Internet w laptopie - modem USB

Potrzebuje mieć dobry Internet w laptopie. Do tej pory korzystałam ze stałego łącza lub wi-fi (Neostrada). W pracy niezbędny mi jest laptop ze stałym dostępem do Internetu, a nie zawsze mogę korzystać z wi-fi. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być modem USB. Bardzo dobre opinie ma ALCATEL LINK KEY 4G LTE
https://www.komputronik.pl/product/329434/alcatel-link-key-4g-lte-bialy.html
Jakie modemy polecacie?
Przy modemie wiadomo jest slot na katę SIM i trzeba będzie wykupywać pakiet internetowy. Tu kolejna zagwostka, jaka oferta obecnych operatorów jest najkorzystniejsza? Dziennie zużywam tak 2 GB Internetu do samej pracy. Z tego co się zorientowałam pakiety są dość drogie, jak na moje zapotrzebowanie użycia danych
Proszę doradźcie mi jak zorganizować sobie w miarę dobry Internet do laptopa żeby nie przepłacać

Kiedyś było Aero 2 za friko, ale co godzinę rozłączało i prędkość wynosiła do 0,5 Mbs. Chyba mam gdzieś nadal działającą kartę. Jednak raczej dla CIebie to za wolno i trzeba będzie płacić za 50GB pakiet miesięcznie.

W sumie jak idziesz pracować do dalekiej kawiarni, to i może nawet internet mobilny domowy 50 - 300 GiB będzie wykrywał, że zmieniłaś “zamieszkanie” - więc jakby tamte pakiety były tańsze niż liczenie na 15 GiB + 15-30 GiB w ofercie na karcie to możesz się naciąć, że operator nie zaleca przemieszczania “modemu”/“routera” zbyt daleko.

Może Gom1 jakby wrócił to by ci sprzedał jakąś kartę Orange gdzie nazbierał z 240 GiB, wrzucając po 50 zł dla Orange/TP SA.

Ja mam dalej i używam telefonie głównie do przeglądania internetu i kontaktu przez Messenger poza domem. Nic się nie zmieniło do tej pory, ale do tych podstawowych rzeczy wystarcza jak nic w tle nie obciąża internetu bez przerwy. Dobrze, żeby podnieśli prędkość przynajmniej do 2 Mbs, bo dużo rzeczy nie zdąży pobrać

Jaki Internet na kartę jest obecnie najbardziej korzystny? Żeby łącze było w miarę stabilne i dużo GB przy jednym doładowaniu za nieduże koszty. Miesięcznie potrzebuje tak min 50 GB danych do wykorzystania, do samej pracy (nie mówiąc już o rozrywce: filmy, tv). Przeglądając oferty operatorów to Plus lub Orange. Sama mam abonament w Plusie więc pewnie coś by zaproponowali korzystnego ale Internet nie jest zbyt stabilny, w mojej ocenie. Orange ma dobrą Neostrade, ale z Internetem mobilnym na kartę to nie wiem. Proszę doradźcie mi w tym aspekcie

Myślę, że lepszym wyborem będą modemy wyposażone w moduł WIFI. Po pierwsze nie zajmują gniazda USB (są długie i czasami kłopotliwe, łatwo uszkodzić przy np. korzystaniu mobilnie, to dosyć częste), po drugie, taki modem z WIFI można postawić w mieszkaniu w takim miejscu gdzie jest najlepszy zasięg LTE, a czasami jest to np. szafa czy parapet. Trudno siedzieć z laptopem na parapecie czy szafie.

Proszę doradźcie co będzie lepsze do pracy na laptopie w podróży

  1. modem USB na kartę SIM
    https://www.komputronik.pl/product/329434/alcatel-link-key-4g-lte-bialy.html
    czy
  2. router mobilny na kartę SIM
    https://www.komputronik.pl/product/329434/alcatel-link-key-4g-lte-bialy.html

Początkowo byłam nastawiona na modem, ale stwierdziłam że router mobilny to też dobra opcja
Proszę doradźcie bo już sama nie wiem co byłoby lepsze

Oba to modem.

Jak nie wadzi ci opcja wyłamania, bo ktoś będzie biegał po kawiarni czy wynajętym biurze to może być i modem.

Zaleta routera to pewnie wi-fi dla telefonu bez przelotki “dużego” USB na USB C / micro USB i modlenia się, że telefon wspiera jak nie masz 2 slotu SIM. Wadą jego akumulator lub obowiązek znalezienia powerbanka lub gniazdka (jak mobilność to określenie na masę do 100 gram).

Patrząc też na cenę to na + jest mimo wszystko klasyczny modem USB
Z laptopa na wyjeździe będę korzystać głównie w domu na wsi u babci. Nie ma tam możliwości podłączenia Internetu na kablu (typu Neostrada). Więc szukam jak najbardziej korzystnego rozwiązania z Internetem mobilnym żeby móc normalnie pracować

Udostępnianie z telefonu, bo nie trzeba nic tachać. Ewentualnie modem z WIFI, bo można postawić gdzie lepszy zasięg, a do tego nie przeszkadza w USB.
Te patyczki z USB to syf jest, wymaga instalacji sterowników, bywa, że jak się wsadzi w inny slot USB, to się wywala sterownik i trzeba reinstalować, jak niema zasięgu, to trzeba z całym laptopem się plątać.

W swoim abonamencie, mam niewystarczający pakiet Internetu, a wykupywanie dodatkowego mi się nie opłaca niestety.
Bardziej myślałam o kupieniu starteru SIM na kartę, tylko do korzystania z neta na wyjazdach do pracy, przy użytkowaniu modemu USB lub routera mobilnego
Czyli te dwa modele o które pytałam - modem USB i modem-router z wifi to dobre opcje do rozważenia
Dziękuję za odzew

To wsadź kartę internetową do telefonu jako drugą. Większość porządnych smartfonów obsługuje dwie karty.

A jak soft rozdziela by macierzystym Hotspotem była konkretna karta.

Niestety mój telefon nie ma wejścia na 2 karty SIM, uważam też że to wcale nie jest taki standard, choć rzeczywiście mógłby być

Nie wiem czy tak jest w smartfonach innych producentów, ale w Xiaomi ustawiam jedną kartę do internetu, a drugą do rozmów i SMSów. Jak mam Aero2 ustawione domyślnie na internet, to telefon przy włączonych danych mobilnych i skonfigurowaniu Hotspotu rozsiewa Wi-Fi właśnie z Aero2. Widzę to dobrze, bo gdyby rozsiewał z Orage na kartę znikałaby mi kasa z konta.

Ja użytkowałabym karty SIM z internetem tylko w modemie USB lub routerze mobilnym. Dlatego myślę o kupieniu startera karty SIM na doładowania, aby tylko korzystać z pakietu Internet
Naprawdę nie mam innej możliwości, jak korzystać z modemu lub routera na kartę żeby mieć dostęp do Internetu by móc pracować
Tylko kwestia jest taka co lepsze czy modem USB czy router mobilny
Przedstawiliście mi + i - obu rozwiązań
Przemyśle jeszcze sprawe
Choć bardziej mimo wszystko skłaniam się ku modemowi USB
Dziękuję za odzew

Modem USB ma IMHO same minusy.

  1. Brak możliwości ustawienia tam gdzie jest zasięg.
    2)Konieczność instalowania sterowników.
    3)Zajmuje port USB, w podróży często jest przyczyną wyłamania portu i sam się często uszkadza.
    4)Brak możliwości udostępnienia na szybko komuś lub innemu urządzeniu, tablet, telefon itp.

A masz jakiś stary telefon, który dałoby się użyć jako router Wi-Fi? Nie jestem dobrze zorientowany w ofertach internetu mobilnego, ale Aero2 z zakupionym, płatnym pakietem nie powinno być tak wolne jak za jednorazową opłatą i za miesiąc dałabyś 60 złotych za 60GB. “Darmowy” na pewno by temu nie podołał, bo jak pamiętam, mój rekord czasem przy 12-godzinnym użytkowaniu na dzień, to było najwięcej 30GB miesięcznie. W tym dużo oglądania filmów w średniej i niskiej jakości, grania w gry przeglądarkowe, ale te wymagały internetu tylko do załadowania się i wysyłania osiągów na serwer. Nie sądzę, że modem na USB jest dobrym rozwiązaniem. Aero2 działa mi znacznie wolniej przez Huawei E3131 niż Hotspot z telefonu. Ma też problemy z zasięgiem i zawsze jest gorący

Ja to nawet nie wiem czy Aero2 funkcjonuje jeszcze na rynku, sprawdzę z ciekawości…
Co do telefonu drugiego żeby był hot spotem, to niestety nie mam. Ale jeżeli ma szybciej działać Internet niż ten przez modem USB to i telefon zdobędę.
Niemniej ciekawa opcja, będę musiała przetestować
Co do moich doświadczeń z modemem USB - może internet nie jest za szybki ale płynny - przynajmniej z Orange, z Plusa czy Play co chwila rwało się łącze
No nic trzeba będzie pokombinować i przetestować różne opcje
Dziękuję za odzew

Modemy USB może i mają swoje minusy ale są pod względem ceny bardziej przystępne
Kiedyś korzystałam z Internetu przez modem USB i nie było tak źle
Teraz właśnie rozeznaje się w temacie bo są te routery mobilne, ale cena ich dość zaporowa dla mnie
Nie mniej nie wykluczam żadnej opcji i właśnie wolę się doradzić, posłuchać opinii
Dziękuję za odzew