Jak odzyskać dane z dysku SSD?

@Astor444 Nie mam pieniędzy, żeby zapłacić za jedno użycie programu :frowning: - A potem program będzie mi do dupy potrzebny. Więc nie.

@krystian3w da się coś z tym zrobić ? czy to już nadaje się do wyrzucenia ? miałem tam filmy i zdjęcia z wesela mojego i nic mi teraz nie działa :{{{{{{

Zgaduję, że filmy i zdjęcia “ktoś” robił “jakimś sprzętem”, zacząłbym więc o sprawdzenia, czy tam przypadkiem nie ma kopi, swoją drogą. Napisz maila do znajomych, czy tego fotografa, może mają. … . :wink:

@anon7248146 O to chodzi, że wszystko co mieli to wysłali mi wtedy mailem albo dali na płycie CD. Teraz już nie mają tego. Nie róbmy offtopu, Ktoś mi może pomóc te dane odzyskać ??
Jak włączam film z wesela to mi sie takie coś uruchamia: @krystian3w

Folder wysłane/odbierz?

Astor zasugerował Ci narzędzie, możesz poszukać darmowych alternatyw do raw, ale nie wróżę wielkiego sukcesu i dane pewnie przepadły. Dlatego skupiłbym się na odtworzeniu ile się da zbierając to co dostałeś i to co wysyłałeś rodzinie/znajomym. Nie uwierzę Ci, że zdjęć / filmu z wesela nie daliście / nie wysłaliście np. rodzicom lub dziadkom.

@krystian3w Skopiowałem folder Kopia na Pendrive i też nic. Nie dało to nic bo też zdjęć i filmów nie otwiera z Pendrive.

Jak nie chcecie mi pomóc to napisze na innym forum. Jestem załamany i zdruzgotany. Łapy mi się częsą z nerwów.

Najpewniej pośpiech sprawił, że jak znajomi ich nie mają to będzie drogo kosztować trzymanie tylko na pulpicie w folderze z nazwą “kopia”.

@krystian3w czyli nie da się już tego odzyskać? Wszystko stracone ? :frowning:

Komputer też - jak robie coś na tym laptopie to też robi sie to na drugim komputerze. Echh — szlak mnie juz trafia. Pomoże mi ktoś w końcu ?

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/przełączanie-urządzenia-z-systemem-windows-10-na-konto-lokalne-eb7e78a9-88ee-9bc3-8f06-831b56e339fd

Przynajmniej może zerwiesz opcje synchronizowania się między PC-tami. Może coś też da wylogowanie się w sklepie Microsoft jak przypadkiem zabłądziłeś i się w nim logowałeś, potem to już chyba tylko OneDrive i inne dropboxy mogą ci tak dziwnie duplikować między PC dane.

Jak na drugim PC-ecie też przez neta przeleciały te zdjęcia i wideo to może z niego będzie można zrobić kopię stanu dysku np. “kopia posektorowana” i z poziomu 3 PC taką kopię przetrzepać każdym darmowym programem co słynie z wysokiej szansy odzyskiwania.

Opcjonalnie może jego punkty przywracania są sprawne, tylko już lepiej zrób dobrze/poprawnie kopię stanu dysku i dopiero zabawy z kopiami cieniowymi.

@krystian3w Tylko że ja na jednym laptopie odzyskuje dane i na tym samym laptopie zapisuje te dane. Nie wiem czy dobrze robie ?
Na drugim laptopie nie mam folderu Kopia z tymi zdjęciami i filmikami niestety :frowning: Były tylko na tym laptopie, z którego teraz piszę cały czas.

Nie to bardzo źle, najlepiej by było z poziomu Live np. Windows lub GNU/Linux zrobić sobie kopię stanu dysku, bo teraz to tylko go orasz, że pewnie nawet firmy cię odprawią z kwitkiem jak nie chcą wybulić od ciebie tysięcy złotych za ekspertyzę, że jednak zamazałeś sobie pliki.

Co do uszkodzenia się kopi plików w punktach przywracania to dziwna sprawa, niby tak się poleca ostatnią próbę po tym jak jakieś ułomne ransomware zaszyfrowało część plików i nie zdążyło usunąć punktów przywracania.

@krystian3w Nic mi o tym od początku nie pisałeś to skąd mam wiedzieć. Teraz też nie wiem jak to zrobić. :frowning:

Jeżeli była synchronizacja przez OneDrive między komputerami, to włączenie drugiego komputera kiedy jest podłączony do Internetu również wykasuje z niego pliki.
Ale OneDrive ma kopie online, gdzie też jest usuwane, ale tam jest kosz i przez jakiś czas będzie w koszu online. Trzeba wejść do OneDrive przez przeglądarkę (np. w oknie poczty online te ikonki są w lewym górnym rogu) i poszukać kosza z usuniętymi plikami.
O ile pulpit się synchronizował przez OneDrive.

@MaRa a jak wejść przez przeglądarkę do OneDrive ??

https://onedrive.com (https://onedrive.live.com)

?

I logujesz się swoim znanym kontem Microsoft / Hotmail / live.com / outlook.com

@krystian3w Byłem tak, gdzie podałeś linki, ale tam nic niema, zobacz:

@MaRa Może TY coś poradzisz ??

Pożegnaj się z plikami.
Gdybyś odłączył dysk od razu i próbował odzyskać z niego pliki recuva, czy dmde spod innego systemu operacyjnego, to jeszcze na początku były jakieś szanse. Teraz jak cały czas pracuje system, ty kopiujesz jakieś pliki, instalujesz programy, to szanse są praktycznie zerowe nawet w firmach zajmujących się odzyskiem danych.

Ja pierwszy raz takie coś @anon741072 w życiu robie. Nigdy tego nie robiłem. I założyłem temat na forum bo myślałem, że na forum o komputerach ktoś, kto ma wiedze w tym temacie i się zna na tym pomoże mi i powie co i jak mam zrobić. - A teraz to juz laptopa mogę do kosza na śmieci wyrzucić. Bo skoro już nigdy nic nie odzyskam z tego dysku i wszystko się będzie nadpisywać i robić błędy na dysku potem to piepsze taki interes ! :(((

Ludzie tutaj to hobbyści i nie każdy zna się na wszystkim. Za profesjonalną poradę czy pomoc płaci się słono.
Dzwoń i pytaj, jakie masz szanse. Przykładowa firma zajmująca się tym na co dzień:
https://sgdata.pl/oferta/odzyskiwanie-danych-gliwice/odzyskiwanie-danych-z-dysku-ssd/

No tak, ja bede z laptopem z Krakowa zapierdzielał do Gliwic - na mózg nie upadłem. I płacił za odzyskiwanie danych z tysiąc złotych albo ze 2 tysiące. Jak nie lepiej. Pfff :frowning:

No to szukaj dalej specjalisty z osiedla, który zrobi to za darmo. Powodzenia.

ps.
Teraz i tak nie masz już nic do stracenia. To spróbuj przemielić https://www.ccleaner.com/recuva Może jakieś pojedyncze pliki jeszcze wyłuskasz jak nie zdążył polecieć TRIM