Jak działa moderacja?


(Deev Piee) #1

Hajo.

Jestem dość świeżym użyszkodnikiem dobrychprogramów i niestety, ale napotykam na kilka ograniczeń których do końca nie rozumiem - wczoraj na wieczór wrzuciłem wpis na bloga, który nadal oczekuje na akceptację - no dobra, nic w tym niby dziwnego, ale dlaczego w międzyczasie pojawiło się kilka wpisów, w tym jeden na głównej, a mój dalej czeka w odmętach moderatorni. Druga sprawa to gdy komentarze innych już dawno pojawiły się przy wpisach to moje czekają, czekają, jakby ccała redakcja sprawdzała ich poprawność polityczną :stuck_out_tongue:

Moje pytanie brzmi - jak działa mechanizm moderacji i kiedy (o ile) powinien on zniknąć?


#2

Na napisanie tego posta na forum czas znalazłeś, ale na zapoznanie się z regulaminem już go zabrakło?

http://www.dobreprogramy.pl/Regulamin.html


(Deev Piee) #3

Z zasady nie lubię czytać regulaminów w których tak naprawdę nic się nie znajduje, jednak teraz widzę że chyba powinienem. No nic, dzięki za podesłanie linka i przepraszam za tak głupie pytanie.


(roobal) #4

Ludzie z zasady są leniwi i podpisują wiele umów bez czytania, a potem się dziwią, że w umowach są klauzyle lub inne niekorzystane dla nich zapisy. Regulaminy i umowy należy czytać (wiem, że nie jest to przyjemne), bo w ten sposób unikniesz rozczarowań. Ja np. czytam regulaminy wszelkich promocji, bo niestety nikomu nie wierze na słowo, bo często jest jakieś “ale”. Zresztą kilku moich znajomych przejechało się na różnych promocjach, bo nie chciało im się czytać jej warunków, które trzeba spełnić, wystarczyło im to co powiedziano w reklamie.


(Bander zwierz) #5

Też mam drobny problem ze zrozumieniem regulaminu lub moderacji. Otóż dodałem wpis proponujący zastosowanie LibreOffice w miejsce niekompatybilnego z nowym systemem Office 2000 pro:

http://forum.dobreprogramy.pl/program-microsoft-word-przesta%C5%82-dzia%C5%82a%C4%87-t475417/

Wpis ten został bardzo szybko skasowany. Dziwne to trochę bo w innym wątku dotyczącym bardzo podobnej sytuacji, wpisy proponujące LibreOffice nie zostały usunięte:

http://forum.dobreprogramy.pl/sk%C4%85d-pobra%C4%87-microsoft-office-word-na-windows-8-t474141/?hl=libreoffice#entry3034115

W mojej ocenie, główną różnicą jest to, że osoba reklamująca LibreOffice w drugim wątku jest moderatorem i uczestnikiem HotZlotu. Rozumiem, że krewni i znajomi królika są traktowani lepiej, no sorry, to jest polska pogoda… Potwierdzacie, czy od razu walniecie mi bana za nieprawomyślność?


(fiesta) #6

Czy  aby nie widzisz różnicy, bo ja widzę i  to sporą .

 

Tak, tak to ja jestem  ten nieprawomyślny i jadący na kumterstwie   :stuck_out_tongue:

 

A wieszak trzeci  raz w życiu włączył komputer i nie wie  o darmowych odpowiednikach  i  jak na zbawienie czekał na twoją poradę odnośnie darmowego odpowiednika (wprost przeciwnie do panny która nie wie gdzie można  zakupić pakiet :stuck_out_tongue: ) :wink:

 

Pomyśl  zanim palniesz kolejną bzdurę … 

 

A tak na  marginesie :wink: to wątek  ten dotyczy moderacji bloga a nie forum :slight_smile: