Jak częśto powinno się czyścić w środku komputer?

A czy ktokolwiek odkurza telewizory w środku profilaktycznie?

Komputery po to się odkurza często bo ich komponenty się grzeją i potrzebują chłodzenia aktywnego (wentylatorów) przez co łąpią kurz. Na dodatek komputery stoją tam gdzie kurzu jest najwięcej, czyli blisko podłogi.

 

Nie wiem, ale dużo. To dokładnie ten model

 

2bec4162261515bfd84f2905b87696ad95d64d8d

nie no z wyglądu to na stary nie wygląda xD

Dla mnie to monitor średnio stary - z początków dominacji technologii LCD.

Czyli z 10 lat już ma :stuck_out_tongue:

Jak ten czas leci…

ale ładny jest xD może mam wypaczony gust do staroci ale mogłabym taki i dziś kupić :smiley:

Kiedyś czyściło się nawet myszy komputerowe - dana mysz posiadała kulkę, pewnie młodzież dziś nie pamięta tego. Taka kulka potrafiła zebrać na sobie sporo śmiecia, któren to blokował działanie styków i co za tym - całej myszy.

A czyszczenie wnętrza komputera to pożyteczna sprawa - i poprawimy ogólny stan podzespołów komputera, i gimnastyka dla zdrowia boć to trzeba i odkurzacz przyciągnąć, i dźwignąć obudowę, i rozkręcić.

Żona/narzeczona łaskawszym okiem patrzy na odkurzacz w ręku prawdziwego mężczyzny - a jeśli nie, to nie ma potrzeby zawracania sobie nią głowy (żoną/narzeczoną - nie ręką).

Ja pamiętam Zresztą sam mam taką myszkę gdzieś schowaną.

mam 20-parę lat i za moich czasów jeszcze te myszki na kulki były :smiley:

Te myszki przede wszystkim miały dość krótki żywot. Po kilku miesiącach żadne czyszczenie już nic nie dawało, a kursor potrafił latać po całym ekranie.

Ważne żeby też nie popaść w pedantyzm (dobry dotyk dla elektroniki ale zbyt częsty, potrafi być złym dotykiem).

 

U mnie to wygląda tak: co miesiąc przeprowadzam konserwację systemu i wtedy zaglądam do środka (jezeli zachodzi taka potrzeba to czyszczę).

Co do odkurzacza: do nasadki do kaloryferów na końcu przykleiłem skoczem włosie ze zwykłego pędzla (u mnie ten patent sprawdza sie znakomicie).

A to znalezione w sieci http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/czyszczenie-komputera-z-kurzu/ może się przyda.

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :slight_smile: