iOS 16

Dzisiaj wieczorem ma być oficjalnie dostępny.
Jest sporo zmian.

Były poradniki jak zainstalować betę.

Ja wiem jak zainstalować betę :laughing:

Założyłem temat, żeby można się było dzielić wrażeniami :wink:

Będę złośliwy Ale to już było! Nowości od Apple od dawna na Androidzie - Geekweek w INTERIA.PL :wink:

Oczywiście takie porównania raczej są bez sensu, bo każdy dziś kopiuje od każdego i każdy system ma mocne strony. Dla przykładu Apple zrobił wzorowo secure eclave.

Tych nowości jest trochę więcej niż pod Twoim linkiem :slightly_smiling_face: Do tego np. dany lockscreen można powiązać sobie z trybem focus, do którego z kolei można przypiąć konkretny ekran domowy i tarczę zegarka.
Czyli oprócz włączania danego trybu skupienia o konkretnej porze, w konkretnej lokalizacji, czy jak uruchomisz jakąś aplikację, teraz możesz zmienić tryb skupienia również przez zmianę ekranu blokady.

To na przykład też jest fajne. Super działa

Fajne to wycinanie ze zdjęć

Ja od tygodnia próbuję się z IOS / Iphone12 (od zawsze na Androidzie siedzę a kurzy się służbowy iphone). To już moje drugie podejście, postaram się wytrzymać jeszcze tydzień/dwa. Najbardziej mnie boli brak możliwości klonowania aplikacji (osobne profile jak np. w Xiaomi) - a może jest opcja?

Po co się zmuszać? Jeśli Android Ci odpowiada, to go używaj :slightly_smiling_face:
Klonowania aplikacji nie ma.

Z ciekawości: do czego jest Ci potrzebne klonowanie?

Może chce redagować bezpieczniej firmowy fanpage.

Opcjonalnie jakiś komunikator w firmie używa z innym loginem i nie musi się przełączać lub ryzykować utraty konwersacji.

Ale z tego co pisze, ma oddzielne urządzenie do pracy.

Np. osobne komunikatory (dwa numery telefonu), inpost itd. Nie zmuszam się, próbuję, żeby wiedzieć, czy coś tracę. Apple słynie z niezawodnego i szybkiego OS, chcę sobie porównać. Wstępnie bardzo podoba mi się ekran, responsywność aplikacji. Na wielki minus - złącze ładowania, bo wszystko mam pod USB-C a przejściówki podobno bywają zawodne.

1 polubienie

Tu są (chyba) wszystkie zmiany w iOS 16:

@bachus
Sprawdź sobie tryby skupienia, skróty i automatyzacje.

Na chwilę obecną bardzo podoba mi się oprogramowanie aparatu - często robię zdjęcia telefonem, iphone pod tym względem jest bardzo fajny (chociaż nie mam porównania z nowszymi modelami bazującymi na Androidzie).

W iPhonie w wersji dla najuboższych (SE) nie dostrzegam żadnych nowych ficzerów, kolejny zresztą rok z rzędu. Zmienił się jednak ekran blokady. Niby teraz HyunBin wyświetla mi się PRZED zegarem a nie za nim, ale umiejscowienie kontrolek audio sprzyja ignorowaniu powiadomień.

Bateria w porządku, prędkość działania wydaje się być identyczna

Niektórzy twierdzą, że ze zdjęciami różnie, tj sporo Androidów robi lepsze, sporo gorsze ale iPhone przeważnie nagrywa lepiej filmy.

Zobacz sobie to wideo z YouTube, które podlinkowałem wyżej. Na bank znajdziesz coś fajnego :wink:

Nie mam porównania, obecnie korzystałem ze słuchawki co ma pewnie z 7 lat (Xiaomi MI5).

Wiele się zmieniło, mi w obecnych telefonach najbardziej podoba się tryb nocny oraz oczko do makro. Zdjęcia to już kwestia gustu, bo dziś smartfony nakładają sporo filtrów i każdy producent ma swoją kolorystykę i trochę inną obróbkę.

Najlepszy jest test skanowania kodów EAN (aka GS1), Samsung z 2021 nie łapie ostrości a POCO z 2020 już tak.