Jak korzystać z PW i czatu?

Witam!
image
Jak z tego czatu korzystać? Klikam na „Dodaj osobę” i nie mogę pisać…

Druga sprawa: Jak mogę napisać PW do np. @jajecpl lub @Domker ? Nigdy z tych funkcji na forum DP nie korzystałem, więc nie wiem. Na innych forach oczywiście, ale tu jeszcze nie.

Ten pop-up jest uszkodzony od kwietnia-sierpnia 2021 i lipa z naprawą u źródła lub co aktualizację rękami docenta.

Najlepiej klikać w kopertę i „pokaż więcej”.

Tam jest działający przycisk do tworzenia PW z pomocą formularza jak do tworzenia wątków.

https://forum.dobreprogramy.pl/my/messages

Jak coś są z 2 metody na blokowanie PW:

  • całkowita dezaktywacja (tylko moderacja może pisać)
  • blokowanie po przez wskazanie wąskiego grona jakie może pisać (moderator dalej może do nas pisać)

Jak jajec lub domoker którąś używa to nie napiszesz.


Co do dawnego czatu z ikony megafonu :loudspeaker: :mega: to też jest zepsuty (generował spam powiadomień o każdej aktywności każdego użytkownika na forum - jak ktoś miał wątek do udostępniania np. filmów 18+ to można było cisnąć bekę kto z kim się niby wymieniał).
Z niego został wątek dość mocno zakopany: Społeczność - #31615 przez Bradlee (ledwie 32 tysiące odpowiedzi).

:open_mouth: Fajnie by to działało, ale WP coś znów skopało. Najlepiej, jakby @Krogulec (?) odkupił DP od WP i by wróciły stare czasy… No ale co? Kasa…

Najpewniej winni ci co chcieli aktualizacji silnika forum zamiast latać znalezione luki 0-day by się IOD/UODO nie mógł przyczepić.

Tak się właśnie zastanawiałem czy forumowy czat jeszcze istnieje. Wygląda na to, że nie.

No to stworzyć serwer Discord, grupę FB i będzie git :slight_smile:

Discord DP to jest od lat

za wiele się tam nie dzieje, ale może warto mieć dodany


?? Co to za link?

Jakiś pewnie stary.

Discord DP umarł już lata temu.

Tu macie link do chata wyglądającego jak normalny temat i tam można pisać Społeczność. Także forumowy chat istnieje narazie jako tradycyjny wątek.

Pozdrawiam!

Discourse ma możliwość dodania czatu. Może warto rozważyć?

@gvrxw Była na tym forum kiedyś włączona wtyczka do obsługi czatu Babble Chat ale została usunięta (został z niej wątek do którego link dałem wyżej) z powodu braku kompatybilności z nowymi wersjami Discourse.

Pozdrawiam!

Tamten wątek zdechł w październiku 2021.

Obecne wdrażanie jakichkolwiek czatów czy programów korespondencyjnych nie ma większego sensu. Na przełomie lat powstało wiele oficjalnych i nieoficjalnych kanałów do pogaduszek ale wszystkie czekał ten sam los co profilowe społecznościówki DP na Steam i t p.

Z dawnego portalu niewiele już pozostało, no może ikonka i nazwa, więc i ciągnąć tego nie ma sensu.

Dla 4-5 osób? To już lepiej stworzyć zbiorowy chat room i czekać aż po kilku dniach ludzie zaczną z niego się wypisywać.