Jak chronić się przed trąbą powietrzną

No właśnie … mieszkam na podlasiu i podobno dzisiaj w nocy mają być burze i tornada … trochę się boje … szukałem w internecie jak chronić się przed trąbą powietrzną ale nic nie znalazłem … Może coś wiecie na ten temat ?

Pod stół?

Piwnica pozostaje

Random video

http://www.youtube.com/watch?v=8_oFFBNsMvU

Mieszkam Na 6 Piętrze … :confused:

Wykop sobie ziemiankę, jeszcze zdążysz.

Powiedzieli w wiadomościach, żeby schronić się w piwnicy przy ścianie nośnej, mieć latarkę, telefon chyba też, żywność, wodę…

Bierz latawiec i na pole, taka siła nośna może się nie powtórzyć :smiley:

Mieszkasz na 6 piętrze więc piwnica to twój sąsiad…przekop się do sąsiada na 5 i razem siedźcie (jeżeli tamten się nie przekopał na 4 piętro :D). A tak na serio to

i nie powinno ci się nic stać no chyba że ci się 6 piętrowy budynek na głowę w piwnicy zawali.

a co do trąby to się jej przewidzieć nie da czyli nie musi je być odrazu a nic pozatym na 6 piętrze raczej ci nie grozi. Możesz spać spokojnie

zacznijmy od tego że trąby powietrzne pustoszą wsie, wioski generalnie niską zabudowę …

jeszcze nie słyszałem by w mieście np jakiś budynek się rozpadł przez trąbę powietrzną …

wieżowce skutecznie rozpraszają tego typu twory natury :wink:

owszem może połamać drzewo w centrum miasta , ale nie ma mowy by zrobiła coś z wiezowcem przynajmniej nie taka jakie występują w polsce .

Mam nadzieję że w świętokrzyskim nie bedzie

Wczoraj wieczorem burza była u mnie .

Grzmiało parę minut i po chwili już zaczął grad padać . Sąsiadowi parę szyb rozbiło w szklarni .

Pioruny strzelały po 0.5 sekundy . Mieszkam niedaleko warszawy

też mam taką nadzieję :slight_smile: wczoraj był niezły odjazd u mnie, ale mam nadzieję, że dziś nie będzie takich efektów specjalnych.

Miałem pouchylane okna, wiatr był tak silny że zdmuchną mi doniczki z kwiatkami, z parapetu … :x

a co sądzicie o wyłączaniu komputera podczas burzy :?: :wink:

u mnie w czwartku na piątek w nocy była niezła burza. 2 pieruny na raz waliły tak co 2 sekundy.

Lepiej wyłączać. :wink: Może spalic komputer…

Najlepiej powyłączaj wszystkie urządzenia z sieci .

Lepiej wyłączyć, mojej znajomej “poszło” wszystko po burzy (oczywiście był włączony)

no ale prawdopodobieństwo, że ci rozwali komputer jest takie samo, gdy jest on włączony :wink:

podczas burzy powinno sie też wyłączyć komórkę, bo podobno pioruny przyciągają

podczas burzy moze byc wlaczona ale nie rozmawiac

Sorry, ze nie uzywam polskich znakow ale niechcaco zalalem klawiture i “alt” mi sie zawiesil :stuck_out_tongue: