Jak odzyskać klucz licencyjny Windows Vista

Płyta była dostarczona z laptopem (tylko jedna)?

Instrukcja do Recovery (uruchom komputer z płyty recovery).

W którymś z twoich poprzednich tematów podaliśmy ci program do zrobienia kopi aktywacji (użyłeś go).

Co było dostarczone z laptopem nie wiem bo laptop nie jest mój, ale z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie była płytka Recovery.

falcon89 to nie jest ten sam laptop tylko inny :slight_smile:

Wiem że jest to inny laptop, czy miałeś dostęp do systemu zanim zainstalowałeś system ponownie (jeśli tak to mogłeś zrobić kopię aktywacji wiedząc że naklejka jest starta).

Dodane 27.01.2013 (N) 12:29

Uruchom laptopa z tej płyty.

Tak miałem dostęp do systemu zanim zainstalowałem system ale wtedy nie pomyślałem o tym i byłem pewny że klucz zadziała :frowning:

Cześć

A mówiłem zrób kopię aktywacji a teraz to mądry polak po szkodzie :wink:

Jeżeli masz płyte recovery to uruchom z niej laptopa i przywróć system do stanu fabrycznego.

falcon89 ciekawy ten poradnik w PDF :-), tylko nie rozumiem jaką płytę w połowie instalacji włożyć z sterownikami?

rgabrysiak teraz to po ptokach :-(, nawet jak instalowałem system to w momencie wyboru partycji wywaliłem partycję Recovery :frowning:

Cześć

Nie mówiłem o partycji recovery tylko o płycie recovery która była razem z laptopem.

Jeżeli nie masz płyty recovey a instalacja systemu z wykorzystaniem odzyskanego klucza nie jest skuteczna to pozostanie ci chyba tylko kontakt z MS.

Albo producentem laptopa celem odzyskania partycji recovery.

Wiem że ciągle piszesz o płycie CD, ja tylko napisałem co zrobiłem podczas instalacji systemu He He :-). Jak tylko będę u znajomego to odszukamy płyty z laptopa i ewentualnie przedstawię zdjęcia tych płyt :-).

A co do tego poradnika recovery to jaką będzie trzeba włożyć płytę z sterownikami?

Cześć

Jeżeli będzie faktycznie potrzebna to zapewnę tą która była dołączona do laptopa razem z recovery

Można by było spróbować użyć jakiegoś mocarnego programu (R-Studio) do odzyskiwania danych i spróbować odzyskać token aktywacji.

Ścieżka pliku to windows\serviceprofiles\networkservice\appdata\roaming\microsoft\softwarelicensing-> tokens.dat <-

Potem można by było go podmienić, ale wszystko zależy od stanu pliku i czy uda się go w ogóle odzyskać…

No a jak będę miał tylko płytę recovery bez płyty z sterownikami??

Cześć

Jeżeli będzie wymagana płyta ze sterownikami podczas przywracania systemu z recovery a nie będzie jej miał to raczej nic nie zrobisz.

Chyba że proces przywracanie nie będzie potrzebował dodatkowej płyty. Jak sprawdzisz to się dowiesz :wink:

Ok mam jeszcze takie pytanie, klucz który odzyskałem jest inny niż był na naklejce?

Odzyskałeś znaczy wydobyłeś z rejestru, jeśli tak to jest inny.

Cześć

Najprawdopodobniej tak. Pisałem już o tym wcześniej.

Ok, pytanie z innej beczki czy wie ktoś może jak się rozbiera tego laptopa? Musze się dostać do głośniczków.

P.S Laptop rozkręcony przeczyszczony, teraz muszę zrobić zerowanie dysku programem MHDD ponieważ dysk ma uszkodzone sektory.

Odnalazłem tylko takie płytki:

9446868700_1359323060_thumb.jpg

7215514800_1359323117_thumb.jpg

Tylko nie wiem czy to są z asusa X71V czy z innego, ponieważ znajomy ma jeszcze jedngo laptopa z tej samej firmy.

Cześć

Skoro ty nie wiesz to my chyba też nie będziemy wiedzieć czy to sa płyty od tego laptopa :wink:

Na zdjęciu widać że masz płytę recovery oraz płyty ze sterownikami i innymi dodatkami a więc proces przywracania systemu powinien przebiec bez problemu.

Ok jak tylko zrobie zerowanie programem MHDD to zainstaluje system. Mam jeszcze takie pytanie czy taka płyta recovery zainstaluje system nie dzieląc dysk na partycje?

Zapewne przywróci obraz całego dysku (lub tak jak w poradniku będziesz miał wybór co przywrócić).

No ale dysk będę miał cały wyzerowany programem MHDD więc nie będzie nic żadnej partycji…