Jak odinstalować Avasta z Windows 10?

Wybacz że Cie w to „wrobiłem” ale mnie juz się dawno odechciało.
Napiszesz, pokaz ID 100 a dostaniesz 203.
P.S. Sa świetne aplikacje tworzące obraz systemu. Na zewnetrznym dysku.
Microsoft swojej nie poleca.
Czas tworzenia sprawnego obrazu systemu to 6-7 minut. Czas jego przywrócenia, 6-7 minut.
Obraz dysku to ok. 30 GB. Dysk zewnętrzny 500 GB to ok. 100 zł. Tak im żal tej stówy?
Tak cięzko im tę kopie co pare dni robić? I jak problem to przywrócić. To nie rok 2000 z Me lub 98.
Kto to teraz ma „PROBLEMY” ? Dzieci? Wyglada ze tak.

No ale przegladać logi warto. To dodatkowe info. Po to między innymi ta „zabawka” jest. Lub głownie po to?

@ThetaETX Odinstalowałem sobie to co mi powiedziałeś. Zostawiam sobie tylko Nvidia ze względu na to, że sprawdzam sobie w tym czy mam aktualny sterownik. Tak mi jest łatwiej. Ccleaner i Defraggler też sobie zostawiam, ze względu tego iż posiadam dysk HDD to takim programem jest lepiej zrobić sobie to co trzeba niż szukać po systemie gdzieś tego.

Zrobiłem sobie wszystkie te skany, które wymieniłeś oraz w wierszu poleceń też to wszystko co napisałeś zrobiłem.

Zamieszczam poniżej logi z tych wszystkich rzeczy do przeglądu i czekam na Twoją odpowiedź w tym temacie.

RogueKiller.txt (4,5 KB)

scan_220919-133624.txt (970 bajtów)

AdwCleaner[C00].txt (1,8 KB)

AdwCleaner[C01].txt (1,9 KB)

Fixlog.txt (18,7 KB)

Shortcut.txt (38,1 KB)

Addition.txt (25,1 KB)

FRST.txt (33,4 KB)

Nvidia GeForce Experience tworzy kilka zaplanowanych zadań, poza tym czasami powoduje spadek wydajności w grach. Najlepiej aktualizować ten komponent ręcznie:

Pobierz najnowszą wersję sterownika do swojej karty graficznej → Oficjalne sterowniki | NVIDIA

Wykonaj instalację nieekspresową → czysta instalacja.
Nie zgadzaj się na dodatkowy komponent GeForce Experience.

Narzędzia systemowe można przypiąć do paska lub utworzyć skróty na pulpicie. Stosowanie zewnętrznych narzędzi w tym celu jest zbędne. Dodatkowo moduły czyszczenia rejestru i aktualizacji sterowników mogą zdestabilizować pracę systemu.

Do usuwania programów i ich pozostałości możesz użyć GeekUninstaller.

W menadżerze zadań (ctrl+shift+esc), zakładka „uruchamianie” wyłącz zbędne programy z autostartu. Możesz sprawdzić także czysty rozruch.

Co do dysku talerzowym (HDD) - myśl przyszłościowo o zamianie na dysk półprzewodnikowy (SSD). Wystarczy Windows Update w tle, by odczuć spadki wydajności na HDD.

Uruchom FRST/FRST64.exe, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” → https://pastebin.com/raw/4LcLW5au

Po wykonaniu skryptu i ponownym uruchomieniu załącz utworzony fixlog.txt

Według mnie to wszystko. Skanery też nie wykryły nic poważniejszego.
Jest jakaś różnica w działaniu urządzenia?

@ThetaETX Co do Nvidia GeForce Experience to co mi podałeś to muszę wpisywać numer karty graficznej, serie karty graficznej, musze podać kilka innych jeszcze rzeczy i dopiero kliknąć żeby mi pobrało to na dysk. Jak już pobierze to mogę kliknąć w instalkę i zacznie się instalowanie. - A tak tylko klikne w Nvidia GeForce Experience i w tym klikne sobie aktualizuj sterownik i już mam. - Nie musze tyle rzeczy szukać jak nazwa karty, seria karty, numer karty itd. A ja tego nie pamiętam, żeby tak z głowy wpisywać na szybko.

Odinstalowałem już ccleaner i odinstalowałem deflaggler. Zostanę przy tych systemowych.

Jeśli chodzi o menagera zadań, zakładkę uruchamianie to mam tak:

Czystego rozruchu czyli wszystko co tam jest napisane po kolei nie próbowałem. Czy jest to konieczne ?

W FRST zrobiłem tak jak napisałeś mi i tak wygląda log:

Fixlog.txt (2,7 KB)

Jest delikatna poprawa. Laptop trochę szybciej się uruchamia jednak troche mu to zajmuje. Najdłużej kołko kręci się przy ekranie „Zapraszamy” tym co widać poniżej na zdjęciu.

Po tym ekranie pojawia się pulpit z ikonkami ale do póki nie pojawią się ikonki na pasku zadań to nie mogę nic na laptopie zrobić. Dopiero jak się ikonki pojawią już na tym pasku wtedy już wszystko można bez problemu szybko robić na laptopie płynnie. Nie wiem czemu tak jest i co go blokuje, stopuje, trzyma jeszcze, że trzeba czekać.

Powiedz mi proszę jeszcze czy mogę odinstalować takie rzeczy jak:

  1. Asystent instalacji systemu windows 11
  2. Asystent uaktualnienia do systemu windows 10
  3. Vulkan Run Time Libriares

Można odinstalować asystentów instalacji i uaktualnienie, bibliotekę Vulkan zostawić.

Wykonanie czystego rozruchu pozwoli stwierdzić, czy to powolny dysk (warto zrobić testy, np.: CrystalDiskInfo), czy aplikacji. Oprócz wyłączenia autostartu w menadżerze zadań, także należy wyłączyć usługi zewnętrzne tak jak w załączonym poradniku.

@ThetaETX Zamieszczam screeny z CrystalDiskInfo:

Co mam wyłączyć w autostarcie ? screen dałem powyżej z Menagera zadań z zakładki Uruchamianie.

Zrobiłem czysty rozruch według tego co mi podałeś i powiem Ci, że cały czas laptop uruchamia mi się tak samo. Czyli tak jak napisałem powyżej.

@ThetaETX Jeśli możesz to bardzo Cię proszę powiedz mi co mogę jeszcze bezpiecznie odinstalować z listy poniżej.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

@Yakii O co Ci chodzi ? Jakie zadanie ? :open_mouth:

@Yakii Jeśli Ci coś nie pasuje to nie udzielaj się w tym temacie albo w ogóle na tym forum. Ja ani nikt Ciebie tutaj o to nie prosił. - Wypraszam sobie takie aroganckie zachowanie !

@ThetaETX Czekam na Twoją odpowiedź.
Teraz laptop uruchamia się od momentu włączenia przycisku włącz do pojawienia się pulpitu z ikonkami w czasie 1:45 (minuta czterdzieści pięć), natomiast zamykanie systemu czyli ekran „trwa zamykanie systemu” ma czas 36 sekund.
Czy to są dobre czasy ?

ID 100 a nie iD 203 bo on dotyczy zamykania systemu Umiesz czytać? Dostałes wystarczajace info (screen) co tam zobaczysz.
Cały czas jojczysz ze system ci sie wolno otwiera a pokazujesz czas jego zamykania oraz to co go opóźnia. To nie sa jaja?

Moja rada. Poczytaj sobie co to czysty rozruch a potem po kolei sprawdzaj co ci ten rozruch opóźnia.

@Yakii Czy Ty masz dobrze z głową ? - Sam to przecież pisałeś tutaj i sam siebie teraz poprawiasz ?

Ja też Ci na to napisałem odpowiedź człowieku tutaj ------>>>> Jak odinstalować Avasta z Windows 10? - #41 przez Bartosz82 <<<<------

@Yakii Ogarnij się !

@Yakii A czysty rozruch już robiłem i pisałem tutaj o tym co i jak. Nie chcesz pomagać to nie pisz tutaj bo do niczego się nie nadajesz. A Twoje posty nie wnoszą nic mądrego i pouczającego do tematu dyskusji !

Umiesz czytać ze zrozumieniem?
A obrazki potrafisz ze zrozumieniem ogladać? Co jest na fotce która wstawiłem. Jaki identyfikator zdarzenia (ID)? Pokaz ta predkośc bootowania w rozbiciu na podstawowe procesy.

:man_facepalming:
Kto tu ma coś nie tak
P.S. Czego ty oczekujesz. Masz dwurdzeniowy procesor i HDD o szalonej prędkości (5400)

Chcesz pomnocy to udzielaj konkretnych odpowiedzi.

@Yakii Nie wiem czemu i co się stało ale w tym dzienniku zdarzeń teraz u mnie nic nie pokazuje. Czy tak powinno być ?

@iJuliusz, @ThetaETX, @Emmers pomocy :frowning:

Dziennik zdarzeń został wyczyszczony przy pierwszym wykonaniu fixlisty:

=========== EmptyEventLogs: ==========

1171 Event logs cleared.

================================

Dyski HDD nie nadają się do Windowsa 10. Może co najwyżej do archiwizacji danych.
Taki po prostu urok Twojej specyfikacji sprzętu, co zauważył @Yakii.

Pisałem o tym kilka razy:


Przeciętne. Pierwsze lepsze video z YouTube obrazujące różnice → SSD vs. HDD, Windows 10 - YouTube i drugie → NVMe M.2 PCIe vs. SSD vs. SSHD vs. HDD - YouTube.

W pierwszym pliku naprawczym było polecenie „EmptyEventLogs:”
No i wszystko zostało wyczyszczone.
Ale, zawsze jest jakieś ale, to oznacza ze system jak dotąd nie zarejestrował błędu opóźnienia uruchamiania. Można zatem załozyć ze te

to zwykły stan gdzie odpowiedzialny za to jest sprzęt (HDD i procesor plus Bios/Uefi) .
Po prostu taką mają wydajnośc.
Mimo to obserwuj Podglad zdarzeń dotyczacy ID 100 i ID 101 do 110.
Ponizej masz tablice czego one dotyczą.

1 polubienie

@ThetaETX Powiedziałbyś mi jak to ustawić ? Bardzo Cię proszę. - Pisałem Ci też, że już robiłem taki test uruchomienie czystego rozruchu systemu i nic mi to nie dało. Więc wróciłem do normalnego trybu systemu jak tam było napisane w poradniku.

Dałem Ci screeny z crystaldiskinfo i nic mi nie napisałeś na ten temat. Póki co narazie nie mam kasy na dysk ssd. A chcę się cieszyć tym co mam.

Co konkretnie ustawić? To kwestia sprzętowa i zmiana ustawień w systemie nic raczej nie da.
Listę zainstalowanych programów widziałem już wcześniej przeglądając logi FRST.
Nie ma nic sensownego do usunięcia.

S.M.A.R.T jest wporządku. Dysk masz technicznie słaby bo to tylko 5400 obr. a cała zabawa z uruchomieniem to przelanie tego co trzeba z dysku do pamięci a potem „rozgrywki” między nią a CPU a ono tez przebojowe nie jest
Mozna ewentualnie w Msconfig ustawić na
MS 2022-09-20 212407
I sprawdzić w Menedzerze zadań w zakładce Uruchamianie cos co jest nazwane Ostatni czas systemu Bios (U góry z prawej strony) .To czas jaki zajmuje wszystko co zwiazane z Bios w trakcie uruchamiania komputera.
P.S. Windows Update to część Systemu. Nie ruszaj.

Ja bym nie szukał dziury w całym. Wszystko wskazuje na to że sprzęt jest brudny w środku, zakurzony i najnormalniej się przegrzewa, stąd te problemy, oprogramowanie jest w porządku jak myślę. Sprawdź temperatury procesora, dysku, sprawdź sprawność RAM Sam możesz nie wyczyścić sprzętu, więc oddaj do czyszczenia, wymiany pasty na procesorze. Czy kości RAM są sprawne, jeśli są dwie to czy mają takie samo taktowanie? Zabawa w odinstalowanie i wyłączanie programów i usług nic nie da. Na moim komputerze używam 263 programy oprócz systemowych i nie mam problemów ani z uruchamianiem ani z używaniem komputera. A ni jest to najnowszy sprzęt i ma swoje lata.
Po czyszczeniu zainstaluj czystą, najnowszą kopię Windows 10 i takie programy jakie są potrzebne. Nie zaszkodzi jak zmienisz HDD na SSD.

@Yakii Zrobiłem tak jak mi napisałeś, laptop uruchomił się ponownie. Trwało to minutę i dwadzieścia pięć sekund.

Natomiast w Menedżerze zadań w zakładce Uruchamianie Ostatni czas systemu Bios to: 7.6 s
Co Ty na to ?