Internet UPC - problem WIFI, blokady strony oraz zaniżona prędkość

Poprawiło się po wizycie technika ?

Powiem tak szopka za szopka

Po 1 czekałem od 15 do 18 jak podali ,nie podął nr facet mija 18 nie ma go to dzwonie do centrali UPC (Bo ten facet co uznal i sam powiedzial ze techni przyjedzie dzwonil z centrali upc tego 813 813 813) i pytam sie to oni ze nie wiedza ale sprawdza to ja mowie ze nie prosze o nr do technika albo przelozonego a oni ze nie moga podac a email dlaczego sie nei zjawil wyslali. To odczekalem zadzwonilem 2 raz i to samo powiedzieli a jeszcze hamsko odebrala kobieta ze oni pracuja do 21 i ze nie musza dzwonic a maja moj numer bo maja inna robote i ze sie zjawio moze do 21.

To ja na to ze mam to gdzies umawiali sie pytali o ktorej to podalem po robocie ze od 15 do 18 bede ,a oni ze nie maja obowiazku dzwonic i sie zjawia jak beda . A ja do nich ze co ja mam caly dzien zgadywac cyz beda czy nie ze to smieszne . Ze wystarczy zadzwonic spuznie sie czy bede o tej i o tej albo ze nie moge dzis.

I powiedziala ze bedzie jutro ktos o 9 dzwonil by sie umowic ponownie - kpina teraz minie znowu 2 dni zanim zjawi sie a ja nie mam czasu pilnowac i siedzec w domu dzis juz zmarnowalem czekajac.

Kpina - juz tak robia mi 4 raz - i tylko na 5 razy 1 byl ale to tez byla szopka przyjechal po 4h od spuznienie nie dobieral mojego telefonu potem odebral ze jest blisko a potem stekal mi w domu.

Kpina ,wysyalem dzis opine o jak do mnie podchodza technicy i upc oraz ze ten przedstawiciel co podpisywalem nie odbiera odemnie ani sms ani telefonu juz do prawie miesiaca

Kpina uznaja sami mowi ze sie zjawi i nie laska nawet odwolac .

Doprowadze to choc mi zajmie i 2 lata do rezygnacji z UPC ,zachcialo mi sie wpadlem w bagno i tyle trzeba bylo Vectry trzymac sie

Niedlugo 1 rachunek do oplacenia po okersie darmowym i nie zaplace im ani 1zł - narazie nie spelniaja nic co obiecali na umowie

Napisze jutro jak sie łaskawie zjawi co i jak - bo bede cisnol by przyjechali nawet o tej 21 co mi tam

Tak czytam ten temat bo za miesiąc kończy mi się umowa z Vectrą i zastanawiałam się nad UPC i teraz wiem, że się nie zdecyduję. Mam od 4 lat Vectrę, wszytko chodzi bez problemów, jak się kończy umowa to proponują dobrą ofertę, więc po co zmieniać i się użerać.

Ja miałem już dobra płaciłem to co miałem jak za sam internet bez TV ale nie proponowali mi nic poza pozostaniem tak jak jest. Ale w UPC zacheciło mnie internet a opinie w sieci sa jak z vectra 1:1 to nie jest wyznacznikiem bo mi np vectra pasowała a wielu wcesniejsze lata nazekalo a ja nie mialem problemu nie wiem jak bylo z technikiem itp ale nie wzywalem go od 7 lat ani razu

Predkosc byla ,pin niski ,nie zrywalo informowali o wylaczeniu ,blokad nie bylo . Jak zamontowalio tak do dnia zerwania byklo idealnie - nawet skanyy co tu dalem potwierdzaja .

Zmiany sa nie raz dobre sam jak bym wiedzial ze takie cyrki beda zostal bym ale nie jestem prorokiem a opinie z sieci sa warte tyle co kazdego zdanie .

Dzis wracajac do tematu dzwonili ze dzis nie Pasuje im a ja mowie ze mi pasuje ale im nie to jutro sie umowilem ale miedzy 12-18 i ze maja dzwonic i to napewno ,troche tam pocisnelem ich bo to sie smieszne robi . Ja nie siedze w domu i czekam.

A pismo o tym wysyalem dzis im pisemnie ,elektronicznie i tlefonicznie o skarge na technika i ze uznaja reklamacje i znowu robia takie cyrki

Jak jutro technik sie nie zjawi to koniec doprowadze do zerwania albo nie ogarna tego

Tak załuje zmiany od 2 miechow z Vectry na UPC. Co z tego ze mam w domu dla rodziny wiecej TV w lepszej jakosci kanalow itp dekoder nagrywanie itp cofanie jak z netem walcze.

A dawniej gorsze kanaly ale net sredni predkoscia ale wszystko dzialalo.

Teraz to jak wroce podpisze tylko neta bo TV i tak w domu juz nikt nie oglada ,bo sa inne alternatywy podpiete pod neta robiace za TV

No nic napisze co i jak jutro .

Odpisano mi wsprawie tej strony wololo wlasnie:

I have removed the system that was blocking you. Not sure how long it will stay “off”, it depends if I see new attacks from spammers.
I apologize that this system is so “aggressive” that it catches lots of good people in its net :frowning:

I bez niczego czyszczenia ciastek etc strona ładuje sie ,brawo tak sie pomaga.

Ale do technika i tak to bede cisnol bo z dnia na dzien znowu cos od nich moze zablokowac jak pisal tez w tekscie - oby nie ale to mozliwe

Strona : http://wololo.net/talk/ działa !

Wiem napisałem to odrazu test był po przeczytaniu Emaila od admina strony ,teraz jestem po pracy załadowała sie idealnie - miejmy nadzieje ze nie na jakis czas jak admin napisał . Ale jutro technikowi jak pisałem powiem to moze jakos to w centrali ogarna dodadza do białej listy strone czy zmienia cos.

Ale + ze sie cos dzieje laptopa ogarnełem ,strone samemu ale to tez dobrze ze jest. Tylko został net jak ogarna go to zostane przy nim a jak nie to zrezygnuje

Jakiej “białej listy”?
Przecież blokada tej strony dla użytkowników UPC to tylko widzimisie jej administratora a konkretnie niezaradność w walce ze spamem. Dodawanie operatora z ponad milionową liczbą użytkowników do blacklisty (z brakiem możliwości wyświetlania zawartości forum(!)) co uczynił admin strony to głupota. UPC tutaj nic nie blokuje, jedyna ich wina to, że nie dbają o “czystość” adresów swojej sieci, ale nie zawsze jest to możliwe, gdy ma się taką bazę klientów.

Wina jest po obu stronach jeden nie pilnuje a drugi radzi sobie jak może - wazne że coś zdziałał UPC nic nie pomogło nawet nie wiedziało ,i nie chciało nawet tam napisać - co kolwiek zlali to radz sobie sam.

Wtedy nie dodawałem ale dzis tak dla zasady dodam zdjecie ze działa.
Kabel UPC PC domowy: [PO WIFI TEZ DZIAŁA TEN SAM PC SPRAWDZAŁEM]

Co do predkosci nadal jest kolo 280Mb/s 24Mb/s - do dzis na PC domowym na kablu

Co do dzisiejszej wizyty nie bede sie rozpisywal . Nie zjawili sie ,zero dzwonienia od nich czekalem od 15-18 jak umowiłem sie . Skonczylo sie dzwonieniem do centarli i ta sama gadka ze raport do kierownika technikow poszedl ,ona nie poda nr i nic nie zrobi. Wybralem sie do siedziby troche pocisnelem od tago co podpisywalem neta ,ale on nic nie moze widac to z rozmowy. Zobaczymy jutro jak sie nie zjawia odsylam im sprzety poczta na ich koszt elektronike ich i mam na to wyrobane . A i raport na obsluge i technikow napisalem dzis reczneie i wyslalem jak i wersje email i telefonczna.

Nie racza nawet po uwzglednieniu rekalmacji przyjechac to sory ja nie mam tez czasu w kółko ,zero kontaktu od nich atelefon moj maja ,ja nie bede wiecznie mail wolnego na to - i zgadywal czy przyjada to po co umawiaja wizyty juz na 6 razy jak pisalem 1 sie zjawil co opisywalem a tak przed i po tym teraz 3 raz gdzies .

Kpina

Jakby co to nie pisz , że zrywasz umowę tylko od niej odstępujesz (powód) .
To jest prędkość na ofertę 300/25 Mb/s .

Wiem ,troche po czytałem i po pytałem sie znajacych na prawie - mówie to o zerrwaniu ale to bedzie odstapienie od umowy dokladnie nie pamietam teraz ale znajoma prawniczka napisala mi i generalnie kieruje juz mnie co i jak ma robic.

Generalnie tak mam cały czas nie przekroczyło mi nigdy na logach tu nie podałem bo mam juz ich mase raz dobiło do 285Mb/s i 25Mb/s ale to 1 skan a 2 juz sekund epo tym granica max 280 ale zazwyczaj 270 z groszem .

Czyli wolisz wrócić do vectry ze znacznie niższą prędkością? W takiej cenie tam miałeś internet a w jakiej w UPC?

Generalnie ,moze myśle o zmianie umowy na 250Mb/s bo jak nie daja rady to i tak 3 razy szybiccej niz miałem w vectra tam miałem 100Mb/s / 10Mb/s i z TV pakiet srebrny jakies 2 lata temu dali upust i za 49,99zł miałem to co teraz jest kolo 100zł. A tu płace teraz 69.99zł + TV pakiet średni (czy jak to sie zwie tam nie mam pod reka nie pamietam) + dali tablet do tego jeszcze i miech w umowei za darmo i montaż no i net 500Mb/s 24Mb/s tak było ustalane z przedstawicielem aka opiekunem bloku .

A co do wizyty dzisiejszej tak jak wczoraj wiedziałem ,olali i to samo zero kontaktu juz o 18 byłem w siedzibie UPC u mnie i tak cisnolem ze amen ,ale oni tam nic nie moga ciagle do centrali w takich sprawach ,to dzwoniłem z 20 radzy dzis i dopiero kolo po wielu laskawie jeden odpiedział mi podejrzewam ze to sciema ,ze sprawdza wpisy o technikach i ze owszem wizyty były zlecane ale ze pomiedzy przedstawicielami w Radomiu a nimi w kielcach byly prosby o przesuniecia i daltego sie nie zjawia .

Ja na to ze to chyba mnie sie informuje ze nie mozna bo cos a nie centrale ,to ona ze nic nie wie . Telefon jest podany wystarczy zadzwonic ze tak albo tak a nie ,jak podejrzewam zlewaja by przedluzyc bo niedlugo okres placenia.

Zapewnili mnie ze tym razem jak zwykel w Poniedzialek od 15-18 ktos bedzie w 100% ehe jasne ,a pismo z zazaleniem do UPC jak i na technikow w Poniedzialek wysyłam ,bo uznac rekalamacje ale zeby to zrobili to szybciej do Papierza sie zapisze

A predkosc dzis taka sama

Generalnie jak nie ogarna nie zjawia sie odsapie ,ewentualnie jak przyjada wymienia i sprawdza na swoim i nie uzskacja to moge sie dogadac z zmiana umowy na 280Mb/s z reszta to samo w umowie ,bo i tak cenowo i co jest bedzie lepsze od vectry jak nie , to wypowiem im z ich winy i wroce do vectry na pakiet 150Mb/s i TV ten co maja teraz w umowie max i tyle wole doplacic troche a bede mial z glowy i bez problemu.

Dlatego czekam dam im szanse jeszcze raz ,jak nie to sorry

Możesz mieć problem z ewentualnym wypowiedzeniem umowy „z ich winy” bo twoje prawie 300 mbps mimo wszystko spełnia założenia „do 500 mbps”, które to znajduje się w ofercie. Problemu z samą zmianą taryfy na niższą raczej robić nie będą i to mimo wszystko ci polecam zrobić, gdyby tego 500 mbps nie potrafili dostarczyć.Nie ma sensu dopłacać do gorszej oferty innego operatora, skoro tutaj już wszystko poza prędkością działa prawidłowo.

Z tego, co widzę to marketing UPC ma piękny gorzej z dbaniem o klienta. W Poznaniu oni są jak pasożyt działają na cudzej sieci i nie chcą zrezygnować (po co samemu zakładać sieć jak można żerować) sprawa poszła do sądu i chyba dostali dwa lata na stworzenie swojej sieci.

PS Kiedyś była taka afera z UPC że jak ludzie sprawdzali szybkość swojego internetu z strony UPC a strona wykrywała że to sieć UPC to polepszała dane. Jak oni się wytłumaczyli, że to był błąd.

To nie jest prawda, może jak brakuje 10% to będzie trudno udowodnić złą wole operatora, w innych przypadkach to oni są przegrani, mityczne “do” mogą sobie w kalosze wepchać. Trzeba upominać się o swoje, mają sprzedawać to co mogą dostarczyć, a nie marketing.
Tu porady od UKE. Robią coś na stronie UKE, dlatego niektóre strony można znaleźć w archiwum.

Wnioski do Prezesa UKE

http://www.cik.uke.gov.pl/rozwiazywanie-sporow-adr-14288

Wzory pism i dokumentów

http://cik.uke.gov.pl/wzory-pism-i-dokumentow-14252

Opis w archiwum
https://archiwum.uke.gov.pl/wnioski-do-prezesa-uke-17179

https://archiwum.uke.gov.pl/przewodnik-po-jakosci-uslug-telekomunikacyjnych-13843

UKE reklamacje-abonenckie.

http://www.cik.uke.gov.pl/reklamacje/reklamacje-abonenckie

Działania UKE na rzecz konsumentów

http://www.cik.uke.gov.pl/dzialania-uke-na-rzecz-konsumentow-15604

Wzory formularzy reklamacyjnych można pobrać na przykład z uokik

https://www.uokik.gov.pl/wzory_pism.php

Wyżej informacje które mogą się przydać. Nie dzwoń do nich tylko napisz oficjalną reklamację o tym, że jak nie naprawią to umowę uważasz za zerwaną z ich winy, bo usługa nie spełnia warunków umowy i składasz wniosek o interwencje prezesa UKE. Reklamacja ma być z kopią na której muszą ci potwierdzić odbiór dla ciebie, musisz mieć dokumentacje dla UKE. Oczywiście pilnować wszystkich terminów ustawowych i piszesz o formie odszkodowania dla ciebie. Wszystko jest opisane na tych stronach co podałem wyżej.

Zmień na 250/20 Mb/s . Chcieli dorównać ORANGE & VECTRA 600/60 Mb/s , ale protokół DOCIS3.0 i przewód antenowy to jednak nie to co światłowód .
500x(1/1,024)^2 = 477 Mb/s (sprawa 1000&1024 , 450 to minimum !)
Jak tak nie ma (RJ-45) , to nie ma co przepłacać za prędkość która istnieje tyko na umowie , a nie w rzeczywistości .