Jak na windows 10 wyłączyć klawiaturę dotykową?


(Bartosz82) #1

Na moim laptopie od jakiegoś czasu podczas uruchamiania się systemu uruchamia się też na pulpicie klawiatura dotykowa. Choć w menu mam odznaczony “Pokaż przycisk klawiatury dotykowej” to ona mi się cały czas uruchamia po każdym ponownym uruchomieniu systemu windows 10. Jak to wyłączyć, żeby tak się nie działo ?? Proszę o pomoc w tej sprawie. Mój laptop nie obsługuje ekranu dotykowego.


Autostart klawiatury Win 10
#2

Tu jest podobny temat , może ci pomoże : https://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-wylaczyc-autostart-systemowej-klawiatury-ekranowej/447873


(Bartosz82) #3

To rozwiązanie na windows 7 mi nie pomaga. Bo ja nie mam takich ustawien ponieważ mam windows 10. I nie mam tak jak tam pisze. A drugi link nie działa.
Może mi ktoś pomoc wyłączyć tą klawiaturę zakichaną ?? bo zaraz połamie tego laptopa…


#4

Nie wiem dokładnie ale spotkałem się z taką kwestią dotyczącącą Twojego problemu : Jeśli urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy, wprowadzanie dotykowe jest domyślnie włączone i nie można go wyłączyć.
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/using-touch-keyboard podłącz i zainstaluj zewnętrzną klawiaturę USB

Panel sterowania > Klawiatura > Sprzęt > wybierz klawiaturę od laptopa > Właściwości > Sterownik > Wyłącz


(Bartosz82) #5

Nie mam zadnej zewnętrznej klawiatury USB mam zwykłego laptopa bez dotykowego ekranu. I nie wiem jak to ustawić a ten link co mi dales to nie potrzebuje spisu treści, który do niczego mnie nie prowadzi.

Czegoś takiego na windows 10 nie ma.


(Pisek) #7

Spróbuj w menadżerze zadań znaleźć proces klawiatura dotykowa (albo podobna nazwa) i wyłączyć go, dzisiaj miałem ten sam problem. Po restarcie klawiatura powinna zniknąć.


#8


(krystian3w) #9

:heavy_plus_sign: