Jak moją domenę przekierować na inny adres?

Witam posiadam strone internetowej ale nie akualna chcialbym ja przekierować na inny adres np allegro i moich produktów

Można spróbować w np. .htaccess:

Jeśli na inną domenę to rekord CNAME na DNS, jeśli na konkretną podstronę to tak jak @krystian3w napisał, albo htaccess, albo odpowiednia konfiguracja vhosta. Ja osobiście preferuję vhosta, ale to musisz być adminem serwera.

Można też to zrobić przekierowaniem chociażby w html

< head >
< meta http-equiv=„refresh” content=„0; URL=https://www.twojadres.pl/” />
< /head>
< body>
< p>Za moment zostaniesz przekierowany do oferty, jeżeli nie
< a href=„https://www.twojadres.pl/”>kliknij tutaj< /a>.< /p>
< /body>

nazywasz taki plik index.html i wrzucasz do głównego folderu ze stroną, chcesz się pozbyć przekierowania usuwasz/nazywasz go inaczej.

nad kodem daj ``` i pod kodem daj ``` i będzie można wywalić spacje.

A to magia składni Markdown.

1 polubienie

powiem tak nieznam sie zbytnio na tym wiec proponuje za jakas kwote zeby to zrobił za mnie. prosze o info

A gdzie masz domenę wykupioną?
Bo z taką rzeczą bez problemu powinniśmy dać radę pomóc Ci za darmo na forum :slight_smile:.

Chyba, że bardzo nie chcesz zdradzać jakiś informacji, możesz uderzyć do mnie na priv. Jeśli faktycznie jest jakiś powód by nie publikować jakiś informacji w ramach takiego wyjątku pomogę na priv. Oczywiście nieodpłatnie :slight_smile:.

http://www.autofornal.pl to jest strona która przez 10 wogole nieuzytkowana i niedziała a chciałbym ja aktywowac i przekierowac na strone allegro z produktami https://allegro.pl/uzytkownik/autofornal?bmatch=cl-e2101-d3794-c3683-uni-1-5-0528 .

Przepraszam zapomniałem wczoraj wieczorem zerknąć do tego wątku na spokojnie. Wieczorem usiądę i Ci odpiszę na spokojnie :slight_smile: .

Ok daj znac co i jak oczywiście odwdziwcze sie $$$

$ nie są potrzebne, po prostu jestem bardzie zawalony pracą niż przypuszczałem (nawet wczoraj :frowning: ). O wątku pamiętam, postaram się zerknąć jak domena jest skonfigurowana ASAP. Przepraszam, ze nie odpisałem jak obiecałem.

Chyba, że jesteś w stanie napisać jak domena jest skonfigurowana, u jakiego dostawcy jest wykupiona, czy jest podpięta pod jakiś serwer WWW (hosting) jak tak to w jakiej firmie. W ten sposób nie będę musiał sam tego sprawdzać, a wystarczy, że napiszę Ci co trzeba zrobić i jak :slight_smile: .

Miałem właśnie chwilę i zacząłem patrzeć na tą domenę. Jesteś pewny, że podałeś dobrą domenę? Bo jeśli tak to wygląda na to, że nie została ona przedłużona bo jest dostępna do kupienia (jest obecnie niezarejestrowane).

Na 99% niby nazwa firmy „allegro” się zgada, może zapomniał jak większość by czytać maile o opłatach lub datę kiedy trzeba ręcznie wgrać certyfikat roczny gdy brzydko sięgać po let’s encrypt „zautomatyzowany” (4-5 razy na rok).

Cert nie ma związku z wygasaniem domeny, wygasa niezależnie od domeny. Możesz mieć ważny cert a domenę nie.

Raczej fakt, że część „zapomina” zrobić automatyzację Let’s Encrypt (jak hosting wymusza ręczną instalację co 3 miesiące - może jeszcze takie są) lub w kalendarzu dodać przypominajkę na 1-2 dni przed by klient końcowy nie odczuł, że strona/aplikacja/poczta nie działa lub musi wymuszać nieszyfrowaną transmisję.

Ok, ale nawet jakby cert wygasł to domena by działała i była zarejestrowana. Jak zapomnisz odnowić cert to dalej masz domenę. Tutaj problem jest taki, że domena jest obecnie niezarejestrowana więc wygasła pewnie ponad 3 miesiące temu.

Cert nie jest powiązany w ogóle z usługą DNS, a konkretnymi usługami np. SMTPs, IMAPs, HTTPs FTPs, itd. Cert jest czym zupełnie odrębnym od DNS. Bazuje na DNS, ale jest niezależny, jest dodatkową warstwą, która ma na celu autoryzacji serwera.

Ale raczej może to być ten sam typ „sklerozy”.

Możliwe, że rejestrował się poza zasięgami NASK, to nie ma go w archiwum:

http://www.seodomeny.pl/deleted/

Albo będziesz to widział po opłacie usługi „Whois historical” ale raczej drogo się cenią z 49$ za historię 2008-2012 jaka w 2021 raczej pod ten wątek jest zbędna (niby stronę mają już od 26 lat, w jednym „katalogu” są od 2007).

pracuś z ciebie no ale co zrobić takie życie. ale to na spokojnie nie spieszy mi się http://www.autofornal.pl/ jakieś 10 lat temu ta strona zakładana i od tamtego czasu nikt z niej nie korzystał no ale jest taka założona a jak już jest i pracuje w tej firmie chciałbym byla aktywna i klikąjac w nią przekierowało na allegro . strona jest nieaktywna a jak to zrobić bo wiem ze się da . konkurencja ma ta http://www.autoczescijanow.pl/ i przenosi do allegro . ja jestem zielony i prosze o pomoc

Może i 10 lat temu była strona pod tym adresem i może była ta domena zarejestrowana. Obecnie ta domena (adres) nie należy do nikogo, każdy może ją kupić i zrobić z nią co chce.

Żeby coś dało się z tym zrobić najpierw trzeba kupić tą domenę.

gdzie to kupic jakies przykład