Jak odchudzić dysk C

To znaczy, że oczyszczanie dysku zwykorzystaniem tego narzędzia zostało już wykonane (można to zrobić tylko jeden raz dla danej instalacji).

mimo to rozmiar dysku jest taki sam, jak na pierwszym screenie, co na poczatku podalam.

wyszukaj pliki typu readme.txt, eula.txt, inne pliki językowe itd. Można odzyskać nawet kilkadziesiąt MB miejsca

już kiedyś je usuwałam.

Spróbuj Programem WinPower.

Skorzystaj z programu TuneUp Utilites 2010. Polska wersja językowa: http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

Raz, że partycja systemowa aż tylu GB nie potrzebuje. Dwa, po co bawić się w zgadywanki na forum skoro screen przedstawia tylko ogólnie zajęte miejsce na dysku. Sprawdź sama albo jakimś programem (Easy Cleaner miał chyba taką opcję) ile miejsca jaki folder zajmuje na tej partycji. Wtedy będzie wiadomo gdzie szukać winowajcy.

ten program chyba już nie jest rozwijany…

Wejdź w “Komputer”-> partycja systemowa-> Windows-> sprawdź wielkość folderu winsxs.

Rozwijany, nierozwijany…Co za różnica, w kwestii pokazywania miejsca na dysku przecież nic się nie zmieniło, a miło by było wiedzieć, który folder się tak spasł bo na razie to to zgadywankę przypomina.

to też zgadywanka, bo nie mam takiej opcji.

Nie możliwe :o , wszystkie Windowsy mają ten folder, może ma atrybut “ukryty”.

OT - kosz.

Udało mi się ten folder znaleźć. Zajmuje 8,61 GB.

programy-optymalizacji-systemu-vista-t243731.html

http://www.vista.pl/porady/867_odchudza … stemu.html

chyba znalazłam winowajcę - pożeracza miejsca. To aktualizacje. Wraz z każdą aktualizacją dysk zmniejsza swoje miejsce, aktualnie z 158 uczyniło się 153 GB wolnego miejsca. Właściwie to są te aktualizacje na Vistę potrzebne, czy nie? I jak/skąd można (o ile można) je wszystkie usunąć? Być może, że SP2 też tyle zajmuje.

Sama aktualizacja zajmuje pewnie kilka MB, myślę że więcej miejsca zajmuje punkt przywracania wykonany przez system przed aktualizacją, choć ubytek 5GB jest raczej nienormalny.

Jeżeli chodzi o potrzebę aktualizacji to w mojej opinii system nieaktualizowany jest narażony na ataki itp. jednak możesz aktualizować selektywnie np. jeżeli nie używasz jakiejś funkcji Windows, powiedzmy że Windows Mail, w takim wypadku nie ma sensu instalować aktualizacji filtru antyspamowego itd. Mam nadzieję że łapiesz OCB :wink: .

mniej więcej tak, ale nie wiem czy aktualizator pyta się co wybrać do aktualizacji, nie pamiętam już.

Jak uruchomisz Windows Update, tam będziesz mieć opcję wyświetlenia aktualizacji do zainstalowania i wtedy można odfajkować zbędne aktualizacje.

Ok, dziękuję.