Jak oduczyć siostre korzystania z n-k

Witam

To co w temacie.

Może ma ktoś jakieś sprawdzone metody czy coś w tym stylu? Ciągłe kłótnie, “rękoczyny” mnie już osłabiają.

Jak mogę przemówić do osoby podającej się za moją siostrę by nie korzystała z tego jakże boskiego portalu ?

Problem jest taki że mój komp jest podłączony tylko do sieci a drugi (niestety ten siostry) nie.

Jedynym rozwiązaniem byłoby pewnie kupienie routera, ale może jednak macie jakiś pomysł żebym nie wydawał kasy z powodu głupoty siostry…

Czekam na jakieś odp.

pozdrawiam

Poszukaj programu, który ingeruje w Winsock, i zrób stronę typu “serwery są przeciążone” w HTML, a następnie takim programem ustaw aby to pisało przy wejściu na hosta nasza-klasa.pl

Witam,

Zablokuj NK za pomocą hosts.txt, i zrób stronkę z napisem “Strona zablokowana” i przekieruj.

O hosts, poczytasz tutaj:

http://www.enter.net.pl/viewtopic.php?t … 5c2ca1a73f

http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry55515

Pozdrawiam.

Też tak miałem. Ciągło mnie do naszej-klasy. Troche zaparcia w sobie i skasowałem konto. Teraz mam chęć zobaczenia naszej-klasy ale sie jakoś opieram. Sądze że nasza-klasa to jest nałóg, z tego zrobilo sie gorsze badziewie niż fotka.pl Ostatecznie zablokuj jej naszą-klase jakimś programem do kontroli rodzicielskiej :lol: . Troche sie podenerwuje ale przejdzie jej. :stuck_out_tongue:

Dobry sposób, tylko że zamiast napisu “strona zablokowana” lepiej zrobić napis, że jest awaria NK itp. Inaczej ta siostra się wścieknie.

Można też założyć hasło na konto użytkownika w komputerze :stuck_out_tongue:

Siostra jak zasłuży, może korzystać z konta gościa, chyba że komputer potrzebny, wtedy konto gościa można wyłączyć (jak każde inne konto, byle by nie dawać siostrze uprawnień administratorskich).

podłącz jej skrętka internet z twojego kompa bo i tak pewnie 2 bedą właczone w końcu się jej znudzi N-K

a co ci przeszkadza, że siostra korzysta? No chyba, że siostra ma lat mniej niż 12 to też jestem przeciwna… W innym przypadku jedynie radzę ci odpuścić i uszanować prywatność siostry - ona chyba Ci nie robi cenzury na stronach które odwiedzasz? :>

A myślisz że nie wyśle smsa do koleżanki aby zapytać się czy nie działa nk?

Poza tym może sam spróbujesz się oduczyć korzystania z forum dobreprogramy.pl ?

Najlepiej host i tyle

zrób napis twoje ip zostało zablokowane …

Miałem podobny problem ale trochę wysiłku zdobyłem hasło i skasowałem konto, potem w antywirusie z zaporą blokowanie strony nk. Najpierw się wściekła że zablokowane, a potem dowiedziała się że skasowane konto i na razie przeszło…

Strasznie głupi temat, no ale jak już jest to podam przykładowy sposób.

Nie wiem ile ma lat ale jeśli jest młodsza może kupuj jej codziennie lizaka w zamian za nie korzystanie z NK ? Jak starsza to może jakies piwko…albo dawaj dodatkowe kieszonkowe tak z 10zł (tylko jest opcja że wtedy pójdzie na kafejke, ale to już Ci chyba nie przeszkadza)

Oczywiście powyższy tekst można traktować pół żartem pół serio, zresztą jak myśle cały ten temat…

prawie wszystkie komputery teraz maja zintegrowane karty sieciowe, nie możesz kupić kawałka kabla żeby połączyć komputery i udostępnić jej internet ?

Zablokowanie nic nie da - znajdzie inny sposób (format, kafejki, dom u kolegi/koleżanki).

Awaria N-K :o durny pomysł, spyta się kogoś czy działa mu N-K i co, wpadniesz.

Najlepiej pobaw się z siostrą lalkami, w dom :lol: itp. Zawracaj jej głowę innymi rzeczami, daj jej posiedzieć na N-K 5-15min i powiedz, że coś musisz zrobić :stuck_out_tongue: .

Mi jak ktoś się wtrynia to włączam ściąganie plików żeby strony ładowały się strasznie powoli i dają sobie spokój.

Ważne że nie będzie wchodzić na NK z jego kompa :slight_smile:

A może zamiast napisu “Strona zablokowana” itp. dać standardową stronę przeglądarki błędu 404.Wtedy może stwierdzić że to po prostu coś nie tak z kompem.

Popatrz na swój podpis. Zrobi tak i po kłopocie.

Zależy to jeszcze od siostry. Bo nie wiadomo, czy na to wpadnie.

Poza tym to nie jej komp, więc raczej jej samej nie wolno go formatować.

I tak by musiał zakupić jeszcze co najmniej jedną kartę sieciową…

Bazyliszek, co ci przeszkadza że ktoś kto ma mniej niż 12 lat, siedzi sobie w necie? Zrób kompa na hasło, albo tak, jak pisali poprzednicy czyli zrób to z tym napisem że strona nie działa.

przeszkadza, że dzieci robią tylko niepotrzebny syf na naszej-klasie bo wątpię, żeby szukał starych znajomych