Jak dobrze zabezpieczyć kompa

Cześć! Mam problem. Mam na kompie zainstalowanego ServisPacka2 i legalnego aktualnego Nortona Antywirusa 2005 i…jak się okazuje pogramy do zczytywania z klawiatury i całe stado trojanów i innych świństw :-x Co powinnam zainstalować, żeby móc czuć się bezpiecznie? Obawiam się, że to mój były chłopak obdarował mnie tymi programami szpiegowskimi i dzisiaj na cały dzień pozmieniał mi wszystkie hasła dostępu na maile, gg itp. Chciałabym się jakoś przed tym wszystkim zabezpieczyć ale nie wiem już jak bo do tej pory myślałam,że legalny Norton chroni mi kompa. Domyślam się, że żeby pozbyć się tych niechcianych programów musze sformatować dysk i przeinstalować system ale co mam jeszcze zainstalować, żeby nigdy więcej żaden dupek nie mógł bezkarnie łamać moich haseł i panoszyć się po kompie? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Podstawa to Antywirus i Firewall

Do tego programy typu:

:arrow: PestPatrol

:arrow: Spybot Search & Destroy 1.4

:arrow: Ad-aware SE Personal

:arrow: CWShredder

:arrow: Ewido

No i od czasu do czasu skan Skanerami OnLine

  1. Masz Firewalla? Jak nie to lepiej sie o niego postaraj.

  2. Masz dobrze nortona skonfigurowanego?

  3. Masz centrum zabezpieczeń Windowsa dobrze skonfiguranego?

  4. Masz włonczone automatyczne akualizacje w Windowsie? Albo sama regularnie sprawdzasz?

  5. Tyle tego jest że musisz zrobić formatke?? To ładnie tego Ci wgrał…

po co pkt 3 i 4 ??

poprostu dobry firewall i antyvir lub sam firewall jesli ma cały pakiecik ochronny w sobie (np. ZA). Z Firewalli polecam Sygate PF a z antyvirów avasta w wersji Home

a z tego co kolega wyżej podał to chyba niczego bym nie brał bo jak będzie dobry antyvir i firewall to te narzędzia sa zbędne…ja używając np Kerio lub Sygate oraz avasta nie używałem takich narzędzi ani razu od około 2 lat a logi z HJT i SR sa czyściutkie jak woda destylowana :smiley:

a tak w ogóle to jakbyś loga zarzuciła tutaj z HJT to byśmy się nie obrazili…a Nortona to osobiście nie polecam bo zamula kompa i tyle

wybór należy do Ciebie

zależy na jakiej konfiguracji i w jakim stanie jest system.

Co do pełnego zabezpieczenia to:

  1. AV

  2. FV

  3. Program antyspyware

  4. antyspam

  5. program który sprawdza zmiany w rejestrze

  6. wszystkie aktualizacje ze strony windows update.

  7. Skan od czasu do czasu różnymi programami i sprawdzanie loga.

  8. Tu

Spoko jak byście mi jeszcze powiedzieli co to są logi :oops: i jak je zarzucić :slight_smile: (tak jestem blondynką ale uważam że to nic złego że nie wiem co ta sa logi więc się nis śmiejscie :slight_smile: ) to to zrobie ale od rana nie mogę się już łączyć ze swojego kompa z netem chociaż jeszcze w nocy jak pisałam to wszystko działało! :frowning:

Poczytaj tutaj --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

No dzięki wielkie już wiem jak to zrobić, ALE… Wczoraj w nocy mogłam normalnie łączyć się z netem a teraz już nie mogę. Podpięłam teraz neta pod laptopa i działa tak więc nie więc to nie z neostradą (bo przez nią się łącze) jest problem, a z moim kompem :frowning: nie mam jak zainstalować tych programów, żeby sprawdzić logi.

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 16:29

Czy to jest możliwe że znowu zostalo mi coś wrane bo jak klikam Ctrl+alt+del to wyświetla mi się coś dziwnego :frowning: nie mogę się przełączać pomiędzy zakadkami bo nie ma w ogole paska narzędzi!! Są tylko wyświetlone procesy z zuzyciem pamici i nie moge nawet tego zgasic bo jest tylko jeden przycisko - zkoncz proces. alf+F4 tylko pomaga zeby zamknąć. kurcze nie wiem co jest bo jeszcze wczoraj wszystko bylo dobrze - w tym temacie :frowning:

Widzę, że w pewnym sensie masz dostęp do internetu (jakoś dostałąś się na forum), więc tworzysz logi u siebie na kompie i wrzucasz je tutaj :slight_smile:

Czyżby to, że menedżer został wyłączony przez administratora?

Log jest czysty

Możesz ciachnąć:

Jak mógł zostać wyłączony skoro to ja jestem administratorem?? A log jest czysty to czemu tak mam? Kurcze bo ja teraz pisze z laptopa boję się korzystać ze swojego kompa bo nie wiem czy on nadal może czytać wszystko co ja robie czy już nie. A skoro z tym Menedżerem sie coś takiego zrobiło to myśle, że nadal coś tam mam bo samo nic się raczej nie robi.

To jaki błąd wyskakuje przy próbie włączenia Menedżera?

Wrzuć jeszcze log z Silent Runners

jak klikam ten link to cala strona tekstu sie pojawia nic więcej jak mam to sciągnąć? A jak włączam menedżera to nie wyskakuje błąd tylko włącza się jakby okrojone okno bez paska narzędzi ani możliwości zgaszenia. Tylko okno z: nazwa obrazu, PID itd i tymi procesami i przyciskiem zakończ proces. Mogę go wyłączyć tylko przez alt+F4

Prawym przyciskiem myszy na ten link --> http://www.silentrunners.org/Silent%20Runners.vbs <-- zapisz element docelowy jako --> zapisujesz --> odpalasz --> wybierasz NO --> czekasz na komunikat, że log skończony --> wklejasz na forum

Nie wiem czy dobrze to odbieram, ale kliknij dwa razy na puste pole :slight_smile: Jeżeli to nie pomoże, to wrzuć screena tego Menedżera (opis tutaj --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ight=zrzut ) :slight_smile:

dobra umre ze wstydu zaraz :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Pomogło - dzięki :wink:

A gdzie ten log z Silenta?

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 22:33

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 22:34

hmm nie wiem czemu to jako cytat sie zrobilo

Dobrze, że sie zrobiło jako cytat :slight_smile:

Tyle że to jest urwany log - poczekaj na komunikat, że log skończony - dopiero wtedy wklej go na forum :slight_smile:

A no fakt :slight_smile: Już się zrobiło :slight_smile: Czuję się jak blondynka co prawda nią jestem ale i tak mi głuupio :oops:

Oto całość: