Jak odzyskać klucz licencyjny Windows Vista

Witam, mam takie pytanie jak odzyskać klucz licencyjny Windows Vista? Niestety naklejka na spodzie laptopa jest zdarta :frowning:

Pozdrawiam

Ja u siebie odzyskiwałem klucz programem Windows Product Key Viewer. Powinno zadziałać i u Ciebie (chociaż robiłem to na WinXP).

Supported Products List

tutaj link http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

a poniżej wszystko co ten program obsługuje :slight_smile:

Microsoft Windows 98/ME

Microsoft Windows 2000

Microsoft Windows NT

Microsoft Windows XP

Microsoft Windows Vista

Microsoft Windows Server 2003

Microsoft Windows 7 (Works only for some of the Windows 7 versions, see the known problems section)

Microsoft Office 2000 (Only ProductID is displayed)

Microsoft Office 2003

Microsoft Office 2007

Microsoft Office 2010

Microsoft SQL Server 2000

Microsoft SQL Server 2005

Microsoft Exchange Server 2000

Microsoft Exchange Server 2003

Cześć

Klucz odzyskasz w/w sposobem o ile system był instalowany z jego wykorzystaniem.

A jeżeli system był instalowany fabrycznie to najprawdopodobniej klucz w systemie jest inny niż ten który był pod laptopem.

Klucz mam ale czy poprawny tego nie wiem, dodam że laptop był kupiony już z zainstalowanym systemem Vista :slight_smile:

Powinieneś mieć na dysku ukrytą partycję recovery, z której możesz przywrócić system do stanu fabrycznego. O ile wiem, to wtedy nie musisz podawać klucza, bo system z recovery jest już do Twojego laptopa przypisany. :wink:

Cześć

Klucz który był pod laptopem prawie na pewno jest inny od tego który był z zainstalowanym systemem :wink:

I co teraz nie ruszy system na tym kluczu ? Mam zamiar instalować na nowo system w laptopie.

Cześć

Prawdopodobnie będzie działać.

A w kwestii wyjaśnienia dodam że klucz który odzyskałeś to prawdopodobnie tzw. klucz OEMowy producenta, którym instaluje wszystkie kopie systemu na danym laptopie.

A gdybyś nie chciał bawić się w ponowną aktywację systemu skorzystaj z porady przedsawionej na końcu tego tematu:

http://forum.4programmers.net/Hardware_ … ykrywajace

chodzi mi o backup certyfikatu.

Oj i chyba lipa z tą aktywacją systemu :frowning: wywala mi taki komunikat:

6765205400_1359242301_thumb.jpg

I co teraz?

Jaki system masz obecnie na tym laptopie

Jakiej firmy laptop

czy dokonywałeś jakichkolwiek zmian systemu

Jakie masz partycje na tym laptopie -wrzuć foto.

Był Vista Home Premium i zainstalowałem 30min temu ten sam system. Laptop firmy Asus X71V, żadnych zmian systemu nie dokonywałem, po formacie utworzyłem 2 partycję i to wszystko.

na początek zrestartuj laptopa .

Następnie wyłącz całkowicie i włącz ponownie naciskając F9 od samego początku.

F9 to system recovery własnie Twego laptopa.

Ale partycji recovery już nie ma bo to usunąłem podczas instalacji systemu :frowning:

OK zrozumiale , więc jaka to vista 32 czy 64 bit ?

Niezależnie od tego sprawdź start z F9

Z czego instalujesz viste ? płyta czy internet?

32 bitowa :-), jak instalowałem system na nowo to były widoczne 3 partycje C, D i jakaś recovery wiec wszystko usunąłem sformatowałem i utworzyłem 2 partycję i to wszystko.

Dodane 27.01.2013 (N) 2:21

System instalowałem z płyty, wciśnięcie F9 nic nie dało :frowning:

To ze strony Microsoft

Question

winwin112011 asked on January 21, 2013

Invalid Product Key Activation after reformat my Laptop

Dear Microsoft,

I’m having a problem to activate my Window Vista Home Premium Version after I reformat my laptop. This is the first time I reformat my laptop and now the Microsoft window licencing problem occurs. Please help as I’ve purchased this Original Window Vista.

Urgently need your assistance.

Thanks in advance.

Regards,

WinWin

OK -sprawdziłem na stronie microsoft -co i jak- muszę przetłumaczyć na Polski i jutro będziesz miał gotowe.

Microsoft ma specjalny raport z twego lapka i trzeba go zrobić -mam to po angielsku -ale na jutro zrobię na polski.

twój laptop to laptop z kluczem OEM czyli kluczem producenta -tylko naklejka dawała ci możliwość aktualizacji visty ponieważ zawierała numer microsofta .

Po wysłaniu raportu microsoft wyśle Ci nowy klucz.

Możesz także sam to zrobić bo łatwo .

oto link http://answers.microsoft.com/en-us/wind … a599305efb

Pod ALL REPLIES 2 masz dwa linki

pierwszy to do wykonania raportu -mozesz go zapisac na laptopie.

drugi to do raportu dla microsoft .

Możesz także zadzwonić do Microsoft i oni aktywują Twój windows.

Sory ale nic z tego nie rozumiem :frowning:

Dlatego najlepiej zadzwonić do Microsoft i oni dokonają aktywacji visty. :slight_smile:

http://support.microsoft.com/kb/950929/pl

Metoda 2. Odszukanie numeru w Kreatorze aktywacji produktu

Na całym świecie jest wiele Centrów aktywacji produktów. Właściwy numer telefonu zależy od produktu i lokalizacji. Aby znaleźć odpowiedni dla swojej lokalizacji numer telefonu Centrum aktywacji produktów, należy uruchomić Kreatora aktywacji produktu i wybrać opcję aktywacji przez telefon. W tym celu należy wybrać poniżej produkt do aktywowania i postępować zgodnie z podanymi instrukcjami.

Windows 8 i Windows RT

Windows 7

Microsoft Office 2010

Windows Vista

Aby uruchomić Kreatora aktywacji produktu, wykonaj następujące czynności:

Kliknij przycisk Start.

Kliknij prawym przyciskiem myszy polecenie Komputer.

Wybierz polecenie Właściwości.

U dołu okna kliknij pozycję Aktywuj system Windows.

W Kreatorze aktywacji produktu wykonaj następujące czynności:

Kliknij pozycję Użyj automatycznego systemu telefonicznego do aktywacji.

Kliknij menu rozwijane, wybierz lokalizację najbliższą własnej, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Numer telefonu Centrum aktywacji produktów zostanie wyświetlony u góry okna.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak aktywować system Windows Vista, odwiedź następującą witrynę Windows Online w sieci Web:

Aktywowanie systemu Windows Vista na tym komputerze

Windows XP

Microsoft Office System 2007

Microsoft Office 2003

Kurcze jak bym wiedział że tak będzie to bym nie instalował systemu na nowo, a co do tego dzwonienia to raczej odpada bo kiedyś chciałem uzyskać klucz i zadzwoniłem no ale ten ktoś nie mówił po polsku więc się rozłączyłem.

Z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie będę miał w domu z tego laptopa płytę na której pisze recovery, jesli tak będzie to jak ją wykorzystać?