Jak całkowicie odinstalować Edge?

Kliknij na proces wyszukiwania w systemie SearchUI.exe i wybierz otwarcie lokacji pliku, zobaczysz, że zostaniesz przeniesiony gdzieś w bebechy cortany. Wywal cały ten katalog i zrestartuj system. Teraz po wpisaniu frazy w okienku wyszukiwania nic się nie będzie działo.
Jeszcze niedawno czytałem o tym w kilku miejscach, teraz nie mam W10 pod ręką żeby sprawdzać, czy MS wywalił tę integrację, bo coś się w sumie chyba UE piekliła o Cortanę.

A wyszukiwarka działa.

Widocznie już to zmienili. Co nie znaczy, że podobnego dziwoląga nie wprowadzi jakaś przyszła aktualizacja :smiley:

Coranta to jest pikuś w systemie jest więcej takich perełek na mydigitallife jest obszerny artykuł o syfach zaszytych i od czasu do czasu czyli co update dochodzą kolejne perełki.

Zmienili.

Cortana dalej jest w systemie. Tyle że w naszym regionie nie działa. No chyba ze wywalisz.

Microsoft oficjalnie podaje, że w Windows10 jest zaszyty keylogger, aby móc lepiej dostosowywać system…więc, tak.

Sie obudziliście przez pare lat naprzemiennie afera z FB a jak nie z FB to z nową telemetrią o Windowsie 10 a wy teraz sie obudziliście i jeszcze z niedowierzaniem dopytujecie się z przywątpiewaniem w smutną rzeczywistość.

Poproszę linka do jakiegoś artykułu o tym bo jak wpisuję Windows 10 keylogger to mi się tylko “soft firm trzecich” pokazuje :wink: a bym wniknął w temat

W wielu w bardzo wielu… zainstaluj sobie HIPS z Zaporą jak przystało na normalnego człowieka i zobaczysz jak wiele dziwnych procesów usilnie co chwile chce coś wysłać pod dziwne adressy…

" Firma Microsoft wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że system Windows 10 posiada wbudowany keylogger. Służy on do poprawy jakości usług bezpośrednio związanych z pisaniem. "
Tutaj nadmieniają o tym…

https://www.omegasoft.pl/blog/co-to-jest-keylogger-i-jak-go-usunac

Funkcje keyloggera

1 polubienie

Czyli można go “wyłączyć” :wink: - pewnie tak jak mikrofon w padzie od PS5…:upside_down_face:.

Oj to nadużycie słowa keylogger. Microsoft nie mia prawdziwego keyloggera, używa usługi diagnostycznej systemu Windows do ulepszenia usługi przewidywania klawiatury i rozpoznawania pisma odręcznego dla przyszłych aktualizacji.

Prawdziwy keylogger gromadzi każde wpisane słowo. To w Windows to jest coś takiego jak w klawiaturach Android cz iOS. Zbierane są ogólne zestawienia, sposób pisania itp. Jest to oficjalnie do wyłączenia w panelu ( i chyba przy instalacji też? )


No to już wiemy dokładnie:)
W artykule była poruszona sprawa “dobry” i “zły” keylogger.
Czyli ten Microsoftu to ten “dobry”…

Ludzie lubią robić z igły widły. To tak jakby dopieprzyć się do tego, ze przeglądarka internetowa podgląda każde wpisywane słowo w celu sprawdzenia błędów ortograficznych. Jak ktoś jest zafiksowany na bezpieczeństwie i prywatności może nazwać to keyloggerem.

1 polubienie

Ja się tylko zasugerowałem wpisem.
A wyszło na to, że przekłamanym.

Jest wbudowany w system a jego działania nie rózni się od funkcji zwykłej przeglądarki gdzie też są podobne rzeczy.

Czyli wychodzi na to, że “keyloggery” są wszędzie i nie ma się co podniecać.

Nie. Po prostu nadużywasz pojęcie keylogger.