iPhone 3G S czy HTC Hero?

Jak w temacie - który z tych telefonów jest lepszy ?

Od paru dni próbuje wyłonić ten lepszy, lecz bezskutecznie…

Liczę na wasze liczne, długie i logiczne wypowiedzi :slight_smile:

HTC Hero, bo iPhone jest kiepski.

A tak na serio, to dla tego, że iPhone niestety ma trochę wad. Jest to między innymi wyświetlanie treści wiadomości SMS na ekranie, bez zgody użytkownika, a także niemożliwe jest przesyłanie plików za pomocą Bluetooth. Dodatkowo iPhone nie posiada obsługi serwera poczty SMTP. HTC Hero ma zaś ciekawy system (moim zdaniem fajniejszy od Mac OS X w iPhone, ale bawiłem się oboma tylko chwilkę). Jednak ilość kolorów w HTC jest niska, bo wynosi 64000 kolorów. HTC ma także silniejszy procesor.

cześć wszyscy .eh

ja mogę powiedzieć np że w nowym iphonie jest 256 mb ram’u a starsza wersja miała 128mb i 8gb pamięci a w nowym można mieć 32gb. to i tak ładne liczby.

nie wiem co do HTC.

i tyle wiem

pozdrawiam.

HTC też nie może przesyłać plików przez bluetootha… A mała liczba kolorów to zaleta - niewygląda tragicznie, a bateria może dłużej wytrzyma… Co do SMS-ów to w normalnym Androidzie (bez modyfikacji HTC - czyli Sense UI, która debiutuje w HTC Hero i ma być w kolejnych HTC z Androidem na pokładzie… ) pojawia się na górnym pasku informacja, którą możesz rozwinąć… Ma to przypominać czat… A co do poczty nigdy nie przywiązywałem wagi :slight_smile:

@ chasar ,

iPhone 3G S ma procesor 600 MHz oraz 256 MB RAM, a HTC Hero 528 MHz i 288 MB RAM.

iPhone 3G S jest sprzedawany z wbudowanym dyskiem 16 GB lub 32 GB, a HTC Hero ma 512 MB wbudowane ( pewnie ok. 200 będzie wolne, bo system coś musi zajmować :slight_smile: ), można rozszerzać jego pamięć używając kart MicroSD…

w WM też tego doświadczyłem i nie doszukałem się wyłączenia tego… w androidzie nie wiem jak to jest :stuck_out_tongue:

możliwa :roll:

się nie da :wink:

też się nie da… w iPhone to samo ale… ja sobie wstawiłem :slight_smile: nie jest to mega trudne, wręcz przeciwnie… tylko trzeba się zapoznać jak się za to wziąść… dzwonek można wgrać przez iTunes + konwerter jakiś a sms to trzeba w systemie podmienić (Total Commander + wtyczka T-Pod)

Ale chodzi mi o iPhone’a bez Jailbreak’u…

Tak, ale dzwonek musi mieć specjalny format i trwać max 29 sekund =D>

27 sekund na dzwonek jest wystarczającym czasem. Wycinasz kawałek pliku muzycznego i ogień :slight_smile:

Ja jestem za iPhone’em. Warto spróbować czegoś nowego.

ja zrobiłem zapętlony i nawet nie wykorzystałem 27sek… BTW. limit to 29sek z tego co wiem…

iPhone bez JB to ■■■■ :stuck_out_tongue: ile ja czasu w cydii spędziłem… xD a ile przy konfigurowaniu wyglądu… :slight_smile: bez JB iPhone jest ograniczony jak telefony bez systemu (czyli te badziewia co mają menu i aplet javy czyt. SE, LG i nokie s40 itd.) czyli JB jest… wymagany :smiley:

No właśnie… Przykładowo, iPhone bez Jailbreak’a nie radzi sobie z plikami .pdf :slight_smile:

Dlatego skłaniam się ku HTC Hero… Lecz nikt nie wymienia tutaj żadnych jego zalet …

A jest kilka… Flash, Cena, Wygląd, Multi-Touch, Aparat, System, itd.

EDIT:

Z tym brakiem JB nie przesadzaj - 1/2 Funkcji już jest xD

EDIT2:

Na 75 % Hero nie ma odtwarzacza video, bo jest on wbudowany w aplikację Galeria

Tak na dobrą sprawę to iPhone bez JB nie istnieje. Dopiero po złamaniu otwiera skrzydła.

Nie znam osoby, która by po zakupie nie wykonała JB. To jak życie bez nogi :smiley:

Da się przecież :lol:

A tak na serio - coraz bardziej przekonuje mnie HTC Hero…

Czyli można w HTC Hero odtwarzać filmy,wideo czy nie można??

Można, tylko jest to średnio wygodne…

Zamiast programu Video Player w Menu, musimy włączyć Galerię i tam dokopać się do swoich filmów…

Niestety, Hero obsługuje MP4, lecz Divx-ów już nie… :slight_smile:

Ok dzięki :slight_smile:

A ty już zdecydowałeś się co bierzesz? iP czy Hero ?

Hero podoba mi się strasznie,ale nie wiem czy jest dla mnie odpowiedni :frowning: Nie korzystam dużo z internetu. Co prawda jest to telefon także multimedialny,ale czy ja wiem. Czy w takim razie nie będzie dla mnie bardziej odpowiedni iP 3GS? Odtwarza więcej formatów wideo,ma dobrą muzykę itd. Co lepiej wybrać? Nie ukrywam,że Hero jest cudowny,ale czy powinienem wziąć telefon internetowy,jeśli nie korzystam dużo z neta? :expressionless:

Jeszcze takie pytanko: czy Hero ma radio?

:o :o Iphone jest lepszy od jakiegoś HTC :wink:

Zależy do czego… Android jest lepszym systemem samym w sobie, lecz ma mało bazę programów gier, jednak w 99 % darmowych… Hero ma flasha, czego iPhone nie posiada, tak samo jest z czytnikiem plików PDF i dokumentów .doc, .docx i plików Excela. Dopiero po Jailbreaku iPhone rozwija skrzydła… Ewidentną wadą iPhone’a jest też Simlock i brak sprzedaży tegoż telefonu w sklepach :slight_smile: ( EDIT: Widziałem ostatnio iPhone 3G 8 GB bez simlocka w Vobisie :shock: ) I zdecydowanie cena…

@hehehe

To zależy, który Ci się bardziej podoba… Jak wyjdzie Hero, pójdź do Vobisu i poproś o możliwość włączenia. Przejrzyj to, na czym Ci zależy… To samo zrób z iPhonem - albo pójdź teraz do Ery lub Orange i obejrzyj 3G, możesz też poczekać na 3GS i wtedy go obejrzeć…

Oba telefony są internetowe…

Jeżeli kupisz jakiś, radzę Ci dokupić jakąś, chodź by najmniejszą paczkę internetową. Bez niej wejście raz w miesiącu na rozkład autobusów/kinowy czy Onet wyciśnie z Ciebie ostatnie oszczędności :slight_smile:

Może bardziej rozbuduj swoją odpowiedzieć? Bo na razie twoja wypowiedź nie jest zbyt obiektywna :expressionless:

Czyli jeśli nie chcę w ogóle robić JB to nie warto kupować iP 3GS :?:

Oba telefony mi się podobają :slight_smile: Byłem w salonie Ery i bawiłem się 3G :wink:

Szkoda jedynie,że 3GS będzie drogi :expressionless: gdyby był w cenie Hero to było by miodzio xD

Najbardziej zależy mi na multimediach :smiley: Nie na internecie :slight_smile: Zobaczę,może w Euro RTV AGD będzie Hero wystawiony i będzie się można nim pobawić,to wtedy zadecyduję. Pozdrawiam.

iPhone jest lepszy min

posiada AppStore

iTunes store

wbudowana przegladarke safari

Jest o wield szybszy od tego HTC

ma kompas I voice control :stuck_out_tongue:

ma multi touch

no I to co jest ciekawe to modem internetowy

Ad1. Android ma Android Market. Jest o wiele mniejszy, lecz 95 % aplikacji jest darmowych…

Ad2. …które w Polsce i tak nie działa =D> …

Ad3. …opartą na silniku WebKit. Na tym samym silniku działa przeglądarka Androida, a ponadto ma flasha 10…

Ad4. To sprawa dyskusyjna… Wypowiem się, jak zobaczę na żywo 3GS i Hero…

Ad5. Kompas ma też Hero… Co do voice control, to tylko kolejny gadżet :slight_smile:

Ad6. Hero też ma…

Ad7. brak danych :smiley:

A więc za Hero są punkty 1,2,3,6… iPhone nie ma żadnego ( na razie )…

dla mnie wadą iP jest to,że trzeba wszystko wgrywać poprzez iTunes :expressionless: to jest chore…

Hero też ma kompas,a voice control jest bardziej do szpanu niż do codziennego używania(np. na ulicy gdzie jest głośno to VC nie zadziała)

co do AppStore to szkoda,że wszystkie dobre programy i gry są płatne :frowning: po za tym nie ma w Polsce oficjalnego sklepu,więc trzeba się rejestrować pod UK,bądź inne kraje…

Hero też ma multi-touch

także widzisz,że nie ma aż takiej różnicy między obydwoma telefonami,a na plus Hero jest cena :smiley: iPhone ma także wiele małych wad,które były już wspomniane w tym temacie.

Więc trzeba będzie się poważnie zastanowić :slight_smile: