Jak podoba się wam nowe logo vortalu?

Genialny pomysł, wykonanie… brak słów, b.słabe wykonanie.

Gratuluje zepsucia świetnego pomysłu.

Monczkin : kilk

Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego logo jest słabo wykonane?

Przecież jest wszystko ładnie zrobione.

Wy pewnie marzycie o

No i ??

Zapraszam do lektury O nowym logo słów kilka…, w którym wyjaśniamy wiele kwestii związanych z nowym logo vortalu.

nie wiem jak to możliwe, ale pirat na tej grafice przy artykule (ze starym logiem) wygląda lepiej niż ten w topie

Wiele wyjaśniający tekst =D>

No fakt, taki trochę jaśniejszy. Może to tak jest, bo widnieje na białym tle?

:stuck_out_tongue:

tak naprawdę to mi nic nie wyjaśnił :?

czytając nasunęło mi się pytanie: co ma skreślony pirat do kopiowania tekstów na inne strony www? :?

To przeczytaj ze zrozumieniem, a nie w przelocie…

przeczytałem 3 razy całość i nie rozumiem… tzn ogólnie jarzę, tylko nie widzę związku między kopiowaniem tekstów a piratem

W takim razie przeczytaj 4 raz :wink:

hehe :slight_smile: pomogło

OT: mój komentarz do arta był pierwszy! :mrgreen: ale szpan! :wink:

No ja tez czytałem artykul. Myslalem wczesniej, ze to ma byc znaczek taki dodatek a nie typowe logo dla vortalu. Moim zdaniem nie powinno byc takie logo, ktore odnosi sie raczej do zjawiska spolecznego a nie do konkretnej firmy. Wyobrazcie sobie teraz taka sytuacje. Nakleimy te logo (pirata) na ulotkach, w samochodach, bilboardach z napisem dobre programy. I jaka reakcja bedzie? Z czym sie to skojarzy? Czy znak nie wchodzi przypadkiem w jakieś niepożądane asocjacje?

Co ma nazwa “dobry” program do pirata ?

Taki pirat nie kojarzy firme bo bedzie to traktowane jako zjawisko społeczne, kampanią, zakazem czy akcją antypiracką.

Czy gazeta wyborcza lub inne pismo pisząc o pijanych kierowcach, złodziejach czy bandytach zawiera logo przedstawiajacego nieoogolonego z petem w zebach i za kratami czlowieka ?

Czy jak ktos kradnie telefony komórkowe czy firmy, vortale oraz czasopisma piszace o telefonach posiadaja logo przedstawiajacego skradajacego sie złodzieja z ksiezycem w tle ?

Czy czasopisma komputerowe piszac rowniez o piratach maja takie podobne logo ?

Raczej nie i dlatego mysle lepiej nastawic sie na pozytywnej postaci walczacego z piratem czy promujacy dobry program (np. delfinek, jednorożec, misio, robot itd) lub logo w innej formie a pirata potraktowac jako dodatek czyli taki znaczek przypiety do marynarki. No i musi byc mniejszy bo za bardzo sie narzuca ;-).

Teraz napewno bede kontrowersyjny :wink:

Robinhio

Vortal ma nazwę - Dobreprogramy. Na pasku tytułu strony pisze

, co jednoznacznie wskazuje na miejsce, w którym się znajdujemy. Osoby potrafiące czytać ze zrozumieniem wyciągną odpowiednie wnioski :slight_smile:

Pirat jest jednoznacznie kojarzony z łamaniem prawa (pomijam pierwotne znaczenie słowa pirat i ich usług). W logo znajduję się “wariacja” znaku zakazu - co daje mam --> zakaz wstępu dla osób łamiących prawo. Dla mnie osobiście ten przekaz jest jasny, zrozumiały i czytelny.

I dobrze - w końcu mamy okazję podyskutować na przyzwoitym poziomie

Rozumiem Monczkin , że twoja wypowiedź nie miała charakteru dosłownego a metaforycznego, tak ?

Bo jeśli miała to wprowadzamy mały mętlik.

Być może Monczkinowi chodziło o to, że zakaz mają piraci, którzy są piratami, byli i będą.

A Krogulcowi chodziło o to, że są piratami, ale w najbliższym czasie postarają się wejść na właściwą drogę. :stuck_out_tongue: No bo w sumie, Krogulec napisał

I przez to może sie opamiętają - to “nowe logo” :slight_smile:

Może to rozwiąże sprawę…

Proponuję zrobić nową skórę, która będzie pasowała do nowego loga i ustawić ją jako domyślną. Niech zostanie już ten pirat we wszystkich skórach, lecz powinna być poprzednia wersja zielonej skórki (czyt. z poprzednim logiem), nazwana np. “zielony (old)”. Wtedy będzie OK. :slight_smile:

PS. Poprzednie logo jak najbardziej nawiązywało do tematyki. Gwiazda oznaczała, że są to programy z klasą i legalne. Nielegal = warez = …

Cygan nie ważne czy tak czy tak - możemy się “czepiać” sformułowań dość długo. Myślę, że większość rozumie o co chodzi.

Promujemy legalność.

Wiele osób, czasem nie zdaje sobie sprawy z tego, że popełniają/są ofiarami przestęstwa. Wystraczy poczytać wnikliwie niektóre posty i porozmawiać z userem poza forum. Prawdziwy pirat, wie co robi i dla niego takie akcje czy argumenty są… do duszy. Wiele osób poprostu NIE WIE. I głównie je powinniśmy uświadamiać. Chodzi tu o to, żeby zmieniać podejście (mentalność) do sprawy. Piractwo komputerowe, według mnie, ma bardzo duże przyzwolenie społecze. Tak naprawdę, nie chodzi tu o ceny (choć te są dużą przesadą, co w kosztach nowego sprzętu są dość znikomą sumą, ale są) ale o “niewidoczność” kradzieży. Samochód czy sweter ze sklepu jest “realny” i można do “pomacać”. Najnowszy film etc. jest ciągem jedynek i zer, których nie widać. Zapuszcza się mułka i ssa… i jeszcze padają pytania, dlaczego tak wolno ssa :x

Padają zarzuty - ten soft jest za drogi - np. fotoshop. Jest drogi, ale PS jest produktem skierowanym do firm i osób pracujących zawodowo i zarabiających na tym pieniądze. Koszt zakupu, przy dobrym układzie i umiejętnościach zwraca się bardzo szybko :!: Kilka dobrych robót i zaczynamy zarabiać. Dlatego “irytuje mnie” jak ktoś poleca PS do skalowania zdjęcia… od tego sa darmowe programy - po co komuś merdeces, skoro rower też jest dobry ??

To chyba jest moda - kolega ma soft i ja też go chcę, nie ważne, że nie będę go umiał wykorzystać. Ale mam - takie jest niestety podejście wielu ludzi

Monczkin

Ja wiem co pisze na vortalu => vortal z legalnym oprogramowaniem.

Tylko wspomniałem o symbolice w postaci pirata ze znakiem zakazu, ktory raczej kojarzy sie negatywnie i ta forma nie podoba mi sie. Nie dlatego, ze mi tak pasuje. My sie nie kłócimy o idee. Pomysl swietny tylko jest spór o logo dla vortalu. Vortal wyrzucil niezaleznosc odrzucajac tamte logo. Juz wczesniej zaproponowalem spojrzenie od innej strony, ale mysle tak jak Krogulec napisal, ze administracja vortalu śledzi nasze wypowiedzi i w przyszlosci rozwazy propozycje i cos zmieni.

Po drugie nie chcę aby vortal dobre programy kojarzyła się z instytucją zwalczajacą piractwo a raczej vortalem promującym pozytywne wzorce postępowania pokazując rozne drogi tym co piracą, ze znajda tutaj nie tylko drogie programy ale takze darmowe czy tansze odpowiedniki tych drozszych. Mało tego znajda sie wsrod osob, ktorzy mowia innym jezykiem. Jezykiem legalnym. To taka aluzja.

Ale tylko pozytywny/e symbol (logo) moze przekazac te przeslanie i skojarzyc je a np. dodatkowy maly znaczek z piratem w kolku pozwoli na odcięcie sie od osob ktorzy w sposob nielegalny uzyskuja soft. Czyli inaczej mowiac brzmi to tak: chodz tu piracie pokaze ci, ze sa inne mozliwosci i pokazac mu to i jeszcze na dodatek uswiadomic a nie od razu masz zakaz wstepu i nic sie nie dowiesz bo jestes be. Tak dzialaja zakazy.

Ferrari wspomnial o gwiazdach => dobra i futurystyczna symbolika, mozna je jakos bardziej uwzglednic aby byl wyrazisty albo cos innego. To tylko moje zdanie. Ja jeden nic nie wskoram :-D.

Ale czas pokaze jak to bedzie odbierane. To tyle z mojej strony.

Pozdrawiam