Jak pogrubić litery w Windows 11

dzień dobry - jak pogrubić litery w menu i aplikacjach w Windows 11. Bardzo prosz o jakąś podpowiedź.
pozdrawiam kerik

Przejdź do panelu sterowania, klikając na klawie ctrl+R i wklepnij „Control”
Poszukaj tam „Personalizacja” i się pobaw.

Jeśli nie ma, to:

  • otwórz „Ustawienia” klikając na memu start PPM;
  • wybierz z menu kontekstowego „Ustawienia”;
  • potem „Personalizacja” i tam popatrz.

Jeśli i tam nie będzie, to trzeba pogrzebać w „Ułatwieniach Dostępu”:

  • Wejdź do „Ustawień” klikając PPM na menu start i wybierając „Ustawienia”;
  • otwórz zakładkę „Ułatwienia dostępu”;
  • potem „Rozmiar tekstu”. Tam możesz powiększyć tekst…

https://www.dobreprogramy.pl/winaero-tweaker,program,windows,6628702968850561
Tym programem ustawisz sobie czcionkę jaką chcesz.

blumberplumber ten sposób to ja znam ale tutaj niema wszystkich opcji tak jak kiedyś było w Windows 7 lub 8 , natomiast tą aplikację która proponujesz stens1950 to nic nie zrobię bo ja niestety nie znam j. angielskiego . dziękuję za dobre chęci.

Tak, link .
W miejsce „NOWA-NAZWA-CZCIONKI” po prostu wpisz sobie wersje bold.

1 polubienie

wasabi1084 dziękuję za podpowiedź ale ten sposób jest trochę za trudny dla mnie .

Za trudne? Klikasz na kodzie na stronie, zaznaczasz całość i pod prawym klawiszem myszy masz kopiuj.

Klikasz sobie na pulpicie prawym i wybierasz, nowy, nowy dokument tekstowy.
Wchodzisz w ten dokument i wklejasz sobie ten skopiowany kod.
Pozostało tylko zmienić nazwę pliku na coś tam.reg np. font.reg i teraz wstawiając w miejscu gdzie jest napisane NOWA-NAZWA-CZCIONKI swoje typy i potem klikając dwa razy na pliku zmieniasz sobie czcionki systemowe.

Możesz je sobie zobaczyć w ten sposób.
Wpisz w lupkę słowo FONT, wyskoczy ustawienia czcionek, zobacz jaka ci pasuje , wystarczy skopiować nazwę i wkleić do notatnika zamiast tego słowa NOWA-NAZWA-CZCIONKI.

wasabi1084 chciałem dać zrzuty z ekranu o co mi chodzi żeby pogrubić te litery w tych tekstach ale nie wiem jak to zrobić ?

ScreenShot001
ScreenShot002

Wpisz w wyszukiwarce Windows, zwykle lupka, słowo wycinanie, pojawi się narzędzie wycinanie, którym można wygodnie zrobić zrzuty ekranu.

przy przenoszeniu jednak tekst pogrubia , ale wiadomo o co mi chodzi

Ale co to jest? Gdzie ten tekst w Windowsie? To jest notatnik, jakiś program do pisania, strona?

to są zapisane zakładki w Google Chrome , ale w innych miejscach taka czcionka (litery) się zdarzają

Prawym klawiszem na ekranie, ustawienia ekranu, skala, i tutaj ustawiasz sobie skalę np. 120-150% czy ile tam ci pasuje, a pod spodem masz jeszcze rozmiary czcionki. To wpływa na cały interface.

wasabi ja to robiłem : ustawiłem



i gdzie to mam zatwierdzić ?


Tam gdzie podałem, w czcionce tylko sobie oglądasz jak wygląda w różnych wielkościach.

to ja to mam zrobione ale mnie chodzi o krój czcionki i je pogrubienie

ale jak tej zmiany nie zatwierdzę t po wyjściu z tego programu czcionka dalej jest nie pogrubiona

powiększenie tym suwakiem nie idzie w parze z pogrubieniem w zakładkach

Nie pogrubisz tak czcionki. Możesz zmienić skalowanie całego interfacu, możesz zwiększyć rozmiar i to tyle.
Jeśli chcesz użyć innej czcionki albo pogrubionej, to bez skryptu który masz podlinkowany się nie obejdzie.

Ja czytałem i oglądałem na YouTube że zmiana kroju grubości czcionki w Windowsie 11 nie jest taka prosta trzeba wejść do rejestru i tam można zmienić te parametry , ja próbowałem to zrobić ale się nie udało , zmniejszyłem pasek zadań ale tutaj filmik był bardziej intuicyjny.