Jak przesłać dźwięk między laptopem a urządzeniem typu discman, walkman poprzez mini jack

Witam

Mam takie pytanie; Jak przesłać dźwięk w czasie rzeczywistym pomiędzy urządzeniem typu walkman, discman a laptopem poprzez wejścia mini jack i go nagrać na laptopie jako plik mp3, wav ?

Podłączam oba urządzenia poprzez kabel mini jack z obu stron ale w laptopie cisza…

Wszystko zależy od tego, jakie wejście masz w laptopie. Samo “mini jack” niewiele znaczy.

Jeśli laptop nie ma wejścia liniowego, tylko “combo”(mikrofon plus słuchawki) to nie będzie możliwości prawidłowego zgrania dźwięku z discmana.
Trzeba szukać innego wyjścia, karty dźwiękowej do zgrywania na USB.
Niestety tylko starsze laptopy miały wejścia liniowe, obecnie już ich nie stosują i dają tylko wejścia combo.
Przy wejściu liniowym laptopa, discmana łączy się przewodem z mini jackami trzypinowymi i będzie wówczas podsłuch w laptopie.
Wiele programów umożliwia wówczas zgranie dźwięku do pliku mp3 i innych.
Urządzenia odtwarzające mają również wyjścia liniowe, jeśli nie - to można skorzystać z wyjścia słuchawkowego, ustawiając niski poziom głośności, aby nie było przesterowania dźwięku.

Mam następujące wejście w Dell

Posiadam również coś takiego

discman to sprawa prosta wkładasz CD do napędu i zgrywasz jakimś programem exact audio copy. Walkman jak to jak pisali wcześniej współczesne laptopy nie mają wejścia liniowego bo nikt z tego nie korzysta. Najlepiej przez kartę muzyczną na USB jak ma takie wejście lub idziesz do kolegi z czteropakiem co ma PC i tam zrywacie z kaseciaka. Najlepiej to mieć dostęp do normalnego magnetofonu deck (klocek) i przez niego zgrywać. Jak to ważne nagrania to warto na dobrym sprzęcie zgrać. ps. karty na USB prezentują różną jakość szczególnie te najtańsze. Ja swoje kasety zgrywałem na normalnym magnetofonie GX-R99 podłączony do PC.

A jaki dokładnie model laptopa? Masz tam napęd CD?

Dell Inspirion 15 3000 series.

Tak napęd CD jest

Ogólnie chce zgrać dźwięk z urządzenia o nazwie “spy ears” lub “listen up”. Ma on wbudowany mikrofon, wpina się w niego słuchawki i nasłuchuje. Chce ten dźwięk puścić do komputera w “locie” i nagrać

Pogubiłem się, czemu chcesz przekonwertować dźwięk na analogowy (wyjście słuchawkowe), wrzucić w bardzo kiepsiej jakości tor audio przeciętnej karty dźwiękowej wbudowanej w laptop, po czym ponownie przerobić na cyfrowy? Wiesz, że to jak odbijanie czegoś na ksero?
Wsadź płytę do napędu laptopa i zgraj np. https://www.nch.com.au/rip/

Chce po prostu udokumentować to co słyszę w tym urządzonku do nasłuchu i komuś pokazać.
Niby mógłbym podłączyć jakiś głośnik zewnętrzny do tego urządzonka i dać na fulla głośność po czym nagrać to telefonem, ale będą szumy z zewnątrz (szumy pracującego auta i otoczenia)

Taka karta spełniłaby oczekiwania ?

A to urządzenie nie posiada jakiejś formy zapisu? Wbudowana pamięć dostępna przez USB czy coś? I jak mam być szczery to najprostsza i najtańsza opcja to kupno mikrofonu USB… Będziesz miał nasłuch z urządzenia zewnętrznego w locie na laptopa i tyle. Po co tam pośrednictwo jakiegoś innego sprzętu?

I tak szczerze to już ta karta ma lepsze parametry a kosztuje 5 razy mhiej: https://allegro.pl/oferta/ak103d-karta-dzwiekowa-muzyczna-usb-virtual-7-1ch-7485309153?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Po przejrzeniu jak to spy ears wygląda jednak opcja zastąpienia go mikrofonem nie wchodzi w grę. Jakości to też nie będzie miało kosmicznej, więc ta karta za 7 zł wystarczy, aby cokolwiek było słychać. Ciut lepsza niewiele zmieni a celowanie w przedział 250+ zł na sprzęt profesjonalny nie ma sensu.

Moje urządzenie wygląda tak i w porównaniu do tego spy ears jest juz na płycie smd. Choć nie wiem czy to coś zmienia odnośnie przerzucenia z tego dźwięku :wink:

Wiem, że to nie jest tematem - ale w jakim celu przerzucasz w ten sposób? Nie łatwiej podłączyć mikrofon?

Ale że mikron miałbym podłączyć do tego urządzenia i później komórką nagrać “film” ?
Czy mikrofon podłączyć do laptopa ?

podłącz w miejsce mikrofonu.
A, jedno gniazdo, czyli musisz dorobić kabelek.

daras napisz dokładniej bo nie rozumiem :wink:

Masz tam mikrofon i słuchawki w jednym złączu, aby się podłączyć w miejsce mikrofonu musisz dorobić wtyczkę albo znaleźć przejściówkę.

No to posiadam coś takiego