Jak odchudzić dysk C

Plus pod prawo klikiem na odfajkowaną aktualizację znajdziesz opcję “ukryj aktualizację”, jeżeli tego nie zrobisz to system znowu będzie Cię męczył o zainstalowanie tej aktualizacji :wink:

właściwie na dzień dzisiejszy znalazłam jedynie opcję, by komputer pytał się mnie, czy dane aktualizacje mają być pobrane i zainstalowane.

Opcje, o których wspominamy z Piotrem są dostępne tylko gdy WU zgłasza dostępność aktualizacji ;]

WU? A co to takiego?

Windows Update

Aha, na skrótach się nie znam, bo ich nie stosuję.

Wejdź tak:

/

Na samym dole pod jest link

Otwórz ten link. Wybierz

Potwierdź zadanie,

Wybierz z listy dysk systemowy - pewnie C:

W otwartym oknie zmień zakładkę na górze na

Następnie kliknij dolny przycisk poczekaj chwilę

a po pojawieniu się pytania dwa razy kliknij na .

Potem sprawdź wolne miejsce. Powinno pomóc.

Pozdrawiam. konrado7

Wow, odzyskałam aż 30 GB wolnego miejsca! Teraz zamiast 158, jest 188 wolnego miejsca z 227 GB. GB Nawet Ccleaner mi tyle nie wyczyścił. Dziękuję bardzo!

Prawdopodobnie część z tego zajmowały punkty przywracania systemu…

Można ograniczyć miejsce na punkty przywracania bo co jakiś czas będziesz zdziwiona ubytkiem miejsca.Wiersz polecenia jako admin:

vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=3GB

enter

Można wyłączyć hibernacje jak się z niej nie korzysta,można ustawić sztywny rozmiar pliku stronicowania(ustawić zalecany rozmiar,początkowy i maksymalny taki sam).I tak jak ktoś pisał wyżej,używać TuneUp.

Błąd, brak wymaganej opcji - tak mi napisało w konsoli.

A ile by tak dać na plik stronicowania? Poszukałam w Google o hibernowaniu, jednak nie mam pewności czy faktycznie je wyłączyłam w cmd na prawach administratora. Przez panel sterowania szukałam i nie wiem, gdzie się tam dostać do tej opcji hibernacji, by sprawdzić czy faktycznie jest wyłączona. Dawno tego nie robiłam, więc nie pamiętam, a jakoś nie widzę tego u siebie z podpowiedzi google związanych z opcją zasilania.

spróbuj najpierw tak, najlepiej kopiuj i wklejaj w konsole,powinno wyjść ile jest teraz w użytku/przydziału

vssadmin list shadowstorage

Potem skopiuj znowu to

vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=3000MB

Tu masz skrypty.Po tym utwórz od razu punkt przywracania systemu bo operacja kasuje wszystko.

Opcje hibernacji możesz wyłączyć w prawym kliku na dysku C,jeżeli jej tam nie ma to znaczy że jest wyłączona.A na plik stronicowania daj tyle ile piszę na dole pod zalecane>Rozmiar niestandardowy,początkowy i maksymalny tyle samo> potem kliknij ustaw.

W odpowiedzi na pierwsze polecenie:

a_nqnwhn.png

Hibernacji nie mam na ppm dysku C, zatem chyba jest wyłączona. Co do tego pliku stronicowania nie bardzo się jednak w tym łapię, także na podanej przez Ciebie stronie :confused: Nigdy czegoś takiego nie robiłam, a nie chciałabym sobie coś uszkodzić.

Teraz skopiuj

vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=3000MB

wklej w konsole >enter

Link do skryptu podałem Ci jakbyś nie mogła sobie poradzić.

Co do pliku stronicowania .PPM na komputer>właściwości>zaawansowane>efekty wizualne…>ustawienia>zaawansowane>Pamięć wirtualna>zmień>Rozmiar niestandardowy>początkowy i maksymalny tyle samo> potem kliknij ustaw.(daj tyle ile piszę na dole pod zalecane)

a co ten skrypt ma zrobić?

Ten skrypt by wykonał zadanie zmniejszenia przydziału za Ciebie.Lepiej jak zrobisz to samodzielnie :wink:

Karolinah , co do pliku stronicowania podaj ile Twój sprzęt ma ramu, to Ci podam jaki rozmiar masz ustawić.

4 GB RAM

Nie ma sensu ustawiać według wyliczeń bo wyszło by 6GB , ustaw 1524 i będzie dobrze.

ok jutro się tym zajmę, bo już dziś nie mam jak. Dam znać.