Jak przenieść pocztę Mozilla Thunderbird na nowy komputer?

Witam. Potrzebuję w pracy przenieść pocztę na ze starego komputera na nowy, ale kopia folderu z profilem poczty nie wchodzi w grę, gdyż jest tam ponad 200GB danych, a na nowym kompie mam tylko 50GB wolnego miejsca. Jak mam przenieść pocztę z tylko ostatniego roku na nowy komputer z zachowaniem całego archiwum na starym kompie?

Zapisujesz poprzednie maile, które są ci potrzebne i wczytujesz na nowej poczcie. Zaznaczasz i „zapisz jako”.

Witaj @wysiek

Ja do przenoszenia/archiwizacji Poczty i przeglądarki Mozilla, używam MozBackup

Sprawdź, czy tam znajdziesz potrzebne opcje.
Program ma spolszczenie i jest bardzo intuicyjny

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Dzięki, spróbuję. Ogólnie korzystam prywatnie z IMAP i nigdy nie miałem takich problemów. W pracy jednak nie wiedząc czemu, korzystają z POP3 i w dodatku mają niezły śmietnik, który zawala tylko miejsce na dysku…

zalogować się?

POP3 zgrał mu pewnie służbowe maile na dysk komputera a nie każdy pracodawca da ci miejsca ze 40 GiB na „linux.pl” lub Google Workspace bez limitu pojemności (Gmail ze własną końcówką).

W teorii można zgrać katalog profilu Thunderbird po przez uruchomienie go z parametrem -P by namierzyć gdzie Windows, macOS lub GNU/linux utworzył.

W Windows zazwyczaj to %appdata%/Thunderbird i tam profiles i katalog z dziwną nazwą.