Jak częśto powinno się czyścić w środku komputer?

Kurde blade dragonn człowieku za kogo Ty mnie uważasz ? Kumpel “odkurzał” proca a po tym jak wentyl proca poszedł na wsteczny czyli po odkurzaczu procek nie dał znaku życia i system nie wstał i tyle, czy to jest w zgodzie z powszechną zasadą dynamiki - nie interere mnie to bo , wiem co się stało z kumpla procem po odkurzaniu. Możesz zalecać inaczej ale ja zalecam TAK (przytrzymać wentyle) i tyle.

Najlepiej jak koleżanka prześle nam zdjęcia tego zakurzonego komputera i fachowym okiem ocenimy co tam się dzieje :slight_smile:

Łukash prędzej obstawiam że procek został uszkodzony przez jakiś ładunek elektrostatyczny niż przez to że wentylator się kręcił, jak już mówił jak dla mnie to jest niemożliwe z samego punktu widzenia elektronik - o której mam trochę pojęcia. Oczywiście nie chcę wzniecać jakieś wojny na ten temat, ale moim zdaniem nie w tym miejscu była winna uszkodzenia tego procka.

Całowicie się z Tobą zgadzam.

Silniki stosowane w wentylatorach posiadają komutator elektroniczny, który uniemożliwia przesłanie napięcia do komputera (a nawet wytworzenie takiego napięcia) Jakiś czas temu strawdzałem to na około 10 przeróżnych wentylatorach komputerowych, na zakresach pomiarowych miernika napięcia stałego i przemiennego - na niektórych wentylatorach pojawiało się napięcie o wielkości kilku setnych volta, które nie ma wpływu na jakikolwiek podzespół komputera

Test przeprowadzałem przy różnej prędkości obrotowej oraz na obu kierunkach obrotów.

Testy testami , a życie jak zwykle życiem…Co i jak było to było, nie staram się wmówić że koło jest kwadratowe tylko wiem że po odkurzaniu procek padł :stuck_out_tongue: - i dlatego nie zalecam pewnych zachowań = zachowawczo = ODBIĆ i fizolować w technicznych tematach.

Jak padł po odkurzaniu to pisz, że nie odkurzać, a nie wymyślasz bajki z wentylatorami. A kompa czyścic jak jest brudny. Kiedyś jak przy kompie robiłem, to był czyszczony co pół roku, czasami co rok… A teraz? Teraz nie jest wcale już kilka lat i nic mu się nie stało  :slight_smile:

aha czyli ttrzeba trzymać wiatraczki żeby nie kręciły tak? ale jak używam sprężonego powietrza to też, nie? ale jak mam parę wiatraków  wkompie a tylko dwie ręce to czym i jak je trzymać xD Albo chcę trochę przechylić obudowę do tyłu jedną ręką żeby lepiej się dostać powietrzem a w drugiej trzymam powietrze to wtedy czym te wiatraki przytrzymać?

Zrobisz wielki problem z tematu czyszczenia komputera.

1.Przechylony komputer możesz oprzeć o ścianę, mebel, położyć bokiem na podłodze itp, itd…

  1. Nie “wiatraki” tylko “wentylatory”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylator

  1. nigdy wszystkie razem nie zaczną się krecić, bo do wszystkich w tym samym czasie nie przyłożysz rury odkurzacza.

  2. Napisane zostało już dość obszernie, że obracanie się wentylatorów czasie czyszczenia odkurzaczem nie ma większego znaczenia

A tak poza tym - o ile komputer nie stoi tuż przy szutrowej drodze albo w piekarni, czy w innym dziwnym miejscu, gdzie jest spora szansa dostania się do wnętrza różnych pyłów, jego wnętrze wystarczy wyczyścić raz na kilka lat.

 

Częściej wypada przeczyścić np. klawiaturę.

mam pytanie- monitor czyści się w środku?

 

Nie przesadzaj z tymi latami, na zdrowie mu wyjdzie jeśli nawet eksploatowany w czystym otoczeniu przejrzymy raz na pół roku.

 

Teoretycznie też można, to robić ale:

  • monitor nie posiada wentylatorów wymuszających przepływ powietrza, przez co ilość kurzu w nim jest dużo mniejsza niż w obudowie komputera,

  • obudowy monitorów najcześciej oprócz wkrętów mają wiele uktytych zatrzasków. Jeśli nie wiemy gdzie się one znajdują oraz nieumiejętnie bedziemy próbowali je odbezpieczyć, to obudowa po tej operacji może zostać bardzo nieestetycznie “pokancerowana”

czyli w sumie mogę nie czyścić monitora w środku?

Kirin42

 

takie psikajło sobie kupisz i  od czasu do czasu  psikniesz na ekran 

http://www.agito.pl/activejet-acl-201-zestaw-czyszczacy-do-lcd-1810-393030.html?cid=1199

Ale ona pyta o czyszczenie w środku, czyli czyszczenie elektroniki i pozostałych wewnętrznych podzespołów.

Jak dla mnie jak nie ma się kota/psa to można po prostu zostawić otwarty komputer. Ja mam tak od kilku miesięcy, i jakoś kurzu w środku nie ma.

Otwarta buda to zaburzony przepływ powietrza i większe temperatury. 

czyli zapytam tak upierdliwie jeszcze raz- mogę nie czyścić monitora w środku?

NIe, ja mam stary monitor, nigdy nie był otwierany i działa świetnie.

ufff to super, jeden problem, nie wiem komuś może i mały ale dla mnie nie bo sama i tak tego nie zrobię więc mam z głowy xD

 

ps. ile lat ma twój monitor?