Jak podoba się wam nowe logo vortalu?

polko9gj.png

:hahaha:

=D

Dobrze by pojawiała się co tydzień notka w aktualnościach o publikacji nowego “komiksu”, nikt wchodzący pierwszy raz na vortal nie będzie wiedział o serii z Piratem.

Zawsze chyba będzie tam gdzie były jakby reklmay demonstracji.

(patrz na prawy górny róg).

Więc nowe osoby odwiedzające vortal też pewnie zauważą tą akcję :wink:

:oops: to może jakiś napis “NEW” przez pierwsze trzy dni

Dla mnie jeśt fajne, jeśt fajne. Wreszcie troszkę luzu na vortalu. I te grafiki Skoczka, świetne są !

Uwazam ze logo jest beznadziejne :frowning:

Stare logo bylo idealne :slight_smile: To nowe kompletnie nie pasuje do wizerunku strony :? Ani kolorystycznie ani wogole :? Ni to obarzek ni to maskotka :? A logo to to juz napewno nie jest :?

Przepraszam administracje oraz grafikow za te slowa krytyki ale uwazam ze stare logo bylo znacznie znacznie LEPSIEJSZE !!

Okropnie wygląda, wogole nie pasuje do wizerunku vortalu, tamto bylo extra- komponowało się z tlem i wogole bylo rozpoznawalne, a to nijak do wszystkiego… :roll: Nie czepaim się, ale wyrażam swoją opinie :wink:

Proponuję zrobić takie coś jak na jednej z popularnych polskich stron o torrentach, mianowicie ogłosić konkurs na logo dla vortalu.

Potrwałby on na przykład 2 tygodnie.

Po terminie, Administracja wybrałaby kilka najciekawszych ich zdaniem grafik. Następnie na vortalu pojawiłaby się ankieta “które logo najbardziej wam pasuje” i to ostateczna decyzja należeć będzie to setek tysięcy czytelników.

PS. Nie wiem, czy wspominałem, ale to logo z piratem zostało maksymalnie spartaczone :?

He sam bralem w tym konkursie udzial ale naprawde sporo prac bylo niekture ciekawe te z pajakami, mi tam logo vortalu nie przeszkadza przyzwyczaje się.

Proponuję powrót do poprzedniego loga - było zdecydowanie lepsze (świetne) i bardziej pasowało do nazwy, a także przyciągało.

Pirat jak najbardziej niech będzie logiem akcji wortalu.

Może powinna być opcja wyboru loga? Np. po podwójnym kliknięciu na logo następuje zmiana (zapis cookie przy pomocy JS: http://javascript.reporter.pl), albo tam, gdzie wygląd, będą opcje: zielony, zielony (z piratem) itd…

IMO to zły pomysł.

Logo powinno być jedno i rozpoznawalne

Moim zdaniem także. :slight_smile:

To i ja dorzucę swoje 5 gr.

Ogólnie sama idea to strzał w dziesiątkę, jednak co do wykonania to mam pare istotnych uwag.

Na samym początku rzuca mi się w oczy wielkość loga. Rozumiem, że przez to chce się uwydatnić cel tej akcji, ale bądź co bądź troszeczke jest za duże.

Co do samego wykonania to jest bardzo estetyczne i takie “jedyne”, co nie oznacza, że można by bardziej dopasować do całego layout’u.

Ogólnie jest dobrze, ale zawsze może być lepiej.

Nikomu się niedogodzi w 100%

Czym jest znak, logo czy jak to inaczej nazwiemy ??

Jest to graficzne przedstawienie pewnej ideii.

Ideą tego Vortalu jest promocja legalnego oprogramowania, a także, legalnych działań. Dobry logotyp powinien rzucać się w oczy, rzucać się oczywiście w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Powinno być rozpoznawalne i kojarzone z danym miejscem czy ideą (np. Pajacyk, Czerwony Krzyż, etc.).

Obecna tentencja (z moich obserwacji) ma kierunek “technologiczny” - niebieskie tła, odbicia, efekty szkła, kiczowatość.

Zauważcie, że “szanujące się” firmy, takich znaków nie mają - np. bank millenium, mBank, PKO, Adobe, Firefox, etc.

Poprzednie logo dp było dla mnie bez wyrazu i tak na prawdę nie kojarzyło mi się z niczym - ot, graficzka, która pasowałaby na stronę o fizyce.

Nowe logo jest inne, a wszystko co nowe, musi się opatrzeć.

Podoba mi się ono

W komentach na vortalu admin pisze:

A czy logo mercedesa nawiązuje do tego jaki to samochód?

A czy pirat nawiązuje do nazwy, dobre programy?

A czy chcąc promować legalność zmienicie także nazwę na legalne programy?

Idea vortalu jest myślę znana, a akcja jak najbardziej na miejscu ale stare logo znacznie bardziej pasowało do dp. Pirat raczej jako maskotka akcji, ale nie na logo.

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie. :wink:

heh, coś mi się wydaje, że jednak nie przypadło zbyt do gustu nowe logo :wink:

Nowe logo po prosu psuje atrakcyjność strony głównej Vortalu i wogóle tam nie pasuje.

Poczekamy na wypowiedzi większej liczby userów. Jeżeli dalej będą leciały negatywne opinie sugerowałbym powrót do starego logo, albo zrobienie nowego.

Nie znam się na grafice, ale mogła by to być na przykład jakaś ciekawa kombinacja liter DP od dobre programy, albo LS - legal software - to tylko pomysł :slight_smile:

Witam

Ja też głosowałem na nie, czyli nie podoba mi sie logo. Powiem nawet wiecej nie tylko logo, ale i forma przedstawiajaca ideę.

Po pierwsze logo stylowo nie pasuje do całosciowej kompozycji vortalu (na stronie skoq.pl pasuje bo jest tylko jeden styl i dobrany)

Po drugie forma przedstawiona w postaci pirata z kolkiem kojarzącym sie ze znakiem zakazu jest widziane raczej negatywnie. Nikt kto zakazywal w przeszlosci lub promowal sie w taki sposob raczej niczego nie zmieni. To jest tylko przedstawienie pirata w krzywym zwierciadle nic poza tym.

Raczej bym proponowal (to jest oczywiscie moje zdanie) przejscie na pozytywnego bohatera o sympatycznym i łagodnym usposobieniu (cos w stylu pingwinka) promującym tekstem Badz legalny z nami lub inny pozytywny tekst.

Idea jest dobra ale forma jest zła.

Trzeba przeprowadzic konkurs z czym Nam wszystkim kojarzy sie legalnosc. Jakie zwierze lub jaki przedmiot by pasowal albo inna forma ?

Pozdrawiam

Najlepiej zrobić ankiete na stronie głównej vortalu z pytaniem podobnym jak w ankiecie do tego topicu i potem zdecydować co zrobić z tym logo.

Według mnie, logo jest oryginalne, bardziej wpada w oko i jest ciekawsze.

Wcześniejsze może i było ładniejsze lub bardziej pasowało, ale to aktualne, jak już wspomniałem jest oryginalniejsze, ciekawsze i bardziej wpada w oko.

Mnie się podoba to co jest teraz.