iPhone 3G czy palmofon?

Witam!

Chce se kupić dobry telefon z systemem opreracyjnym i dużym ekranem. Cena do 1500zł. Interesuje mnie iPhone 3G, wcześniej chciałem Nokie E90, ale jest za duża. Jakiego palmofona polecacie? Czy opłaca się kupować iPhona 3G?

Nie opłaca się kupować IPhone, wolałbym wybrać coś z oferty HTC zwłaszcza z serii Diamond

A co polecasz od tego producenta?

Napisałem już - HTC Diamond

Diamonda nie kupisz w sklepie za 1500 zł.

W tej cenie możesz poszukać np. HTC Pharos, HTC Touch albo Touch Dual ewentualnie HTC Cruise.

Ja też zdecydowania polecam palmfony (szczególnie HTC) niż przereklamowanego iPhona.

Omnia jest fajna, ale podobno mocno awaryjna…

Owszem, ale za 1800 można już się pokusić

Zdecydowanie polecam HTC Diamond, sam jestem jego szczęśliwym posiadaczem i jestem bardzo zadowolony. Co prawda w sklepie nie kupisz go za 1500zł ale za 1800zł już kupisz, ewentualnie rozważ zakup przez allegro bo tam kupisz go poniżej 1500zł. Ewentualnie polecam HTC Kaisera.

Zdecydowanie odradzam przereklamowanego i wadliwego iPhona. Warto przeczytać te artykuły zanim kupisz iPhona.

http://pda.pl/news/jak_czesto_trzeba_resetowac_iphone

http://pda.pl/news/iphone_3g_najbardzie … ki_powstal

http://pda.pl/news/pasmo_3g_zakloca_prace_iphone

http://pda.pl/news/2_minusy_iphone_o_kt … o_wiedziec

To powinno przekonać Cię że nie warto kupować iPhona.

Pozdrawiam

weź jakiegoś htc diamond

nazywa się on HTC Touch Diamond a nie HTC Diamond :wink: no i jest jeszcze Touch Pro ale on ma tylko dodaną QWERTY no i jest droższy (wątpię żebyś kupił za 1500zł)

Dokładnie jest to HTC Touch Diamond PDA z telefonem GSM (HSDPA, WiFi, GPS) Multilang

Opis:

Opis

Klasa produktu: Telefon GSM ; Zakresy GSM: 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz; Maksymalny czas rozmów: 330 min; Maksymalny czas czuwania: 285 godz.; Rodzaj baterii: litowo-jonowo-polimerowe; Alarm wibracyjny: Tak; Wbudowana pamięć: 4 GB; Obsługiwane karty pamięci flash: brak; Szerokość: 51 mm; Wysokość: 102 mm; Grubość: 11,35 mm; Waga: 110g; Kolor: czarny; System operacyjny: Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional; Rozdzielczość: 640 x 480 pikseli; Przekątna wyświetlacza: 2,8 cali; Dodatkowe funkcje wyświetlacza telefonu: VGA, TFT, tapety, Wygaszacz ekranu, Ekran dotykowy; Wiadomości SMS: Tak; Wiadomości EMS: Tak; Wiadomości MMS: Tak; Wiadomości graficzne: Tak; Łączność i transmisja danych: USB, Bluetooth v 2.0, Wi-Fi Wireless LAN 802.11b (11Mbps), Wi-Fi Wireless LAN 802.11g (54Mbps), UMTS - uniwersalny system telekomunikacji ruchomej (3G), GPRS, EDGE, poczta elektroniczna: SMTP, POP3, IMAP4 , GPS, HSDPA; Dodatkowe funkcje telefonu: Klient poczty, Aparat cyfrowy (3 MP, 2048x1536 px), gry, kalkulator, kalendarz, Dyktafon, Dzwonki polifoniczne, Dzwonki w formacie MP3, odtwarzacz MP3, Odtwarzacz 3GPP, Odtwarzacz MPEG4 , Słownik, modem, wybieranie głosowe, Alarm, budzik, Data, Kamera VGA, notatnik, wbudowany zestaw głośnomówiący, radio; Zawartość zestawu: kabel synchronizacjny, ładowarka, instrukcja obsługi, Płyta CD z oprogramowaniem i instrukcją, słuchawki; Dodatkowe informacje: wersja lokalizacyjna PL/EN/CZ/HU/RO, radio z funkcją RDS; Łączność GPRS: Tak; Łączność EDGE: Tak; Łączność UMTS: Tak; Łączność WLAN: Tak; Wbudowane Radio FM: Tak; Wbudowany aparat cyfrowy: Tak; Wbudowany odtwarzacz MP3: Tak; Łączność Bluetooth: Tak

Właśnie takie urządzenie spokojnie kupisz aa 1800 zł

Wiem że nazywa sie on HTC Touch Diamond ale każdy chociaż trochę zorientowany wie o co chodzi jak się napisze HTC Diamond :slight_smile: Co do Touch Pro to kosztuje on 2000zł+ w zależności od sklepu.

Pozdrawiam

AmneroX, Kipzer :roll:

iPhone może i jest mocno reklamowany, ale nie warto sugerować się tylko informacjami z określonych stron internetu. Mogą one (i zazwyczaj tak robią) przedstawiać nieprawdę. Osobom, które to napisały, zależy jedynie na tym, aby ktokolwiek przeczytał ich artykuł. Mogą byc też one z niepewnego źródła, stare, lub napisane pod wpływem impulsu.

Pękająca obudowa w tym telefonie to zjawisko mało popularne (ale jest). Jednak wszystko ma swoje wady i zalety. Firmie Apple chodziło o wysoka sprzedaż, dlatego się reklamuje.

Jedna zasada- nie używałeś/-aś nie krytykuj. Bo z “opiniami” dziećmi NEO (nawet tymi dorosłymi), daleko nie zajdziemy. :wink:

HTC Touch Diamond- nie jest złym produktem, jest bardzo fajny. Ale, ma swoje wady. Bowiem- napisanie na nim czegokolwiek= męczarnia. Już nie mówiąc o wieszającym się WM.

Używałem tego telefonu przez 2 miesiące, miałem możliwość zamienienia się iPhone 3G za Diamencika. Ale nie zrobiłem tego. Kto raz pozna magię produktów Apple, już się od nich nie odzwyczai. :stuck_out_tongue:

Co kto lubi, ja wole iPhone, a kolega z klasy, nokie z czarno-białym wyświetlaczem- bo to mu wystarczy. :smiley:

Mam wrażenie że szukasz tutaj teorii spiskowej przeciw “biednemu” iPhonowi :smiley:

Po pierwsze nie są to jedyne negatywne opinie na temat iPhona w necie.

Po drugie jak sam napisałeś fakt pękania obudowy występuje co według mnie nie wpływa pozytywnie na wizerunek produktu.

Po trzecie nie kieruje się opiniami dzieci NEO (i tych dużych jak i małych :stuck_out_tongue: ) ale na podstawie artykułów pisanych na dany temat w różnych źródłach (strona http://www.pda.pl nie jest dla mnie wyrocznią) wyrabiam sobie opinię na dany temat gdyż nie jestem wstanie przetestować każdego telefonu, ale jak przeczytam kilka artykułów z różnych źródeł na jeden temat i na koniec przeczytam kilka wypowiedzi na forum ludzi którzy widzieli/korzystali z iPhona to mam o nim jakieś zdanie.

Co do Diamonda to ma swoje wady, ale przynajmniej nie rozpada się na kawałki :P. Mówiąc serio to jako jego wadę można wymienić małą baterie i brak slotu na karty pamięci (ale mi wystarcza 4GB). Nie zgadzam się co do stwierdzenia że WM jest wadą Diamonda!! Jest to jedna z zalet tego telefonu. Pisałeś także że WM się wiesza… A ja się pytam w którym miejscu? bo ja używam Diamonda od połowy czerwca i ani razu mi się nie zawinił. Jedyne co mogło usprawiedliwiać wieszanie się Twojego Diamonda to to że miał on pewnie starą wersję ROMu która nie była jeszcze dopracowana.

Wracając jeszcze do IPhona to jest to produkt według mnie nie warty swojej wygórowanej ceny zarazem nie posiadający podstawowych funkcji, które oferują telefony komórkowe w XXI wieku (nie będę już przytaczał pewnego zabawnego porównania iPhona 3G z Nokią 3310 :D)

Kończąc mój wykład dodam że każda opinia jest subiektywna i wyraża ona jedynie prywatne odczucia jej autora. :wink:

Pozdrawiam

napisałeś ze mysle " jaki to iphone biedny"

Trochę prawdy w tym jest… nie ma teraz żadnego forum/bloga o komórkach, na którym nie wspomnianoby o iphonie. Zazwyczaj oczywiście nie są to pochwalne treści. Czemu? Bo każda wada iphona jest wyolbrzymiana. Piszesz, ze czytasz posty/komentarze osób, które używały iphona. To są właśnie te dzieci Neo. Używały, ale w rękach nie miały.sądze że żaden użytkownik tego telefonu nie napisze “syf! Gorszego szajsu nie ma!!!”. Nigdy nie masz pewności, czy dana osoba korzystała z tego fona. A ty używałes go kiedyś? Przez dłuższy czas? Bo jak nie, nasza polemika jest bez sensu.

Jeśli są błędy- przepraszam. Pisze teraz z tego “przereklamowanego” telefonu.

Branoc :slight_smile:

no niby tak ale wszyscy o nim piszą bo ma reklamę za XXX miliardów :stuck_out_tongue: a taki HTC Touch Diamond przebija iPhone ale niestety, HTC nie może sobie pozwolić na reklamę… no i nie każdy zna tą markę! Omnia, wokół niej też jest głośno ale tylko dlatego że leciała reklama w TV! gdyby nie reklama nie zyskałaby aż takiego zainteresowania :slight_smile:

A jak z pisaniem na tym Diamondzie?

To chyba dobrze dla iPhona że się o nim mówi?? To przecież reklama dla niego.

A to że nie są one pochwalne to przypadkiem z czegoś nie wynika?? iPhone był zapowiadany jako 8 cud świata więc czegoś się od niego wymaga, Prawda? Wady wyolbrzymione albo ty je bagatelizujesz, to zależy od punktu widzenia. Jeżeli komuś pęka iPhone to raczej nie pocieszy go to że znalazł się w “elitarnej” grupie osób które posiadają wadliwego iPhona :smiley: i dla niego nie jest to wyolbrzymianie tylko rażąca wada, zwłaszcza że nie jest to pojedynczy przypadek.

Rozumiem twoje rozumowanie: Mówi źle o iPhonie = dziecko NEO. Ciekawe rozumowanie… Sądzisz że żaden użytkownik nie napisze źle o iPhonie bo TY go używasz i TY nie napisze o nim źle więc każdy tak samo zrobi. Oczywiście że nie mam pewności że dana osoba widziała na oczy iPhona, ale zakładając że wszędzie czai się TEORIA SPISKOWA to nie można wierzyć nikomu wypowiadającemu się na jakimkolwiek forum internetowym, portalu, blogu itp. (To straszne nie można wierzyć nawet TOBIE !!

A czy ja gdzieś napisałem że go używałem?? A polemika ma sens gdyż warto rozmawiać :stuck_out_tongue:

Na początku tak przez pierwszy tydzień miałem problemy z przyzwyczajeniem się do dotykowej klawiatury, ale potem pisanie przestaje sprawiać problem a staje się przyjemnością. Ja SMSy pisze znacznie szybciej (około 40% szybciej) niż na tradycyjnej telefonicznej klawiaturze. Jedyny minus (wszystkich z dotykowym ekranem) to oczywiście to że napisanie czegokolwiek stojąc w autobusie to droga przez piekło, ale na siedząco już jest luz :smiley:

Pozdrawiam

można pobrać na diamonda program który pokazuję większą klawiaturkę (cały ekran, landspace)

Ja w Diamondzie miałem w standardzie pełno ekranowa klawiatura Sunnysoft InterWrite Pro 9.5 (Jest ona w standardzie, no chyba że kupisz diamonda z Zimbabwe to tam może nie być :D)