Jak na windows 10 wyłączyć klawiaturę dotykową?

Na moim laptopie od jakiegoś czasu podczas uruchamiania się systemu uruchamia się też na pulpicie klawiatura dotykowa. Choć w menu mam odznaczony “Pokaż przycisk klawiatury dotykowej” to ona mi się cały czas uruchamia po każdym ponownym uruchomieniu systemu windows 10. Jak to wyłączyć, żeby tak się nie działo ?? Proszę o pomoc w tej sprawie. Mój laptop nie obsługuje ekranu dotykowego.

Tu jest podobny temat , może ci pomoże : https://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-wylaczyc-autostart-systemowej-klawiatury-ekranowej/447873

To rozwiązanie na windows 7 mi nie pomaga. Bo ja nie mam takich ustawien ponieważ mam windows 10. I nie mam tak jak tam pisze. A drugi link nie działa.
Może mi ktoś pomoc wyłączyć tą klawiaturę zakichaną ?? bo zaraz połamie tego laptopa…

Nie wiem dokładnie ale spotkałem się z taką kwestią dotyczącącą Twojego problemu : Jeśli urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy, wprowadzanie dotykowe jest domyślnie włączone i nie można go wyłączyć.
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/using-touch-keyboard podłącz i zainstaluj zewnętrzną klawiaturę USB

Panel sterowania > Klawiatura > Sprzęt > wybierz klawiaturę od laptopa > Właściwości > Sterownik > Wyłącz

Nie mam zadnej zewnętrznej klawiatury USB mam zwykłego laptopa bez dotykowego ekranu. I nie wiem jak to ustawić a ten link co mi dales to nie potrzebuje spisu treści, który do niczego mnie nie prowadzi.

Czegoś takiego na windows 10 nie ma.

Spróbuj w menadżerze zadań znaleźć proces klawiatura dotykowa (albo podobna nazwa) i wyłączyć go, dzisiaj miałem ten sam problem. Po restarcie klawiatura powinna zniknąć.

1 polubienie

:heavy_plus_sign:

Ja miałem taki problem ale z klawiaturą dla niepełnosprawnych - uruchamiała się automatycznie przy uruchamianiu Windowsa, przy wpisywaniu PIN-u, przy instalowaniu i uruchamianiu każdego programu itd. czyli kilka lub kilkanaście razy dziennie. Żadne “normalne” wyłączanie nie pomagało. Gdyby ktoś potrzebował to: Panel sterowania -> Centrum ułatwień dostępu -> Zmień ustawienia logowania (w górnym lewym rogu) i tam odhaczyć -> Wpisuj tekst bez klawiatury (Klawiatura ekranowa).