Jak dołączyć dżwięk do pliku mp4?

Chciałbym zasięgnąć porady przy ewentualnym rozwiązaniu następującego problemu. Otóż korzystając z wtyczki do przeglądarki udało mi się pobrać materiał wideo w formacie MP4, lecz brak jest w nim dźwięku, pomimo, że na stronie internetowej przy oglądaniu w trybie strumieniowym materiał zawierał zarówno obraz jak i dźwięk. Korzystając z tej samej wtyczki pobrałem też drugi plik również zapisany jako MP4, lecz zawierający wyłącznie dźwięk (którego brakuje w pierwszym pliku, o którym wspomniałem poprzednio). Czy istnieje jakiś sposób, aby połączyć oba pliki MP4, aby powstał kompletny materiał wideo?

Użyj najprostszego edytora filmów ze ścieżką audio-wideo.

Czy plik z dźwiękiem może pozostać w formacie MP4, czy też trzeba dokonać jego konwersji do jakiegoś innego formatu? Jaki edytor filmów podołałby zadaniu połączenia obrazu z dźwiękiem?

Avidemux. Możesz połączyć bez rekompresji.

Podrzuć mi plik, to Ci zrobię od ręki.

Plik wideo ma rozmiar ponad 500 MB, audio 18 MB. Nie wiem w jaki sposób przesłać tyle danych.

Chmura? Dysk Google ?

Nie korzystałem dotąd z takich udogodnień, więc nie bardzo wiem jak tego dokonać. Może dałoby się przeprowadzić operację przez:

http://wyslijto.pl/

Albo wskaż mi ścieżkę tego materiału wideo, to Ci skonwertuję i podeślę z dźwiękiem.

Poniżej łącze. Wtyczka przeglądarki pozwalała na wybór jakości pliku. Ja wybrałem najwyższą. Rozmiar pliku powyżej 500 MB ale bez dźwięku.

http://wyborcza.pl/7,82983,24996998,holdys-dzisiejsza-propaganda-gorsza-od-komunistycznej-haniebna.html

Łatwizna. Ot dwa pliki wystarczyło połączyć - audio i film. Na PW dostaniesz linka do filmu do ściągnięcia, jak tylko się złoży w programie.

Z inforamcji, jakie pojawiły się podczas próby pobrania wynika, że plik ma rozmiar ponad 1.5 GB. Za jakąś godzinę spróbuję go pobrać. Zastanawia mnie jednak dlaczego jego wielkość różni się tak znacznie od tego, który pobrałem uprzednio. Jakim progrmem udało się przeprowadzić tę operację?

Próbowałem wczytać plik MP4 i niestety program odmówił działania. Czy jest jakieś wyjaśnienie tego zjawiska?

I co, masz już ten materiał?

Tak, dzięki! Nadal jednak nie wiem jakiego programu użyć, aby radzić sobie z takimi zadaniami w przyszłości.

Warto zainwestować w jakiś dobry program / wtyczkę do przeglądarki. U mnie było to co prawda certyfikowane narzędzie stworzone do takich celów, jak to bywa w firmach promocyjnych :slight_smile:

W domu korzystam z rozszerzenia do Chrome - Video Downloader professional, w którym prócz wideo, możesz osobno ściągnąć ścieżkę audio. Potem wystarczy tylko połączyć obie ścieżki w jedną, korzystając z najprostszych edytorów wideo pokroju Windows Movie Maker, DaVinci Resolve czy innych darmówek.

Tylko po co konwertować już skompresowany materiał? Zupełnie bezsensowne, jeśli celem jest tylko złączenie audio i video do jednego pliku.

Więc teraz czas pokazać metodę bez konwertowania…MatX_ przyda się.
Jakim programem można połączyć plik audio i video nie robiąc ponownego konwertowania pliku?
Przy wyborze wyjściowego formatu pliku takiego samego jak wejściowy i o tych samych parametrach i tak programy (czyli w zasadzie wychodzi bez konwersji) po dodaniu ścieżki audio robią powtórną konwersją pliku, przynajmniej takie tylko widziałem.

ffmpeg, avidemux, tsmuxer, mkvtoolnix. Do wyboru do koloru bez transkodowania.