Jak długo ładować aku AAA NiMH 1100 mAh

Witam kupiłem nie dawno akumulatorki do odtwarzacza mp3. Są to 2 akumulatorki TF1/Forever o pojemności 1100 mAh i są to akumulatorki NiMH.

Ładowarka wg informacji na obudowie ma natomiast ładowanie:

Szczerze mówiąc nic mi to nie mówi więc proszę Was o pomoc ile czasu mam ładować takie aku.

Z góry dzięki,

tabo89

Najprościej rzecz ujmując - aż się naładują

Nie da się określić precyzyjnie czasu ładowania, gdyż jest to uzależnione od posiadanej ładowarki

W Twoim przypadku około 31h -> 1100mAh/50mA*1,4=30,8h - info z instrukcji

Nie wszystkie ładowarki wyłączają się po naładowaniu akumulatorów.

EDIT

Temat poruszałem X czasu temu tutaj: jak-dlugo-ladowac-akumulatorki-2950-mah-t244873.html

Dodam, że dużo zależy od jakości samych akumulatorów jak i ładowarki.

Ładowarka, która ładuje prądem 50mA nie licząc stałej którą użył maku13 , to około 22h a to trąci katastrofą, bo to tylko format AAA o w miarę niskiej pojemności.

Tak jak było podane w wątku, który podał maku13 , najlepsze lądowanie to 10% prądu pojemności akku. Z tym, że można sobie darować te 10% bo to doprowadza że nie wyjmiemy akumulatorów przez dłuższy czas. Proponuję ładowarkę o większym prądzie ładowania kosztem żywotności, bo jednak liczy się bądź co bądź wygoda a nie sztywne trzymanie się reguł.

proponuję ładowarkę, którą sam użytkuję tylko w wersji z wyświetlaczem:

http://allegro.pl/item921298783_ladowar … r_444.html

oraz akumulatory tej samej firmy.

Akumulatory nie są sztucznie rozdymane jeśli chodzi o pojemność, ładowarka jest szybka i panuje nad 4-kanałowym ładowaniem.