Internet UPC - problem WIFI, blokady strony oraz zaniżona prędkość

Z tego co wiem, to UPC nigdy w Poznaniu nie było, monopol w postaci Inei jest jednak zbyt silny. Jak masz jakieś źródła tych rewelacji to chętnie bym się z nimi zapoznał :slight_smile:

Z tego co słyszałem (a mogę się mylić) to Vectra również korzysta z HFC w tej ofercie, niekoniecznie ze światłowodu do mieszkania. Upload 30 Mbps dobrze pokazuje słabość tej technologi :slight_smile:

Co do tego Do i co piszecie wiem ,narazie mam ta reklamację na piśmie przysłali ,skany i co dalej zrobie już wiem mniej wiecej zapytąłem sie znajomej co zna sie na prawie pracuje jako prawniczka .

A co do zmiany na vectre ,kwestia niech sie zjawia a nawet spasuje i zmienie na 250Mb/s 20Mb/s jak powiedza ze to ich wina i tyle . Bo nie oplaca mi sie placic teraz za gorsze podobne pieniadze.

Ale papiery dodatkowe w poniedzialek i tak z rana wysyałam do centrali - moze inny ma to gdies ale ja sie upominam o swoje .

A propo umowy Vectry dzis ukladajac dokumenty wylecialo mi z głowy miałem 100Mb/s / 10Mb/s a koło 2 lata ostatniej umwoy promocje że od 22-6 rano było 150Mb/s / 10Mb/s ze Download w nocy max co maja. I tak było dokladnie pamietam . Wypadlo mi to z głowy przez to UPC

A dzis dam znac wieczorem co i jak dalej

Sprawdź sobie aktualną ofertę. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale u mnie od miesiąca jest dostępny internet 300 i 600 mb. W marcu kończy mi się umowa i przejdę ze 100 na 600 mb :slight_smile:

VECTRA to też DOCIS3.0 więc 600/30 Mb/s może okazać się iluzoryczne . Mają jeszcze 300/20 Mb/s .

U mnie jest 300Mb/s i 600Mb/s ale pisze w wybranych blokach i tylko net i cena nie opłacalna jak z UPC porównywać w niczym - a pytając się do opiekuna bloku vectra (Co mu wierze mając vectre nie było ani 1 problemu wiec wiarygodne mówi że nie da rady za stara instalacja w bloku max do 150Mb/s ,no ale ponoc plany wymiany wiec morze kiedyś - tak powiedział)

A kto wie co z tym Vectra to 600Mb/s to taki pic jak 500Mb/s w UPC ale nie bede gdybał jak w rekach i w testach tego nie miałem.

A wracając do tematu z rana dzwonił do mnie (Z Centrali nr 813 813 813) o dziwo 1 raz że dopilnuje i na 100% że dziś o tej 15-18 będzie i że przeprasza że nie był nikt bo ponoć problemy techniczne jakieś i do techników nie trafiały zgłoszenia i że przyjedzie i zadzwoni wcześniej obiecuje . Ale na koncu wspomniał że raz był technik i stwierdził ma zanotowane że router itp sprawne i że uzyskał te 500Mb/s/

To ja mu że mam zdjęcie że miał tyle i tyle 320Mb/s max i 24Mb/s ,wiec że nie ma takiej opcji - a do logów moge wystąpić pisemnie o wydruk i że nie było i mi kit wciska ,dodatkow zabespieczjaa sie dzwonic z infolini bys nie mial jak odzwonić .

A w rezultacie nic znowu ZLANY ZOSTAŁEM i tyle zero kontaktu ani be ani me ,a centrala wkółko to samo - pismo wysłałem z zażaleniem ,a jutro idze skarga i papiery z natychmiastową prawnie napisana wizytą albo odstępuje z ich winy ,a co do rachunku za 3 dni mam płacic napisałem dodatkow że jedynie usługa Tv spełnia wymogi a internet nie wiec zapłace połowicznie za TV albo wcale .

A dalej jade już co mogę papierami tródno dawałem kilkanaście szans ,wystarczy jak mi prawnik znajomy powiedział .Z ich strony wystosować aneks do umowy że nie osiagna 500Mb/s w bloku i zostaje bo i tak mam taniej całosć jak umowa TV i Internet np 250Mb/s i przekształcić mi umowe na 250Mb/s i 24Mb/s i tyle - powiedziała wystarczy chęć . No ale tak sie nie dogadamy jak nikt nie przychodzi a wszystko idzie na centrale a ona że nie może dac nr skieruje do nich i umówi sie na wizyte.

A bióro lokalne to nie wiem po co istniej jak banki (Chyba poza podpisywaniem umów i paroma indywidualnymi zleceniami ) nie jest potrzebne bo i tak zrobisz to sam albo musisz ,tam twierdza że oni nic nie moga bo sa od podpisywania i udzielania tych prostych info a moga te papiery co ja napisać i złożyc w moim imieniu ,to powiedziałem kolesiowi łagodnie że sam umiem pisac i mam gwarancje że dopilnuje dotarcie i odbiów a nie potrzebuje pośrednika do tego samego bo jeszcze zginie i nie dotrze.

A tekst Pani młodej obok ,wszyscy sa zadowoleni nikt sie nie skarży jak Pan i nikt nie sprawdza prędkosci tak jak Pan - a ja jasne zostawiam to bez komentarza.

I mówi że sama ma pakiet podstawowy TV i 30Mb/s internet i nie narzeka i nie wie nawet ile jej dają :slight_smile: a ja na to lekkim śmiechem parsnelem i zostawilem bez komentarza :slight_smile:

Śmiech na sali - do pacierza się szybciej zapisze

A Predkośc monitorowąłem dziś od 15-18 co jakiś czas i max mialem 290Mb/s i 24Mb/s

Z tego co mi znajomy mówił że 500Mb/s i 600Mb/s to mało realne jest uzyskać poz światłowodem ,wiele czynników sie do tego skłąda ale to wie dostawca jak zapwnia to masz tak miec a jak ci nie powiedzial i nie masz jego sprawa ty masz prawo egzekwowac co masz na papierze .

A tym zlewaniem to złatwione maja do raportowania UPC do wielkiego brata firm i tyle z mojej strony .

2 testy dzisiaj

Pare zdjec o wizytach tecnkika (Całości nie mam czasu uploadu teraz mam tego setki jak skanów ale te sa z okresu wikszego i tego co cisne ich)

A i dla wyprzedzenia tak dzwoniłem na ten nr i nic brak odbioru bo to jest automat

Panowie wygrana :slight_smile: . Dziś zadzwonil od tak technik kierownik że ktoś bedzie za 30m i był o 15 dzwonil - z swoim laptopem (generalnie cos z tego tego roku sprzed za 4000tyś) on miał 300 coś max dochodziło mu 400 coś a mi na PC 290Mb/s - coś tam po klikał w ConnectBoxie w jego tam dostep co maja (Nie tym co nam daja) ,po dzwonił gdzieś i działa u niego 440Mb/s i 500Mb/s i u mnie generalnie 3 testy końcowe i było 420Mb/s 480Mb/s i 500Mb/s u mnie a u niego raz 502Mb/s na stronie UPC czy np teże na speedtest.net.

Po takim czasie wreszczie sie udało ,ale skarga na techników co tak w jaja sobie idą poszła - bo takich cyrków sie nie robi.

Ale technik to dziś zastanawiał sie o ta reklamacje UPC nie wie co mówi Technicy a technicy co UPC.

Ale ważne że jest prędkość .Uporanie sie ze strona i laptopem :slight_smile:

Batalia cieżka ile to dni i czasu zmarnowanego ,a i czasami nerwów bo to zlewanie nawet mnie nie stresującego się osobnika doprowadzało do szewskiej pasji.

W skrócie trzeba pilnowąć tego co sie ma na umowie bo wielu oszukują i nawet o tym nei wiedzą - bo nagle magicznie dało sie to zrobić ale czemu nie wcześniej .

A po tych 2 latach zobacze czy pozostane przy UPC. Może Vectra bedzie miała cos konkurencyjnego i powrócę bo w 80% jestem bardziej w przyszlości na Vectra

No i moja walka dalej trwa jakieś kilka dni temu kupiłem nowego pc ale nie mailem czasu przeniesc dnych ustawiac itp i teraz od 3 dni ogarnialem go i w nim wifi pieknie chodzi pokazuje 300Mb/s 30MB/s D/U a dzis kabel odpaliłem by sprzwdzić ich chipoteze że PC z obsługo 1000Mb/s wcześniejszy i wina że stary 11letni że coć protokoły ,coś w technologi nie daje pełnego 500Mb/s D co twierdzielm im jest bzdura i było . Dziś na nowym na kablu na czysto np system nic w nim na Windowsie 10 i uzyskuje na kablu taka sam predkosc 290Mb/s i 30Mb/s ewidentnie cos kreca i bede musial do nich interweniowac

Laptop to nowy jest Acer Apsire 5 A15-51G-526B (Wersja z dodatkowym 128GB SSD i 8GB Ram w kości dodanej)

Teraz na ogarnietym pc z adblockiem ,avg i zone alarmem w tescie na stronie UPC mam 280Mb/s i 30Mb/s i Ping 11 i tak w kołko - kabelki sprawdzale rozne do NETA od ConnectBoxa.

Dziala internet pieknie jak poprzednio wifi i kabel itp ale ta predkosc pokazuje ze jada w kaszke z 500Mb/s no jest DO ale 400cos powinno byc max a nie prawie 300Mb/s w umowie do 500Mb/s

Hej,

No tak to nie działa, że jak jest do 500Mb/s, to minimum 400Mb/s musi być. Prędkość pobierania zależy od wielu czynników: od siły sygnału, wydajności routera, karty sieciowej komputera, oprogramowania antywirusowego, procesora komputera, serwera, z którego pobiera się pliki, przeglądarki i jeszcze masy innych czynników.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Serio fakt jest taki od mojej interwencji juz nie ma w bloku nawet i na stronie reklamowania 500 jest 300 a nastepnemu technikowi nie udalo sie udowodnic tyle co ja mam na tyc starych pc i nowym czyli 300Mb/s 30Mb/s i tyle tak jest ok nie zrwya it po porstu oszukuja i tyle ciagne do konca umowy i i tak zmeiniam na orange swiatlowod tanszy jest w bloku sam net i tyle i tak nie ma sensu placic za wolniejsza predkosc a i tak wole wrocic do vectry niz ten upc 2 raz podpiac sie tyle - oszukuja i tyle sami i technika z fake testem bo on uzuskal 1 raz ciekawe jak a najnowszy laptop od jego nie moze i nic . U sasiada bylem kiedys i to samo leci 300 wiecej w bloku u nich nie wyciagne .

Ale umowa zabezpiecza slowem DO wiec takie czasy i taka firma