Jak oduczyć psa gryźć :)

Witam

Posiadam pół rocznego psa (Syberian Husky)

Denerwuje mnie w nim jedno.

Przy zabawie (lub nawet głaskaniu) gryzie ręce.

Może gryzie to nieodpowiednie słowo (bo to nie boli)

Czy da się go tego jakoś oduczyć ??

Probowałem pstryczki w nos:) i krzyki ale to nie działa na dłuższą metę (tzn. działa na około 5 min.)

Pisze to tutaj ponieważ wiem że różni ludzie kręcą się po tym forum i może znajdzie się jakiś człowiek który mi pomoże.

Z góry dziękuję

Najlepiej to kup mu jakąś zabawke piszczałke do gryzienia.

Lub co jest mniej prawdopodobne ma podrażnioną skóre i stara się gryźć ręce bo go to boli :stuck_out_tongue:

Ma już takie dwie :smiley:

1. Piłka mała (piszcząca)

2. Piłka duża (piszcząca)

  1. Piłka tenisowa

  2. Lina

nie wolno psa pstrykać w nos :!: :!:

Przy nauce psa trzeba być cierpliwym,musisz do niego mówić stanowczo że nie wolno,ale nie możesz krzyczeć,z moim psem to poskutkowało,ale nie myśl że od razu trzeba trochę go potresować :mrgreen:

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 22:00

ale to jest młody pies i on chce się jeszcze bawić,samo mu to powinno przejść szczerze mówiąc(tzn.pisząc :mrgreen: )

Te pstryczki to były w przenośni :slight_smile:

No właśnie tak robie i niby że przestaje ale przy następnym podejściu robi to samo

No nie wiem, nie wiem.

Miałem w swoim życiu parę psów (a dokładnie moja babci miała :stuck_out_tongue: , ale ja je “wychowywałem”)i chyba popełniam jakiś błąd bo wszystkie tak robiły (w mniejszym lub większym stopniu)

jasny gwint :o to forum multimedialne, komputerowo i inne.

A tu nagle ktoś z wafikiem wylatuje :x Bo gryzie szkoda słów :sciana: :dokitu:

@ping

od tego jest dział Na Luzie

Nie podoba się to nie musisz korzystać z forum.

wacek4 to pewno blondyn, tylko tacy mają takie pomysły

wacek4 przejdzie z czasem, ile lat ma ten piesek? :slight_smile:

@Krzychuu

@ping

Nie załamuj mnie

A żeby zobrazować mój problem :mrgreen:

Klik

Sorki przeoczyłem.

No to powiem tak, przejdzie z czasem, będzie miał rok-półtora to przestanie gryść… Miałem tak samo z dwoma psami, teraz jest to samo, ale z kotem. :slight_smile:

zgadza się :slight_smile:

ja mam malamuta takiego jak na zdjęciu obok, jak był mały to też gryzł podczas zabawy, to normalne u psa. podność głos jeśli Cię zaboli, z psem trzeba dużo rozmawiać, on po tonie głosu pozna kiedy robi coś czego nie może. mój z czasem podczas zabawy gryzł ale lekko żeby nie zrobić krzywdy. nos to najczulszy punkt psa, nie rób mu tego.

aha podczas zabawy ty musiz dominować, tzn pod koniec powal psa i go przyduś, oczywiście z wyczuciem. pies musi wiedzieć kto rządzi, inaczej jak sobie Ciebie podporządkuje to już będzie problem i nigdy się nie będzie Ciebie sluchal

swoją drogą huskie to bardzo wredne psy

To to wiem :slight_smile:

Duuuuuuuuuużżżżżżżżżoooo czytałem o tej rasie (przed zakupem oczywiście)

Powiem wam szczerze że trzeba się pilnować (zawsze wygrywać wszystkie “pojedynki”, nigdy nie jeść z psem równocześnie a tym bardziej po tym jak pies już zje itp. itd.)

Niech wam będzie z tym na luzie

:cojest: :biggrin:

@ping

Nie wydziwiaj

Tutaj można pisać o (prawie) wszystkim

Przykład 1, Przykład 2

a czemu??

Bo husky to rasa dominująca

Musisz się wczuć (tak jak byś był w stadzie)

Musisz być samcem alfa :mrgreen: (i “ustawić” psa żeby wiedział że jesteś ważniejszy)

Zauważ że w stadzie zawsze ci ważniejsi jedzą pierwsi a dopiero jak się najedzą zostawiają resztki dla tych “gorszych”

Dlatego na wsi psa są z reguły bardziej usłuchane (zawsze domownicy jedzą i jak coś zostaje to daję się psu :slight_smile: )

Niby drobnostki, ale jak to zaniedbasz to pies Ci wejdzie na głowę