Jak długo śpicie? O ile w ogóle chodzicie spać

Zaniepokojony o zdrowie Forumowiczów zadaję pytanie - przez ile godzin na dobę śpisz?? Sen jest dla ludzkiego organizmu bardzo ważny - optymalnie powinno się spać 7/8 godzin na dobę. A ile czasu Tobie zajmuje spanie?

Różnie bywa, ale przeważnie 7-8 godzin. Chyba, że zarwana noc, wtedy trzeba nieco dłużej pospać :smiley:

Witki mi opadły normalnie jak ten temat zobaczyłem :lol:

W dni szkolne śpię ok. 7 godzin.

W dni wakacyjne śpię ok. 8,5 godziny.

:roll:

na dobę?? w dzień około 2 godzinki i w nocy tak od 24.00 do 7.00 policz sobie :stuck_out_tongue:

Ja w dni szkolne śpie 7-8h (+ kilka minut na lekcjach :stuck_out_tongue: )

W dni wakacyjne + weekend śpie 6,5-7 h

Ja śpie 9Godzin

tak na oko 6 godzin, w weekendy też, jakoś zazwyczaj wstaje między 6 a 7, no chyba że po imprezie jestem to tak do 10-11, no ale wracam między 3 a 4 ehehe

Przeważnie jakieś 7-8 godzin.

dla mnie minimum to 6h, tak przeważnie sypiam. Wiadomo w wakacje i weekendy pozwole sobie na dłuższe spanko :wink:

U mnie było dokładnie to samo :wink:

W dni szkolne 8 godz + parę minut na polskim i angliku :lol:

A w dni wolne (wakacje) 6-7.

Czasmi zdarza mi się też w dzień przyciąć komara :wink:

A ja śpię od około 23 do 9. Śpioch jestem :cfaniak:

Ale czasem, jak się zdenarwuję moim kompem, to przez pól nocy obmyślam plan na następny dzień (co usunąć, co przeinstalować… Mało cierpliwy jestem, więc często kończy się na formacie :stuck_out_tongue: )

wogole nie spie ,w tych trudnych czasach nie moge sobie na to pozwolic

(ktos nie spi ,aby spac mogł ktos) :slight_smile:

Ja śpię tyle ile mi się chce…nigdy nie mam ustalonej pory,więc za bardzo nie moge okreslić bądż sprecyzować tego ile mi to zajmuje czasu.Przecież zamiast spać można robić wiele innych pozytecznych i ciekawych rzeczy…Nieprawdaż :?:

white26is.gif

ja spie ok 10-11 h, kładę się spać o 2-3am i wstaje o 12pm:)

W dni szkolne to tak 6 - 7 a w wakacje to tak 10 - 12 :slight_smile:

hehe brechtam :badgrin: ma chłopak rację a tak poza tym

to jeśli chodzi o mnie to ja śpię przeważnie 9 godzin zależy o ktorej pójde spać bo czasem się zdarza że siedzę przed kompem do 1 lub nawet do 3 :oops: a wstaje przeważnie o 11 :wink:

Przestarzałe to badania, że 7-8 to optymalnie. Teraz naukowcy skłaniają się do wersji 6 godzin snu na dobę w zupełności wystarczy by zregenerować organizm po 18 godzinach niespania.

Tyle też śpię. Idę spać o 4 nad ranem i wstaję o 10.

Najczęściej sypiam od siedmiu do dziewięciu godzin, choć oczywiście inne przypadki też się zdarzają.

Naukowcy i badania to zupełnie odrębna sprawa, ponieważ to ile każdemu wystarczy snu do prawidłowego funkcjonowania wynika z osobistych przyzwyczajeń i fizycznych predyspozycji. Więc w tej materii badania nie są rzetelnym odzwierciedleniem rzeczywistości.

Racja. Jednakże te 8 godzin jest również uśrednieniem wynikającym właśnie z różnic w predyspozycjach. Teraz okazuje się, że ta średnia powinna wynosić 6 h, czyli 0,25 doby