Iphone 4 vs Samsung Galaxy S2


(Jacob) #1

Cześć!

Zastanawiam się nad wyborem nowego smartphone i zastanawiam się nad wyborem Samsunga Galaxy S2 lub iPhone 4. Telefon zamierzam wykorzystywać głównie do przeglądania internetu, czasem pogrania w jakieś proste gry itp.

Poszukuję telefonu, który będzie służył mi w miarę jak najdłużej - i chciałbym jak nadłużej móc korzystać z najnowszych wersji systemu - wiem, że w tym wypadku iPhone jest liderem, a z Androidem jest nieco gorzej... szczerze mówiąc nie chcę bawić się w łamanie telefonu i wgrywanie nieoficjalnych romów - po prostu nie chcę ryzykować, że uszkodzę telefon, za 2 000...

Za to, żeby korzystać z Iphone'a 4 i tak musiałbym go złamać, bo na codzień wymieniam się plikami przez bluetooth i poza tym widzę, że limity nałożone na Iphone'a są dla mnie nie do zaakceptowania... więc tak czy siak w jednym i w drugim telefonie musiałbym nieco nagiąć gwarancję...

W związku z tym mam kilka pytań i prosiłbym o odpowiedzemie mi na nie:

Który z tych dwóch telefonów jest lepszy? Co sądzicie o każdym z nich? I który z nich wartałoby bardziej kupić - patrząc, że mają bardzo podobne ceny?

Czy macie jakieś doświadczenie z serwisiem Apple? Bo na forum poświęconej tematyce Apple'a dowiedziałem się, że jest z tym zbyt ciekawie...

Samsung Galaxy mojego kolegi dość mocno się grzał - czy to cecha tylko tego modelu, czy wszystkich Samsungów z Androidem? Czy z tym też mogę mieć podobne problemy?

I jak długo palnowane jest wspieranie tego Samsunga?

Z góry dzięki za pomoc


(neo10) #2

Zmieniłem ostatnio iphone 3g na samsung galaxy s :wink: Wiem że to gorsze modele ale menu itp mają raczej podobne :wink:

Złamanie iphone 4 to żaden problem :stuck_out_tongue_winking_eye: Rozwiązanie menu itp.. bez zastanowienia powiem że iphone ma dużo lepsze i wygodniejsze menu :slight_smile:

Sam zamieniłem co prawda na samsunga ale zaczynam powoli tego żałować :wink:

iphone też będzie raczej bardziej żywotny :wink: Przykładowo iphone 3g nawet wyłowiony z wody działał na ogół bez problemu :wink:


(Siarczyslaw) #3

Samsung Galaxy S2

 1. Android - cudowny system operacyjny z toną świetnych aplikacji

 2. Super Amoled Plus wyświetlacz wgniata!

 3. To Samsung a nie przereklamowany Apple

 4. Aparat 8mpx

 5. Dość wytrzymała bateria jak na parametry telefonu!

 6. Płynność w działaniu ( menusy, aplikacje)

A Iphone? Ograniczająca przereklamowana zabawka dla lansu ...

Wybór jest oczywisty Galaxy S2

Pozdrawiam Siarczek


(mozilla007) #4

Każdy telefon przy mocnym używaniu się grzeje, a dokładniej bateria. Moje zdanie takie jak przedmówcy. IPhone badziewiaty gadżet który bije rekordy przez reklamę, a samsung cacy telefon bijący rekordy przez funkcjonalność i możliwości. Czyli wybór prosty albo płacenie za reklamę, albo telefon :stuck_out_tongue:


(Jacob) #5

Od strony technicznej Iphone Samsungowi do pięt nie sięga... Cenowo także lepiej wybrać Samsunga...

Ale dajmy jeszcze szanse koledze:

Rozwiń to nieco... Co nie podoba Ci się w Samsungu, a co było na plus w Iphone?

-- Dodane niedziela, 29 maja 2011, 11:09 --

Wie ktoś jak długo planowane jest wspieranie tej wersji Samsunga?


(ra-v) #6

Tak długo będzie wspierany jak długo deweloperzy będą tworzyć oprogramowanie dla niego


(Jacob) #7

Mi chodzi o wspieranie w postaci wydawaniu nowych wersji systemu - czy będzie tak jak z telefonami HTC, że jednak, góra dwie aktualizacje systemu i to wszystko, czy takowe aktualizacje będą pojawiać się częściej?


(Dimm Dna) #8

Na Google I/O producenci zadeklarowali 1,5 roku wsparcia dla nowych modelów. Nie pamiętam czy S2 też się na to łapie.


(SnajperskY) #9

Stałem ostatnio przed podobnym dylematem. Miałem jednak możliwość obcowania z Androidami oraz kilkoma IP4. Dodatkowo wpadł w moje ręcę S2.

Niestety, tyle opinii ilu właścicieli telefonów. Wszystko rozstrzyga się o Twoje potrzeby. Mój wybór padł w końcu na IP4 ze względu na:

-


(Slodziakpila) #10

1,5 roku wsparcia, co to jest?...zobacz przez ile lat wspierali Iphona 3G.... Zdecydowanie brałbym tel. od Apple


(Jacob) #11

W tym przypadku Samsung S2 bije na głowę Iphone'a - jego telefon jest dużo lepiej wykonany, ekran Super Amoled Plus wyświetla barwy dużo lepiej niż ten wbudowany w Iphone'a. Jego większy rozmiar jeszcze bardziej uprzyjemnia korzystanie z niego, ułatwia przeglądanie stron WWW i oglądanie na nim filmów.

Także w tym przypadku Iphone nie sięga pięt Galaxy S2 - po pierwsze Samsung ma dwurdzeniowy procesor 1,2Ghz, który kolosalnie wpływa na szybkość pracy telefonu - procesor w Iphone to rabtem 800Mhz, w dodatku Samsung ma 8Mpx aparat z tył i 2Mpx aparat z przodu...

Bateria w Samsungu to też 1650mAh, a w Iphone to raptem 1200 - w dodatku, w Galaxym, można mieć 2 i więcej baterii i zmieniać je w kilasekund, a w Iphone, żeby zmienić baterię należy udać się do serwisu :slight_smile: Nie ma więc możliwości, żeby w razie gdy rozładuje się bateria, szybko podmienić ją na drugą naładowaną... w Galaxym i wszystkich innych telefonach to żaden problem...

Wyposażenie? Powiedz co daje mi Apple, czego nie da mi Samsung? Bo instalacja oprogramowania do Samsunga S2 to wola użytkownika, sam Android działa bardzo dobrze bez żadnych zainstalowanych aplikacji. Tak samo jak Iphone, w tym wypadku te telefony wypadają bardzo podobnie:)

Tu rozbiję twój podpunkt na mniejsze części i pozwolę sobie nieco głębiej się do tego odnieść...

Aplikacje -tu bym się kłócił - bo aplikacji dla Iphone'a jest bardzo sporo, jednak wiele to po prostu śmiecie, których nikt nie potrzebuje - gdzieś na dobrych programach znalazłem bardzo dobry komentarz:

„Czy zwróciłeś może uwagę, że większość aplikacji w AppStore służy do

- symulacji picia piwa

- wciągania ścieżki coki

- puszczania bąków oraz wydawania innych głupich odgłosów

- oraz kombinacje powyższych.

Użytecznych, naprawdę użytecznych aplikacji, od choćby do czytania zabezpieczonych drm książek nie ma - a to co jest działa beznadziejnie wyświetlając krzaczki zamiast polskich znaków, w ogóle nie dbając o typografię.

Taki drobny szczegół.”

Dodatkowe usługi - w produktach Google jest ich także bardzo dużo, zważ na to, że Iphone też bardzo korzysta z produktów swojego konkurenta - niedawno przedłużono przecież umowę i Google wciąż będzie dostarczał mapy do urządzeń Apple'a... W drugą stronę takich usług nie ma Apple swoje produkty wydaje tylko dla swoich urządzeń... Trochę egoistyczne zagranie - wiem, że wolno mu tak robić, ale ja tego nie popieram (też mi to jeszcze wolno).

Wspracie zewnętrznych firm - zobacz jak wiele firm wspiera Androida - Amazon, LG, HTC, Samsung i wiele wiele innych spółek... Także w tym wypadku Iphone wypada słabiutko

Brak dedykowanych aplikacji? Zapewne nie wiesz, ale do telefonu Samsunga dołączony jest poza Android Marketem, program Samsung Apps skąd mogę pobierać aplikacje, które w 100% będą działać na moim telefonie.

Zgodzę się natomiast co do argumentu odnośnie niepewnego wsparcia. Tu masz w 100% rację, Apple aktualizuje swoje produkty przez dłuższy czas i to jest jej zaleta. To był też mój argument odnośnie tego, żeby kupić Iphone'a. Jednakże ilość atutów Samsunga przewyższyła ten minus i wybrałem właśnie model z Androidem.

Za rok, dwa na rynku będą dominować zapewne telefony 4 rdzeniowe, obsługujące nową technlogię 4G, więc szanse na to, że jednordzeniowy Iphone utrzyma się cenowo są minimalne... Zwłaszcza, że Apple też przestaje wspierać starsze telefony - zauważ, że przecież Iphone 3GS też nie otrzyma już aktualizacji do iOS5...

Jednostka czasu, jeśli byś nie wiedział. Samsung po półtora roku nie sprzedstanie działać, a po prostu przestaną być wydawane aplikacje do jego systemu. Poza tym możesz go zawsze aktualizować nieoficjalnie przez fora, gdzie wsprarcie z pewnością będzie dużo dłuższe...

Dodam jeszcze kilka moich argumentów, które przekonały mnie do zakupu Samsunga:

1) Po pierwsze gwarancja - Samsung oferuje 24 miesięczne pełne wspracie, a Apple tylko 12. W dodatku gwarancja Apple'a w Polsce realizowana jest przez zewnętrzną firmę, która robi wszystko, żeby telefonu nie naprawiać i często odsyła nie naprawione telefony argumentując, że "zostały zalane"... To moim zdaniem jest bardzo poważny argument, przemiawiający za tym, żeby nie wybierać Iphone'a bo świadczy o tym jak bardzo głęboko ma nas firma Apple - nie utworzyła w naszym kraju nawet swojego przedstawicielstwa, telefony sprzedaje po zawyżonych cenach, z nic nie wartą gwarancją...

Samsung w tym wypadku wypada o wiele lepiej, liczba odrzuconych telefonów podczas gwarancji jest o wiele niższa...

2) Czytnik kart pamięci - oczywiście każdy użytkownik Iphone'a powie w tym momencie, że taki dodatek jak czytnik kart microsd, jest w telefonie nie potrzebny, z czym mogę się zgodzić - Galaxy, podobnie jak Iphone ma 16GB wbudowanej pamięci, co wystarczy przeciętnemu użytkownikowi. Ale jeśli chce się rozszerzyć pamięć w Iphone trzeba kupić nowy telefon, z większą ilością pamięci... W przypadku smarphone Samsunga wystarczy dokupić kartę pamięci:)

Tak więc - w przypadku Samsunga, kartę pamięci możesz mieć, ale przecież nie musisz, a w przypadku Iphone'a - nie możesz...

3) Wielu użytkowników chwali się, że dzięki temu, że Iphone jest tak bardzo zabezpieczony, nie ma do niego praktycznie żadnych wirusów i nie ma także ryzyka zainfekowania telefonu niebezpieczną aplikacją, pobraną z AppStore. Zapomina się jednak o tym, że żeby wykorzystać lepsze funkcje z Iphone'a trzeba go złamać. Dopiero wtedy można korzystać z telefonu w trybie plug&play w komputerze, wymieniać się plikami przez bluetooth i wgrywać wszystkie aplikacje na które nie zgodziło się Apple - VLC, Torrent itp. Ale gdy się go złamie, telefon staje się tak samo podatny na wirusy jak Android i kółko się zamyka...

Dlatego ja świadom tego, że i tak prędzej czy później będę musiał złamać Iphone'a jeśli go kupię, zdecydowałem się na zakup Androida - który co prawda nie zapewnia mi takiego bezpieczeństwa jak nie złamany Iphone, ale ja z niezłamanego Iphone'a korzystać długo nie będę...

I kończąc powiem coś, żeby nie było, że jestem tylko i wyłącznie fanboyem Androida. Apple wydało z pewnością dobry telefon, który jest niezwykle dopracowany zaczynając od obudowy kończąc na systemie. To jego niewątpliwy plus. Do jego wad należą natomiast ograniczenia nałożone przez Apple'a, które raczej nie są związane z ograniczeniami technicznymi - bo przecież większość da się ominąć za pomocą jaibreak'a a więc system nie musi ich posiadać.

Powodem dla którego ostatecznie ja zrezygnowałem z zakupu Iphone'a nie były nawet te ograniczenia - była po prostu zbyt wysoka cena, w stosunku do możliwości, które daje mi telefon. Bo jeśli mam wydać tak dużą sumę pieniędzy, chcę wybrać najlepszy model. W tej samej cenie miałem do wyboru o wiele lepszy od strony technicznej telefon Samsunga i dlatego go wybrałem. Gdyby Iphone 4 kosztował 300 - 400 PLN taniej raczej wybrałbym jego - bo kupując patrzę na stosunek jakości do ceny. W tym przypadku gdy cena Iphone'a była porównywalna z ceną Samsunga (a nawet Iphone był nieco droższy) wybrałem oczywiście Samsunga.

Wszystkim, którzy mówią, że Iphone 4 działa szybciej od najnowszego Samsunga polecam

film z YouTube gdzie pokazane, który telefon jest lepszy jeśli chodzi o szybkość pracy...


(folusek) #12

stawiam na samsung galaxy s2 :smiley:


(Slodziakpila) #13

No ale procesor to nie wszystko...Dużo bardziej liczy się dopracowany OS. CO od wielu lat pokazują terminale od RIMu BlackBerry i właśnie Apple. Tam nie są potrzebne dwurdzeniowe procki aby wszystko chodziło sprawnie. Co do jakości wykonania tego samsunga. Dziękuje..Nie ma lepszego materiały jak narazie od szkła w przypadku iPhona (szkło szafirowe) Co do wsparcia iPhone 3G był wspierany od 2008 do początku 2011 dla porównania porównaj sobie wsparcie jakiegokolwiek telefonu z Androidem. Tak długie wsparcie zapewniają obecnie tylko Apple i RIM.

Czy zwróciłeś może uwagę, że większość aplikacji w AppStore służy do

 • symulacji picia piwa

 • wciągania ścieżki coki

 • puszczania bąków oraz wydawania innych głupich odgłosów

 • oraz kombinacje powyższych.

Użytecznych, naprawdę użytecznych aplikacji, od choćby do czytania zabezpieczonych drm książek nie ma - a to co jest działa beznadziejnie wyświetlając krzaczki zamiast polskich znaków, w ogóle nie dbając o typografię.

Taki drobny szczegół.”

Za to w Markecie google panuje jeszcze większy burdel zero ładu i składu. Ściągając na jakiś telefon aplikacje nie mamy pewności czy ona zadziała (modele z niską rozdzielczością wyświetlacza. Tu tego problemu nie ma bo najpierw musi aplikacja zostać zatwierdzona przez Apple dopiero później wpuszczana jest do sklepu)

Za rok, dwa na rynku będą dominować zapewne telefony 4 rdzeniowe, obsługujące nową technlogię 4G, więc szanse na to, że jednordzeniowy Iphone utrzyma się cenowo są minimalne... Zwłaszcza, że Apple też przestaje wspierać starsze telefony - zauważ, że przecież Iphone 3GS też nie otrzyma już aktualizacji do iOS5...

No właśnie bo Android z wersji na wersje ma coraz większe wymagania a co do wsparcia 3GS to pokaz mi telefon z Androidem ktory jest wspierany od 2009 roku do 2011... Nawet Galaxy S nie otrzyma aktualizacji do Androida 3.0 więc o wsprciu nie ma co wspominać bo w przypadku Androida jest ono naprawdę słabe. Ceneowo jak kolega napisał po roku tego galaxy S II beda sprzedawać "po złotówke" podczas gdy iphone dalej bedzie trzymać swoją cene (wszystkie produkty Apple trzymają długo cene na wartości)


(Jacob) #14

Oczywiście - tylko, że w Galaxym poza lepszym procesorem jest jeszcze lepsza pamięć RAM (aż 1 GB), lepszy aparat (8Mpx), lepszy ekan (Super Amoled Plus), czytnik kart pamięci, czy wymianna bateria 1650mAh. Pokaż mi coś takiego w Iphone...

Bo co mi z tego, że Iphone ma lepszy system, skoro teoretycznie gorszy Android i tak działa szybciej, bo ma lepsze podzespoły...

Jeśli dalej upierasz się, który telefon jest lepszy oglądnij proszę link do filmu, który Ci przysłałem, gdzie pokzane jest, któy z telefonów naprawdę działa szybciej...

To się tyczy słabszych kmórek, najczęściej chińskich podróbek - w s2, możesz być pewien, że każda aplikacja pobrana z marketu bez problemu zadziała:) Poza tym jak mówię, jeśli chcesz mieć jeszcze większą pewność, możesz korzystać z zamkniętego Samsung Apps, gdzie masz 100% pewność, że aplikacja, któą z tamtąd pobierasz zadziała na twoim telefonie.

Poza tym Apple usuwana ze swojego sklepu całkiem przydatne aplikacje - służące do odtwarzania filmów w dowolnym formacie, pobierania plików przez Torrent, czy innych bardziej wartościowych umożliwiających przeglądanie stron we Flashu itp.

Hmm... Nexus One?

I zauważ, że polityka wspierania telefonów z Applem nieco się zmienia - niewykluczone, że już w najbliśzej przyszłości wspierane będą jedynie dwa ostatnie modele, więc support będzie max 2 lata wstecz - czyli podobnie jak obecnie Android - no pół roku dłużej...

Aktualizji do Androida 3.0 nie otrzyma żaden smartphone, bo Google przeznaczyło tą wersję wyłącznie dla tabletów. Jakbyś natomiast śledził nowości w na stronie głównej tego portalu wiedziałbyś, że Google zamierza wydać ujednoliconą wersję 3.4, dla wszystkich urządzeń i nie wykluczone, że Samsungi uzyskają do nich dostęp...


(SnajperskY) #15

@kubus94

Twój elaborat miałby dla mnie sens, gdyby nie fakt, że:

oraz

jak również

W takim razie, najwyraźniej, poczułeś głęboką potrzebę odżegnania...siebie samego od zakupu IP4?

Wybacz, ale większość swoich argumentów oparłeś (podobnie jak ja) o subiektywne odczucia, z którymi (w przeciwieństwie do Ciebie) nie będę polemizował. Swoje stanowisko już przedstawiłem :slight_smile:

-- Dodane 03.06.2011 (Pt) 19:34 --

Jeszcze taki drobiazg. IP4 wyposażony jest w baterię 1420 mAh.

-- Dodane 03.06.2011 (Pt) 19:38 --

Tak z czystej ciekawości. Zapomniałem jeszcze zapytać, czy używałeś IP4 dłużej niż przez kilka minut?


(Jacob) #16

Źle mnie rozumiesz - ja pokazuje fakty, a nie subiektywne odczucia - przecież dane techniczne telefonu, jego możliwości są raczej obiektywną informacją, niż subiektywnym odczuciem...

Poza tym założyłem ten wątek poniewż zastanawiałem się nad zakupem jednego z tych dwóch telefonów. Wybrałem Samsunga Galax S2 i w żadnym wypadku nie żałuję mojej decyzji - wybrałem telefon, który lepiej spełnia moje oczekiwania. Ponieważ już po zakupie w tym wątku pojawiło się kilka osób, które miały inne zdanie niż ja, przedstawiłem jaka jest moja opinia, jeśli chodzi o porównanie tych dwóch telefonów... Może komuś kto tak jak tydzień temu ja będzie wybierał jeden z tych dwóch telefonów to się przyda :slight_smile:


(SnajperskY) #17

Większość < wszystko.

Piszesz, że dane techniczne S2 obiektywnie przeważają nad IP4. Tak bezstronnie? :slight_smile:

Parametry techniczne wskazują na S2? :slight_smile:

Porównując S2 do Nokii 5800 widać z parametrów wyraźnie przewagę Samsunga. Ale ten sam wniosek w starciu z retiną? Proszę Cię...

Większy znaczy lepszy? :slight_smile: Zauważ, że nie każdemu odpowiada taki kolos. Rzecz gustu to słowo klucz w naszej jałowej dyskusji.

Oczywiście wydajność stoi po stronie S2. Bezspornie. Jednakże rocznemu IP4 z procesorem raptem 800 Mhz i 512 Mb pamięci nie mam nic do zarzucenia. Kolega z zainstalowanymi 141 aplikacjami również. Tobie również życzę, aby z czasem S2 był równie resposnywny jak po opuszczeniu fabryki. To samo tyczy się baterii. Oby trzymała co najmniej tak dobrze jak jakaś tam raptem 1420 mAh :wink:

Swoją drogą ciekawe, że Android potrzebuje takiej maszyny, aby można go było komfortowo obsługiwać. Cóż... najwyraźniej mnogość platform nie pozwala Google na solidną optymalizację. Natomiast producentom telefonów bardziej opłaca się wrzucić lepszy sprzęt. Uwierz, że kolejna odsłona IP zawstydzi niejedną Androidową platformę o lepszych parametrach.

A skąd wyciągnąłeś dane na temat niezawodności?

Proszę Cię... Bez solidnej optymalizacji pod konkretną platformę Androida ratują jedynie lepsze parametry sprzętowe. Ale w ten sposób nie uratujesz baterii...

Komentowanie kolejnych "faktów" mija się z celem.

Ja również. I tego się trzymajmy :slight_smile:


(Klinge) #18

Myśle, że mimo wszystko wziąłbym Galaxy S2. Dlaczego? Wydaje się bardziej przyszłościowy i wolniej się zestarzeje.

Wiem, serce mówi Iphone bo to klasa sama dla siebie i w sumie to chyba najładniejszy smartfon na rynku. Systemowo iOS bije na głowe Androida. Czytałem, że ktoś pisał tu, że Android to cudowny OS. Myślałem, że z krzesła spadne. Tyle dziur to chyba tylko windows miał w okresie powstawania. Już nie licząc licznej maści trojanów i Bóg wie czego. Dlaczego Android działa ********** na SGS2 z bebechami jak komputer a iOS na takim 3gs 3x słabszym? To róznica klasy OS. Android to świeżak i ma dużo niedociągnięć.

iOS nie ma tylko Apple ma taką a nie inną polityke sprzedaży. Dlatego IP4 zaraz bedzie starcem jak 3G - wyjdzie 4S a potem 5G niedługo.

Sprzętowo przemawia ekran, aparat BLU i sloty kart za SGS2. Bierz i zapomnij o marzeniu, które by cieszyło tydzień.


(Slodziakpila) #19

Jeżeli chodzi o aparaty to tutaj też lepiej wypada iPhone spójrz na zdjęcia nocne:

 • samsung

http://www.youtube.com/watch?v=eTYkcJ5pFrA - iPhone

Wyraźnie widać że samsung ma problemy z łapaniem ostrości przy słabszym świetle. Miałem doczynienia z normalną kamerą też tego producenta i było to samo więc to wina producenta.


(Jacob) #20

OK zgoda - ale skoro jest tu tylu "specjalistów" od Apple'a zapytam otwarcie o jedną rzecz: Czy nie drażni Was to jak traktuje Was Apple? Rozwijając chciałbym wiedzieć czy kupując jesteście świadomi, że gwarancję w naszym kraju realizuje zewnętrzna firma, która jest słynna z tego, że często nie wywiązuje się z obowiązku naprawiania telefonu przez rok po zakupie? I czy nie denerwuje Was to, że ceny telefonów Apple'a w Wielkiej Brytanii, USA czy innych zachodnich krajach jest niższe niż u nas?

Bo dla mnie już sam fakt, że za dwa tysiaki mogę kupić telefon, którego gwarancja ogranicza się do nic nie wartego kawałka papieru, wystarczająco mnie do tego zniechęca...

Od razu wyprzedzę Wasz argument i powiem, że telefony Iphone są tak samo awaryjne jak wszystkie inne, bo składane są w większości z tych samych podzespołów i często przez te same "chińskie rączki" co modele konkurencji, więc o tym, że nie się nie psują nie może być mowy...