,windows mobile itp łacza sie od razu ,tablety z windowsem ,androidem tez ,po kablu ok ale jedynie tego dell d830 wypluwa po wifi

Sprawdzalem od Linuxa rozne dystrybucje po Windows 2000- Windows 10 i nic .

Tego laptopa od kilku dni testuje moj ojciec w sieci wifi pracujac na nim w pracy i nie ma problemu nawet daleko od routera gdzie jest i pomieszczenia ,osiaga sprawdzajac jak mu powiedzialem raptem 64Mb/s i 6Mb/s po wifi i w pasmie 5Ghz - i ze nie czuje roznicy po necie itp - to jak na wifi to wystarczajace jak i tak to nie sluzy do wyzych celwo . A w domu zero nawet poczty nie sprawdzisz bo sie polaczy i obrazek przy 0.30kb/s to wyzwanie 2m jest.

Wpracy nie wiem maja jakis wielki net po kablu czy wifi dzielony na setki pc ale wiem ze nie upc napewno w 99% instalacja w dokumentacji chyba jest vectry bo oni dominuja u mnie

Wiem popracuje ,ja tak mam przepraszam ,router jest w takim miejscu ze sieje idealnie nawet technik powiedzial ze pod blokiem zlapie sie jeszcze zasieg .

Wina sprzetu nie jest bo łaczy sie wszedzie ale nie z tym UPC sprawdzil bym u sasiada ale zaden nie ma UPC sa wiekszosc vectra i 2 na orange swiatlowod a instalacja upc jest nowa wiec jako 1 jestem u nich w bloku klientem a swiatlowod mnie kusil ale cena zaporowa jak za net jeszcze nie bede placil tyle za neta by podpisywac u nich umowe.

Dodam że na laptopie Dell D830 - sprawdząłem na starszych potem sterownikach tych z płyty z 2010roku jak i tych z windows 10 najnowsze po aktualizacji z sieci czyli datowane na 2015 w panelu .

Tak jak by router wypluwal tego jednego z takimi wynikami po wifi ,no i 2 kwestia i 2 prekosc i blokowanie strony to juz widac ewidentnei router robi.

KD:11:57:06
http://wololo.net/talk/ ?
Robert:11:57:37
Dzień dobry, co mogę zrobić dla Pana?
KD:11:57:55
http://wololo.net/talk/ ?
403 FORBIDDEN! ? Dlaczego ?
Robert:12:00:55
Czy sprawdzał Pan na innych urządzeniach, np na telefonie, tablecie?
KD:12:02:15
Załączniki zostały dostarczone. Doradca zapoznaje się z ich treścią.
U innych dostawców internetu strona działa .
Robert:12:10:50
Zweryfikuję, czy przypadkiem Pana adres IP nie figuruje w bazie spamerskiej i może dlatego jest Pan zablokowany. Proszę o chwilę cierliwości
Bardzo dziękuję za cierpliwość
Zweryfikowałem Pana adres IP i stwierdziłem, że został umieszczony w bazie spamerskiej PBL poprzez serwis www.spamhaus.org, dlatego przekazałem prośbę o usunięcie go z bazy. Adres zostanie usunięty z bazy do 48 godzin, po tym czasie nie powinien mieć Pan problemów z korzystaniem ze wskazanego serwisu
Czy mogę w czymś jeszcze pomóc?
KD:12:21:16
Można tak robić bez powiadomienia mnie o tym ? To jest działanie etyczne ?
Robert:12:25:03
Można i nie zależy to już od dostawcy Internetu. Administratorzy serwisów mają wszlekie prawa i gdy tylko widzą, ze ktoś łączy się z IP znajdującego się w jakiejkolwiek bazie lub gdy tylko istnieje takie podejrzenie, to blokują dostęp. To normalna procedura. Czym innym jest etyka, jaką kieruje się UPC, czy inni dostawcy, a czymś zupełnie innym jest etyka, jaką kierują się administratorzy forów
Oczywiście proces ten działa także w drugą stronę - zdjęcie takiego adresu z bazy spowoduje przywrócenie dostępu
KD:12:30:02
Ja na tym forum nie byłem nigdy w życiu ! IP “spadkowe” ? Problem dotyczy nie tylko mnie .
Internet UPC - problem WIFI, blokady strony oraz zaniżona prędkość
Robert:12:33:52
Analizuję Pana zgłoszenie a nie zgłoszenie innych użytkowników
Czy mogę coś jeszcze zrobić w Pańskiej sprawie?
KD:12:37:53
Nie sądzę , aby mój przypadek był szczególny tylko raczej potwierdzający , że coś tu jest nie tak . Zobaczę co się stanie po tych 48 godz .

Ja akurat pisałem ale nie dostałem odpowiedzi do dziś ,a upc mnie zbywa jak zwykle

Dziś znowu napisze raport o necie ,wifi i stronie .

Dziś na laptopie nie mam czasu testować predkości ale na pc głownym dziś mam jak sie spodziewałem zanizone na kablu oczywiscie i test bez zapory i av

Dzieki za wpis czy moge go wykozystac do raportu do UPC ?

A stona poczekamy jak napisane 48h - narazie od posta twojego 2h mineło i na UPC n arazie nie mam czyściłęm ciasteczka itp i nadal komunikat ten 403 a na tablecie 503 ,poczekam

Denerwuje mnie to że miesiąc mija i nie rusza nic do przdou. Ani predkosc neta ,ani wifi ani strona .

Ja pisałem do admina strony z 2 kont i 2 pc ale do dziś nie dostałem ani emaila ani PW - dobrze ze tobie odpisali zawsze to coś widać pomogło to że 2 osoby napisały a to moze zmotywowało do odpisania.

Co do blokowania nie po to zakłądałem neta by zgadywac co działa a co nie za strona ,a tekst strona jest nie kompatybilna z Connectboxem od UPC i tyle wina w tym

Chwilowo zmieniło się z 403 na 503 i z powrotem jest 403 !
https://www.spamhaus.org/lookup/ - mój IP nie jest blokowany
Możesz
Sprawdzę jak jest w tej sprawie u moich znajomych których namówiłem na internet w UPC po HYPERION-ie .
Moim zdaniem ktoś tu “kręci” !
“Ksiądz pana wini, pan księdza,
A nam prostym zewsząd nędza”

Prędkość internetu testuj na karcie 1 Gb/s RJ-45 CAT5E lub lepszym (oryginalnym !) . Tylko tak możesz zarzucić UPC , że usługa jest niezgodna z umową . Ja przy 250/20 Mb/s (Power Fiber 250) nie mam mniej (bez względu na porę dnia i nocy) niż 240/19 Mb/s . Sprawa z WI-FI jest bardziej skomplikowana . Przy prędkościach >250 Mb/s należy dysponować kartą WI-FI 1,3 Gb/s (433+867) router powinien być umieszczony na wysokości 1m i anteny powinny widzieć się bez przeszkód (ściany) . Pozostaje jeszcze kwestia zajętości kanałów tj. liczby sieci WI-FI w Twoim miejscu zamieszkania .

Nie rozumiem, dlaczego insynuujesz mu nieprawidłową kartę lub kabel, skoro nawet technik UPC nie był w stanie uzyskać pełnej prędkości łącza. Masz 250 mbps, czyli połowę jego prędkości, autor tematu tyle zazwyczaj osiąga, więc twoja sytuacja nie jest adekwatna do tego z czym on się mierzy. 250 mbps na koncentryku to standard, w przypadku 500 mbps jest już całkiem blisko do granicy możliwości tej technologii. Dodając do tego zapewne mocno obciążoną infrastrukturę UPC w jego okolicy taka prędkość może nie być do osiągnięcia, czego samo UPC ze swojej strony nie chce mu przyznać :slight_smile:

Ja nic nikomu nie insynuuje . Skąd mam wiedzieć kto jakim sprzętem dysponuje i np. nie przyszło mu do głowy “zaoszczędzić” parę złotych na przewodzie RJ-45 ! Może Ty jesteś wszechwiedzący ! Ja nie !

Nie musisz tego wiedzieć - wystarczy informacja, że technik UPC przyjechał, sprawdził u siebie, prędkość też się nie zgadza! Zatem problem leży gdzie indziej.

Wierz mi albo i nie technika nic to nie interesuje jakim sprzętem dysponujesz .

Po konsultacji ze znajomymi wszyscy którzy nie mają internetu z UPC to strona im działa . UPC - NIE !!!

karta sieciowa nie ma tu nic jak jest w standradzie 1Gb/s . Po 2 jak wyżej Kazdan ,technik wchodzac jak mu pokazałem laptopa i pc oba przy nim testy i na kablu i na wifi powiedział mi wrecz cytuje “Nie interesuje mnie pański sprzęt” podłaczył się swoim laptopem (Model raczej najnowszy laptopa generacja ultra nie miaęłm czasu zajmowac sie przyjrzeniu co to za model był) i uzyskał na kablu z 3 razy robił na stronie własnej jakies i na upc i stwierdził 320Mb/s na kablu mowiac ze to jest wiarygodny tylko na kablu i logi sa zapisane z ich strony na gdzies tam UPC i mam reklamowac i nie wie czemu. po wifi mu szlo jedynie jeszcze sprawdzil na swoim smarcie. Z obu rowniez sprawdzal po wiwi i kablu strone i mial blokade.

Generalnie totalnie zły był że musiał jechać ,stwierdzil że nie od tego predkosci jest i ze to na infolinie upc reklamowac a oni tam ze technika dadza bo oni od tego nie sa.

Dziś czekam na ta strone coś po 48h pomoże bo z 503 znowu 403 FORBIDDEN! zrobiło sie .

A i test dzisiejszy przed chwila na upc kablu na pc tym co urzywam na codzien glownie

A nie interesuje mnie tez podpisywalem umowe na 500Mb/s - zakladajac powiedzieli ze ich kable na bloku i w domu bez problemu 500Mb/s bedzie o ile PC ma karte sieciowa 1Gb/s i tyle.