Internet UPC - problem WIFI, blokady strony oraz zaniżona prędkość

A do kolegi wyzej karte sieciowa 1Gb/s w kazdym sprzecie co mam jest wbudowana w plyte glowna ,zarowno laptopy ,tablety czy ten pc co pisze . Nie bede kupowal karty sieciowej na slot jak to nic nie ma wspolnego

Technik mial swojego laptopa i jak nie mial rowniez to jest cos u nich bo 2 moje i 3 podpial sie jego i to samo on miał 320mb/s z 2 razy kolo 318 z groszami a moje pc kolo 319 / 322 w tym upload zawsze 24 czy 23 z groszem i na kazdym ping 10ms

320 Mb/s przy 500 Mb/s ? Uwzględniając sprawę 1000&1024 powinno być około 475 Mb/s (450 Mb/s to już absolutne minimum) . UPC najwyraźniej obiecuje “gruszki na wierzbie” !

Już doszliśmy do tego, że UPC nie jest w stanie zapewnić mu tych 500, a nawet 400 Mb/s, prawdopodobnie ze względów technicznych - za mała przepustowość w tamtym rejonie lub za dużo klientów. Najlepsze jest to, że dzisiaj i mnie internet poszedł się kochać. Po zmianie DNS’ów w routerze, ten wpada w jakiś bootloop i co chwilę się wyłącza i włącza. Reset nie działa, wyłączenie na 15 minut nie zadziałało, więc prawdopodobnie czeka mnie wizyta technika… Mam Ubee, podobno teraz wsio wymieniają na ConnectBoxa.

Z ciekawości pójdę i zapytam czy w ramach umowy 250/20 Mb/s dadzą mi wypróbować owe 500/25 Mb/s .

Tak teraz ConnextBox jest - tak mi mówili ze tylko to daja przynajmniej u mnie w miescie , Dzis tez 180Mb/s przed chwila ,wystosowalem juz elektroniczne pisma do nich ale nic wiec wysle i poczta tradycyjna dolaczajc zdjecia wydrukowa i co chca w formularzu .

O dziwo strona nadal blokowana jest ,czyscilem ciastka ale poczekam jeszcze ,wifi w laptopie rozwiazalem jedynie na USB dongla WIFI tp linka do 300Mb/s ale nie jest rewelacyjne daje ledwie 100Mb/s na wifi i 24Mb/s upload ale wifi nie jest do grania czy sciagania wiec do neta starczy dobre i to ale to n oklolo droga .

Ciekawostka mam 2 PC od nie dawna - Fujitsu Siemens E3510 i posiada 1Gb/s karte i po kablu na 10 czystej nic byle sprawdzic chroma jak porpzednio zaintalowany tylko i 210mb/s uzyskalem z 2h temu .

Nie wiem obciążone łącza czy co to mnie nie informowali zakłądjąc neta i co mnie to obchodzi 500 to 500 a do 500 to kolo 440Mb/s a nie 100-300Mb/s jak im sie chce

Przed chwila na PC głownym ,inen juz nie sprawdzam nie mam czasu kazdego co dziennie odpalac i sprawdzac ,sprawdzam na tym co jest mi najbardziej przydatny na codzien

Niestety , ale strona nadal nie działa (403, 503) . U moich znajomych którzy nie mają internetu z UPC działa , a ci którzy mają z UPC nie działa . To nie może być przypadek . Moim zdaniem ewidentna wina UPC .

Dokładnie mi tak samo do dziś przed chwila wróciełem z pracy i sprawdzałem na domowym kablu i wifi na sieci mobilnej i u sasiadow na vectra i orange wczoraj pytałem i przy mnie odpalali .

A net jak był tak był dzis na domowym kablu

Będe ich cisnoł ,pismo wystosowane - pełne logi na 2 pc .- napise do admina tego portalu ejszcze raz może mi odpisze .

Ale to jest coś u nich ewidentnie teraz mam dzien w dzien 280Mb/s jak za neta a wifi to wina czegoś w ustawieniahc globalnych routera Connectbox i to samo dotyczy sie strony

Za każdym razem sprawdzasz prędkość w godzinach szczytu, więc tak z ciekawości; o ile chcesz i możesz sprawdź prędkość np. po północy, wtedy obciążenie ich sieci będzie na tyle niskie, że prędkość powinna być bliska 500 mbps.

1 polubienie

Może zobacz czy ich forum ładuje się po użyciu Proxy/VPN.

Matx - sprawdzam jak widac jak przyjde z pracy dzis wyjatkowo mam na 14 i test pokazuje znowu kolo 280Mb/s nie zamieszczam zdjec bo juz mam ich wiecej przez ostatnie dni niz zdjec z czasow dziecinstwa .

A predkosci sprawdzalem juz o 7 - 16 - czy nawet po 1 w nocy . I nic - teraz oscyluje jak widac na poziomie 280Mb/s internetu jak by pakietu bym zakupil.

A co do strony z proxy nie kozystam wiec nie sprawdzalem ,jedynie z sieci mobilnej czy z vectry czy u znajomych na orange i vectra . W bloku nikt nie ma i w okolicy co znam UPC maja vectre a po obcych ludziach sie nie bede pytal czy im jak dziala - ba wiekszosc i tak nie wie jak sie to sprawdza i takich wlasnie UPC nabija w beczke .

Rekalamaje napisane i teraz czekam co odpisza

A co do laptopa Dell D830 - wczoraj kombinowąłem i po pytałem sie informatyka jakiegos dla pewnosci swojej teori (Warto było). I powiedział że nie ma czegos tak ze jak posiada standard 802.11b/g/n i łaczy sie wszedzei w paasmie 2.4 czy 5 to nagle z dnia na widzi ale szczatkowy download a upload zgodny z tym co osiagnie karta wifi na danym sprzecie. Moge mówi wymienic na inna ale zbedna zabawa ale nie zaszkodzi.

Do tego wczoraj pomyslalem a co szkodzi i tak przez tego neta robilem formata i nie mialem czasu ogranac systemu programow itp jak do urzytku na codzien to zrobie test prze 4miesiacami temu urzywalem Windows 7 Sp1 x64 i zrobie wgranei systemu i o dziwo

Czysty system sterwoniki z płyty DVD systemu datowane na 2012r i dziala za 1 razem i normalnie predkosci widzi ,zrobilem upgrade sterownikow do wersji najnowszej dawtowanej na stronie producenta dell 22 Aug 2013 i to samo dziala - a na 10 wypluwa zle pomimo ze tam mialem sprawdzalem te same sterowniki i datowane na 2015r . I tylko UPC nie widzi.

Probowałem nadpisac sterowniki w 10 kilka razy juz na te starsze ale nie jak 10 nie przyjmuje je i pozostaje na swoich z 2015 (Ale na nich vectra i inne cos dziala normalnie)

Sterowniki ktore na 7 urzywałem to (Pogrubione to jakie ma Dell D830) : Dell Wireless 1370 WLAN MiniPCI Card, Wireless 1470 Dual-Band WLAN miniPCI Card, Wireless 1390 WLAN MiniCard, Wireless 1490 Dual-Band WLAN MiniCard, Wireless 1505 Draft 802.11n WLAN Mini-Card, Wireless 1505 Draft 802.11n WLAN Mini-Card Desktops, Wireless 1395 WLAN MiniCard, v.4.170.25.17 / 4.170.25.12, A17

Moge urzywam Proxy/vpn czy wifi jak teraz w 10 na laptopie na usb ale to taka prowizorka ze mnie denerwuje . A predkosc nie uzyskam chyba .

Ale predkosc jeszcze moge ugodowo placic jak za 280Mb/s to strony i wifi nie daruje - celem moim jest zerwanie umowy i powrot do vectry gdybym wiedzial ze wpadne w takie bagno bym nie zmienial nata . Pozostyal bym nawet na tej umowie co miałem ale wszystko dzialalo a tak bawie sie z tym w wolnych chwilach a nie ruszylo nic do przodu

Zapomniałem rano dodać że do laptopa to stosouje Windows 10 x64 wydanie z aktualizacjami po instalacji do dnia instalacji jak testowałem jak i teraz najnowsze updaty - w obu 7 i 10 sterowniki z płyty + zaktualizowen niktore do nowszych z windows update

Przecież pisałem, że jego IP jest na liście spamhaus… do tego nie potrzeba administratorów, aby znaleźć taką informację.

Napewno ?

Co napewno?

Ten mój IP jest blokowany ?

Człowieku, ogarnij się. Gdzie pisałem o Twoim adresie IP?

Trzeba pisać “jasno” !
Porada jaką dziś otrzymałem od UPC :
https://proksiak.pl/
Problem w tym , że wszyscy moi znajomi którzy notabene tej strony nie widzieli na oczy podobnie jak ja i mają internet z UPC to strona im nie działa . Inni którzy nie mają internetu z UPC to strona im działa . Podobno jest stosowana odpowiedzialność zbiorowa (dynamiczne IP ?) za spamerskie zachowania innych użytkowników UPC . W zasadzie UPC ma to w … ! Dobrze , że choć przelewy na konto za internet “łaskawcy” przyjmują !

Może najpierw naucz się czytać.