Możesz próbować wyciąć samodzielnie lub pewnie w każdym sklepie z komórkami (mają wycinarki). Ewentualnie przejść się do placówki operatora. Ostatnio wymieniałem uszkodzoną kartę SIM w Orange na nową. Zajęło to 5 minut.
Daleko idące przypuszczenie i choć dość prawdopodobne to jednak nie pewne. Zwłaszcza, że brak Jobsa i nie ma komu pilnować. Choć akurat ta zmiana każdemu użytkownikowi wyszłaby na dobre.
No cóż… pożyjemy zobaczymy.
Tu jeszcze masz nieco o uruchamianiu i aktywowaniu bez sim:
Ale generalnie chyba nie ma co kombinować. Poczekaj na wymianę, albo jak kolega radził, skocz do dowolnego punktu z akcesoriami i telefonami i Ci przytną.
@rmind
Współczuję wyboru. Jakiś czas temu miałem ten telefon i niestety jego wydajność jest już beznadziejna.
Przy dosłownie 15-20 zainstalowanych aplikacjach telefon mocno muli i działa znacznie gorzej, niż jakiś przeciętny smartfon z androidem do 600 zł.
Sorry za wtrącenie, ale… już dawno zauważyłem, że ludzie traktują często marki i technologie jak… religię Samochody, komputery, no i telefony… Czasami się zastanawiam ile jest jeszcze tak obojętnych na marki ludzi na świecie jak ja Bo miałem chyba już wszystkie popularne marki telefonów.
Wymieniłem dziś po pracy kartę mikro na nano, po 10 min. od salonu byłem w domu, i z zaskoczeniem stwierdziłem że mój Android ma już nieaktywną kartę. Mogłem więc od razu przerzucić się na Iphone’a.
Z kolejnych obserwacji w różnicach między Android a Iphone:
Przyznam że nie rozumiem czemu, ale kobiety, które widziały mój nowy telefon, pozytywnie wyrażały się przede wszystkim o… jego wyglądzie. Kobiety lubią wszystko co “wygląda” (i wbrew pozorom facetów tak też oceniają - po wyglądzie, choć często temu zaprzeczają), ale już mniejsza o to. Androidy wypadają w ich ocenach słabiej, a Iphone’y (o co zdążyłem dopytać) określają jako “ładniejsze, zgrabniejsze, lepiej zaprojektowane” etc. Póki co żaden facet jeszcze nie odnosił się do wyglądu Iphone’a - i raczej tak zostanie. Druga sprawa, która najwyraźniej ma duże znaczenie dla kobiet, to oczywiście cena.
Za to mi się podoba interfejs, generalnie jest lepiej dopracowany, zwłaszcza pod względem “fajerwerków” i designu. Za to są też, hmm, minusy - Apple jak widzę wymusza sporo na użytkownikach w porównaniu do innych OS’ów (czego zresztą się spodziewałem); niektóre opcje są zbytnio poukrywane na mój gust, choć na pewno to kwestia przyzwyczajenia. Typową rzeczą, którą non-stop przełączam, to internet (zarówno wi-fi jak i z karty) - w moim starym Androidzie jest on łatwiej dostępny, ale nie jest to jakaś wielka wada, na szczęście szybko odkryłem jak to robić w Iphone - co jest dowodem znowu na intuicyjność interfejsu.
Zniknęły mi kontakty, a myślałem że mam wszystko na karcie SIM… czy ktoś wie może, czy jest jakiś prosty sposób na przywrócenie kontaktów z Androida?
Również się do nich zaliczam.
Cenię sobie przede wszystkim solidność i jakość wykonania oraz wygodę i zadowolenie z użytkowania. Marka jest drugorzędna.
Jeśli chodzi o przeniesienie danych z Androida na iOS to nie rób nic na piechotę. Masz do tego świetnie przygotowane narzędzie:
generalnie te mniej zauważalne podzespoły (typu kompas) są lepsze w Iphone niż zazwyczaj w Android
widzę, że przynajmniej niektóre dostępne w marketplace aplikacje są bardziej dopracowane na Iphone niż na Android
dużo ciekawych wbudowanych aplikacji, które zresztą także są dopracowane
choć można się sprzeczać, wydaje mi się, że interfejs jest ogólnie lepiej dopracowany i sprawia lepsze wrażenie - widać, że włożono w niego sporo pracy, a nie na zasadzie “kopiuj i wklej”, co jest typowe dla Androidów
jeszcze parę innych, drobnych rzeczy, nie ma sensu robić całej listy
Z minusów:
poważnym minusem jest brak standardowego przycisku “back” na dole i trzeba szukać po całym ekranie jakiegoś “anuluj”, “exit”, “cancel” itd. itd. - brak standaryzacji bardzo utrudnia życie
za każdym razem jak restartuję telefon od nowa muszę wyłączać bluetooth i wifi, co Android zapamiętuje domyślnie (tak jak ostatnio było ustawione)
tych wymuszeń ze strony Apple jest zresztą cała masa, i niestety korzystanie ze zbyt wielu funkcji jest dość uciążliwe; system zresztą ciągle zadaje te same pytania typu “czy na pewno nie chcę udostępniać mojej lokalizacji?” - ilekroć potwierdzę “nie, niechcę”, system pyta dalej o to samo przy każdej okazji do znudzenia; na Androidzie takie pytania występują sporadycznie
nadmiar Apple’a w telefonie
Edit:
Z kolejnych plusów:
wyświetlacz lepszy
aparat też bardzo fajny i ma lepsze opcje dostosowania zdjęcia; za to dostęp do galerii jest zdecydowanie bardziej utrudniony
Z minusów:
brak mikro-usb - mojej przejściówki usb / mikro-usb, którą czasem używałem z Androidem, do Iphone’a nie wykorzystam. Wielka szkoda.
W “jabłku” nie ma takiego slotu :). Musi więc wystarczyć pamięć wewnętrzna - jedyny ratunek w jakiś chmurach gdzie można bezpiecznie magazynować pliki. Co do systemu Andorid i iOS to zupełnie inne platformy ale na sam iOS jest prosty, intujcyjny i przede wszystkim dobrze zooptymalizowany z urządzeniem
wiec jako tako nie będzie problemów z wydajnością.
Dokładnie to samo.
Podłączasz telefon kablem, instalujesz potrzebne sterowniki i masz dostęp w komputerze do części pamięci iPhone’a, zawierającej filmy i zdjęcia.
Ostatecznie obyło się bez iTunes - zainstalowałem, ale jest bezużyteczny. Wolę stare, dobre, niekontrolowane metody.
Dziwne, że nigdzie nie piszą o tym na necie, także po angielsku, ale sposób jest banalny: wypróbowałem kilka portów USB, na trzecim pojawił się krótki monit w Windows o podpięciu urządzenia, następnie wystarczyło odblokować Iphone i kliknąć “Trust this computer” (i tak za każdym razem, gdy chcę przerzucić zdjęcia, czy inne pliki).