Internet z UPC czy się opłaca? Opinie

(8radek8) #1

Witam.

Niedługo będę miał możliwość podłączenia telewizji cyfrowej i internetu z UPC. Zastanawiam się nad prędkością 25 Mb, obecnie mam 10 Mb z Dialogu.

Czy opłaca się brać z UPC ??

(Sandall) #2

Zdecydowanie polecam, sam kiedys mialem 25mb od UPC i bylem bardzo zadowolony, niestety obecnie nie mam mozliwosci miec neta od UPC i zaluje, nie zastanawiaj sie i bierz UPC chyba ma obecnie najlepsza oferte jesli chodzi o internet.

(B Pazdan1) #3

Polecam! Ja mam internet i telewizję cyfrową w UPC /internet kilka lat, telewizję cyfrową drugi rok/ i jestem zadowolony.

(Konrad Media) #4

Świetny operator (UPC) ,stabilne łącze,odpowiednie opłaty,przez całą dobę deklarowana prędkość,zero awarii (przez cztery lata tylko jedna przez dwie godz.)

Zdecydowanie polecam.

(dominikb) #5

Też polecam UPC ja niestety nie mam,a to stabilne łacze zero opłaty przez dwa miesiące promocja:)Ja bym najlepiej wziął 120mb/s ale to nie we wszystkich jest dostępne zależy jaką ktoś potrzebuje.

(Paluch81zcie) #6

Tez mam z UPC 25 MB i mam pytanie do innych użytkowników ile im się sciąga kb/s przy tej opcji????

(greh) #7

25 Mb/s : 8 = 3,125 MB/s :slight_smile:

Mb/s - megabit na sekundę

MB/s - megabajt na sekundę

(Paluch81zcie) #8

ale tak się ściąga czy tylko tak wynika z obliczeń??

(greh) #9

soyer81zcie , to tylko obliczenia.

Jednak max powinno tak ściągać, jednak w UPC ( i nie tylko zresztą) są umowy na łącza z magicznym słóweczkiem *DO* 25 Mb/s. :wink:

(Paluch81zcie) #10

dlatego chciałbym sie dowiedzieć czy inni uzytkownicy UPc mają podobne średnie prędkości bo mi zreguły przy opcji 25 MB sciaga sie ok 2024kb/s

(greh) #11

Niecałe 2 MB/s (na oko około 16 Mb/s), więc w Biurze UPC powiedzą Ci, że wszystko jest zgodne z umową bo masz umowę *DO* 25 Mb/s. :wink:

(Paluch81zcie) #12

no wiem wiem taka prawda niestety:( mimo wszystko życze wysokich transferów:)

(Yoti841) #13

Mam 8Mb/s,ściąga mniej więcej po 700-960kb/s więc ładnie :wink: i BARDZO żadko niema internetu :wink: POLECAM FIRME!

(Kpc21) #14

Prawdę mówiąc jakość łącza można ocenić tylko lokalnie.

(Przemo5) #15

Witam ja mam mieć internet z upc 100mb/s i miałem go przez 1 miesiąc z 5 miesięcy,oczywiście rachunki naliczane normalnie.Gdy zadzwoniłem dowiedziałem się że to moja wina że oni mają błędy na serwerze,oczywiście sam musiałem się prosić o naprawę skutku 0.Oszuści jakich mało klientów mają w du... nie interesuje ich opinia klienta i zadowolenie tylko kasa,jak ty się spóźnisz z zapłaceniem rachunku od razu odcinają,ale oni mogą lecieć w chó... nie wywiązując się z warunków umowy.Nie polecam nikomu internetu z UPC ja nie jestem pierwszym który dał się nabić złodz... w butelkę,więc i wy nie róbcie tego błędu.Awarie internetu zgłaszałem kilkakrotnie.O jakiekolwiek pytania screeny piszcie na adres ciach

(Andrewcors) #16

Żadnych problemów, dobra cena, stabilne łącze, bardzo polecam !!

(Villy) #17

bedąc w polsce mialem net kolejno 10mbps nastepnie 25, i ostatnio 50 w upc oczywiscie powyzej 25mbps stabilnosc bardzo mala internet rzadko kiedy 49mbps na speedtescie ze strony upc, baardzo czesto spadał do pol mega

-- Dodane 07.08.2012 (Wt) 16:56 --

do 25mega wszystko super ale powyzej to masakra...

(soanvig) #18

Teraz wszyscy co mieli 10Mb dostali 25Mb. Tak samo ci co mieli 4Mb, ale ci muszą dopłacać 5zł. Ogólnie to bardzo dobry uptime i pingi. Około raz na miesiąc krótke przerwy, prawdopodobnie konserwacyjne.

A co do opiń nie na forach, to sam (ze względu na moje "flow" w pisaniu xD) miałem robić w pisaniu pozytywnych komentarzy na tego typu portalach, ale takiego wkręcania sam nie lubię, więc wkręcać nie będę.

(Villy) #19

ja tak jak powiedzialem na podstawie moich osobistych doswiadczen z upc do 25 mega włącznie działało wszystko bardzo dobrze i stabilnie - ale odkąd przeniosłem sie na 50mbps i przyniesli nowy modem z funkcją routera thomson twg-u870 poprostu cuda sie dzieją internet spada do 0.5mbps gdzie po podłączeniu starego routera ze standardem b/g, jest pełne 50mbps na starym routerze a w tym thomsonie na standardzie N jest 0.5 :confused: tak więc powyżej 25mbps radzę się zastanowić czy naprawde potrzebujesz bo pełnego 50mbps nie osiągniesz w najlepszym przypadku 40 / 45mbps

-- Dodane 08.08.2012 (Śr) 17:36 --

a co najciekawsze na infolini odpowiedz jaką otrzymujesz to że w tym rejonie pełnego 50mbps nie otrzymasz, więc ja sie pytam po co reklamują skoro nie są w stanie tyle dać xD

(Loveparade2000) #20

Klientem UPC bylem od dawna, wlasciwie od 1998 roku jakos. KIedys to byla najlepsza firma dysponujaca najlepszym jakosciowo internetem, ktory nie przerywal. Obecnie jest to firma moloch - w ktorej nikt nie wie o co chodzi bo jest tak duzo pracownikow(kazdy sobie zaprzecza). Internet przerywal mi 2 lata, po podlaczeniu nowego modemu - internet przestal dzialac. Technik Wam szybko podlaczy internet, ale gorzej bedzie jak bedziecie mielie klopoty- wtedy ich szybko juz nie rozwiaze. Weźcie lepiej osiedlową kablowke - bedzie taniej, predkosc nie bedzie tak oszukana (UPC nigdy nie ma predkosci tych ktore podaje, zapomnijcie o tych 60 MB/s) a jak bedziecie mieli jakies awarie - to na osiedlu Wam szybciej zrobią niż przez taki moloch - gdzie na polaczenie z konsultantem czeka sie wieki a co mowic na naprawienie problemu. a Faktury? ja nie mam zamiaru za ten szajs placic, ale inni płacą a neta nie maja.