Jak podłączyć gramofon do komputera

Cześć, mam problem z podłączeniem gramofonu do komputera. W sumie to jestem debilem w tych sprawach więc tego kto się na tym zna proszę o łopatologiczne wytłumaczenie mi jak należy to zrobić. Mam gramofon Denon dp217, do tego wzmacniacz Pioneer i jakieś kabelki (to chyba chinch). Da się jakoś korzystając z nich podłączyć gramofon do komputera czy jakoś przez wzmacniacz trzeba? Proszę o wytłumaczenie.

Line out wzmacniacza podłącz pod line in komputera, będziesz prawdopodobnie potrzebował kabla 2x chinch -> minijack.

we wzmacniaczu jest tylko Line in z tyłu. z produ są dwa wejścia: Phones i Audio in. i jeszcze wejście na usb. 

w takim razie kablelek minijack - minijack i podłączasz Phones wzmaka do line in kompa

Ok, ostatnie pytanko, to wejście Line in to chodzi o to wejście z tyłu komputera? ja tam mam takie pasujące wejście właśne tylko się nazywa SPDIF out i nie wiem czy to to

SPDIF to zupełnie inne złącze (służy do przesyłania dźwięku zakodowanego cyfrowo; ty dźwięk przesyłasz analogowo), poza tym juz samo oznaczenie tego złącza jako OUT świadczy że to jest wyjście dźwięku a nie wejście (wejście zawsze się oznacza jako IN).

 

Złącze Line In w karcie dźwiękowej zwykle się oznacza kolorem niebieskim oraz symbolem podobnym do widocznego na poniższym obrazku (strzałeczka skierowana w stronę kółka oznacza wejście dźwieku).

 

Gramofony wysyłają zazwyczaj dźwięk znacznie cichszy dlatego potrzeba użyć wzmacniacza.

Tylko uważaj aby nie dawać na wzmacniaczu zbyt dużej głośności bo spalisz kartę dźwiękową.

 

Możesz jeszcze spróbować podłączyć gramofon bezpośrednio do karty dźwiękowej pod jej złącze mikrofonowe i włączyć w systemie wzmocnienie mikrofonowe (kablem Chinch-minijack), to wzmocnienie powinno wystarczyć ale dźwięk możesz mieć na wejściu monofoniczny.

A autorze co chcesz robić z tym gramofonem przenieść muzykę z płyt do komputera ??

A no właśnie potrzebny mi jest do przenoszenia muzyki z płyt do komputera. Dzięki wszystkim za porady, to teraz tylko muszę się zaopatrzyć w tę wtyczkę jeszczę minijack i spróbować podłączyć do line in.

A i jeszcze, ten wzmacniacz to musi być tak bardzo cicho ustawiony? Bo nie chcę spalić tej karty :slight_smile:

Hej,

A nie możesz tego gramofonu podłączyć bezpośrednio do złącza karty dźwiękowej - tzn. z pominięciem wzmacniacza? Generalnie gramofony posiadają najczęściej wbudowane niewielkie przedwzmacniacze, więc spokojnie sygnał powinien być podbity na tyle, by zgrywanie go przez złącze liniowe było jakościowo dobre.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No własnie tu chyba nie ma przedwzmacniacza bo od razu ten gramofon jest podłączony ze wzmacniaczem kabelkami z takimi końcówkami że nie da się do karty podłączyć.

Hej,

A możesz to pokazać na zdjęciu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten wzmacniacz nie ma czasem wyjścia na magnetofon? Jeśli ma, to należałoby skorzystać właśnie z niego, bo jest to opisywane line out.

Hej,

Niestety na tym zdjęciu nie widać kompletnie nic, poza wyprowadzeniem dwóch chinch.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kabelki podłączone po prawej to tam jest line in. A po lewej speakers

Hej,

No to chinche, które podłączasz do wzmacniacza, możesz podłączyć bezpośrednie do złącza liniowego karty dźwiękowej przez taką przejściówkę: 2xRCA->Jack.

AC-010GOLD.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Wydaję mi się że już to ogarniam , teraz tylko się zaopatrzyć w tę przejściówkę :slight_smile:

cześć wam, przepraszam za odkopywanie tematu, ale w końcu mam te kabelki i teraz ostateczne pytanie :smiley: podłączyć dwa do wzmacniacza i jeden do line in w komputerze tak?

 

tu miało być zdjęcie kabelków ale nie wiem czemu nie chce się wrzucić

Dokładnie tak. Pod wejście liniowe, w komputerze zainstalować jakiś prosty programik (np. Audacity) i można nagrywać.

jak się okazuje to nie było ostateczne pytanie :P. Włożyłem te dwa kabelki do wzmacniacza i jeden do line in w komputerze, włączam audacity i nic nie nagrywa. Jakieś pomysły z czego to może wynikać?