Jak odinstalować Avasta z Windows 10?

Ja bym nie szukał dziury w całym. Wszystko wskazuje na to że sprzęt jest brudny w środku, zakurzony i najnormalniej się przegrzewa, stąd te problemy, oprogramowanie jest w porządku jak myślę. Sprawdź temperatury procesora, dysku, sprawdź sprawność RAM Sam możesz nie wyczyścić sprzętu, więc oddaj do czyszczenia, wymiany pasty na procesorze. Czy kości RAM są sprawne, jeśli są dwie to czy mają takie samo taktowanie? Zabawa w odinstalowanie i wyłączanie programów i usług nic nie da. Na moim komputerze używam 263 programy oprócz systemowych i nie mam problemów ani z uruchamianiem ani z używaniem komputera. A ni jest to najnowszy sprzęt i ma swoje lata.
Po czyszczeniu zainstaluj czystą, najnowszą kopię Windows 10 i takie programy jakie są potrzebne. Nie zaszkodzi jak zmienisz HDD na SSD.

@Yakii Zrobiłem tak jak mi napisałeś, laptop uruchomił się ponownie. Trwało to minutę i dwadzieścia pięć sekund.

Natomiast w Menedżerze zadań w zakładce Uruchamianie Ostatni czas systemu Bios to: 7.6 s
Co Ty na to ?

System staruje ci w 1 min i 25 sek. Przy takim sprzęcie (bez obrazy). Ja bym sie cieszył.
Podziękuj @soo ze ci te wszystkie badziewia wywalił.
P.S. Jajgorszy SSD sata jest w odczycie co najmniej czterokrotnie szybszy niż HDD (5400 prm)
System masz na dysku HDD więc nie dziw sie ze zamiast ok. 30 sek laduje ci sie cztery razy dłuzej.

@soo @ybu @Emmers @Yakii Bardzo dziękuje Wam wszystkim za pomoc.