Jak odzyskać klucz licencyjny Windows Vista

Jak uruchomisz laptopa z płyty to się dowiesz jak się sprawy mają.

Cześć

W zależności od producenta proces przywracania systemu z płyt bądź partycji recovery zazwyczaj przywraca tylko partycję z systemem bądź cały układ partycji na dysku.

Czasami masz możliwość zaznaczenia tego co chcesz przywrócić. Jak sprawdzisz to się dowiesz jak się sprawy mają w twoim przypadku.

System zainstalowałem wkładając płytkę recovery oraz tą drugą co pisze na niej Asus. Następnie wybrałem opcję 3: Recover Windows to entire HD with 2 partition - Kasuje wszystkie partycje C, D, E itp. i tworzy 2 partycje C i D i wszystko poszło chyba ok :-). Jedynie co zauważyłem to że nie zainstalował wszystkich sterowników bo w Menedżer urządzeń widnieją wykrzykniki.

Przy jakich urządzeniach jest wykrzyknik?

Cześć

Doinstaluj sterowniki samodzielnie. Jeżeli na płycie nie będzie wszystkich (w co wątpię), poszukaj ich na stronie producenta laptopa.

Ok ok tak zrobię, a czy mam instalować sterowniki od chipsetu, audio, vga?

Nie zainstalował się z płyty (powinien zostać zainstalowany jako pierwszy)?

Nie wiem co się zainstalowało z płyty i czy chipset się zainstalował nie wiem…

Cześć

Sprawdź które pozycje w menadżerze urzadzeń są oznaczone żółtym wykrzyknikiem i doinstaluj brakujące sterowniki.

Gdy włożyłem płytkę z sterownikami to pojawiło się tylko takie okno:

5407666300_1359376012_thumb.jpg

I nic więcej ale było słychać napęd, po czym komputer zresetował się parę razy i to wszystko. Więc zastanawiam się czy instalować chipset, vga, audio?

A jeśli chodzi o wykrzykniki to znajdują się przy karcie sieciowej, karcie bezprzewodowej itp.

Przejrzyj pliki i foldery na płycie.

Ściągnij ze strony producenta.

Cześć

Pobierz sterowniki ze strony producenta laptopa.

Jeżeli nie masz zainstalowanych sterowników do chipsetu, audio i vga zainstaluj je.

Tak samo zainstaluj niezbędne sterowniki do karty sieciowej i wifi oraz do pozostałych urządzeń.

A jak sprawdzić czy mam zainstalowane do chipsetu?

Cześć

Na podobnej zasadzie jak sprawdzając wersję sterownika do chipsetu:

jak-sprawdzic-wersje-sterownika-chipsetu-t514116.html

Jeżeli masz laptopa z platformą Intela i w w/w miejscu nie będziesz miał wpisu typu Intel … Chipset… to oznacza że dedykowany sterownik do chipsetu nie został zainstalowany (jest tylko ten systemowy).

Mniej więcej :wink:

Witam ponownie, jednak nie był chipset zainstalowany.

Płytkę z sterownikami odpaliłem przy włączonym systemie i z listy wybrałem niektóre sterowniki do zainstalowania czyli vga, lan, karta bezprzewodowa, chipset, karta sieciowa itd. Oczywiście nie robiłem tego w kolejności na samym końcu zainstalowałem chipset.

Na płycie pozostały jeszcze takie sterowniki:

7430719800_1359462928_thumb.jpg

4344287600_1359462957_thumb.jpg

i czy mam je instalować?

Zainstaluj wszystkie sterowniki (Driver) i Recommend Application, resztę opcjonalnie.

A reszty nie trzeba?

Jak sama nazwa wskazuje (Optional Application) możesz je zainstalować ale nie musisz (według mnie zasyfią tylko system, właśnie takie programy usuwa się z nowego laptopa żeby działał sprawniej).

Aha tak myślałem ale zawsze wole zapytać :-).

Mam jeszcze pytanie, czy muszę instalować dodatek service pack 1 i 2 czy tylko 2?

9802890400_1359464061_thumb.jpg

Cześć

Bez zainstalowanego Service Pack 1 nie zainstalujesz Service Pack 2.