Jak całkowicie odinstalować Edge?

Microsoft przez bardzo długi czas nie miał żadnej telemetrii i tym podobnych rzeczy (w przeciwieństwie do takiego iOS, Androdid czy MacOS). Gdy w pewnym momencie stwierdził, że to koniecznie do rozwoju systemu to odezwali się wiele grup użytkowników, którym to się bardzo nie podobało, zaczęły mnożyć się teorie i to właśnie dzięki nim teraz musimy przedzierać się przez dezinformację. W Linuxach było podobnie z systemd - to miała być zagłada dla systemu.

OK

Mnie akurat nie za bardzo w ogóle obchodzi, co i gdzie idzie z kompa.

No tak ale szkoda że informacje w sieci nie są pisane trochę bardziej klarownie, tylko często z naciskiem na rozgłos.

Z tym to się zgadzam.
Multum dezinformacji.
Sam się trochę przyczyniłem do siania takowej, jak wynikło.:frowning_face:

1 polubienie

@860lacov


A tu masz jak skopać po ustawieniach obraz systemu przed instalacją choć po i tak trzeba będzie też coś pozmieniać

Takie czasy, że trzeba poczytać zanim się powieli. Sam swego czasu powiełałem bezmyślnie więc się nie dziwię niczemu. Te informacje są tak pisane, że czasami człowiek czuje się w obowiązku żeby ostrzec innych a tu … fałszywka.

Tak czy inaczej żadna strata, zawsze możesz przyczynić się do weryfikowania i siania zweryfikowanej informacji :wink: a to w dzisiejszych czasach wiele warte.

Zawsze staram się weryfikować, jednak akurat ta nie miała podanego źródła, a jako że nie jestem przewrażliwiony na tym punkcie, to nie drążyłem tematu i przyjąłem to za pewnik.
I to był mój błąd.

Tutaj jest to troche bardziej obszernie napisane.

Ale się temat rozbujał :smiley:

Dzięki za wszelką pomoc. Edge zostaje. Zwyczajnie wyłączę gdzie się da.

U mnie też zostawiłem edge, ale ustawiłem domyślną przeglądarkę portable firefox 86.0 i jest dobrze.

Ja mam jeszcze stary komp z Windows 10 1809 bez Edga, nie aktualizowany .
Chcę go zaktualizować do 21H1, czy Edge wróci ?

A jak go chcesz do tej wersji zaktualizować?

Bogdan Ewolucja i reaktywacja razem :slight_smile:

A trafił mi się komputer z ssd, z pamięcią 8GB, a windows 20H2, do tego udany. Defender chodzi leciutko, aktualizacje wchodzą jak w masło i zero rewolucji.
Jak mi system dociągnął aktualizacje do office student 2007 i biuro śmiga, to przecież byłbym starym upartym osłem, gdybym nie docenił zalet. W parę sekund otwiera się. Działa nawet program z 2003 roku MWSnap i gry sprzed 20 lat - to trochę rozśmiesza mnie. Do tego domyślny jest firefox portable, więc nie ma się co harnasić z Edge.
Thin miniITX - i wszystko pasuje. W rezolucji nie było ewolucji. Za to jest bezwentylatorowa wiekopomna cisza i nawet niskie temperatury. To w laptopie acer, windows 7 był krową i co aktualizacja - co paczka to sraczka.