Jak przesłać dźwięk między laptopem a urządzeniem typu discman, walkman poprzez mini jack

https://forums.lenovo.com/t5/Monitory-i-akcesoria-Knowledge/Adapter-do-słuchawek-z-dwoma-wtyczkami/ta-p/4397121
Jak zamiast mikrofonu podłączysz łachmana powinieneś móc nagrywać.

Chociaż to twoje to jakiś rodzaj karty na USB, powinno działać podobnie.
Podłączone zamiast mikrofonu i na lapku nagrywasz z mikrofonu.

Podłączając to po prostu jako mikrofon efekt będzie bardzo negatywny z tej prostej przyczyny, że impedancja słuchawek to od 32 do 128 omów a mikrofonu od 1 do 8. Czyli w najlepszym razie będzie 4 razy za cicho, a w najgorszym 32 razy. Dekilkatną nadzieję daje to, że konstrukcja to SMD zasilane baterią, czyli jakaś forma wzmacniacza jest. Niemniej na wiele bym nie liczył. Ratować może tu tylko zewnętrzna karta dźwiękowa z wbudowanym wzmacniaczem jakiegoś rodzaju. A i tak w takim przypadku lepiej wpiąć się w wejście liniowe a nie mikrofonowe.

PS to na obrazku to zwykła przejściówka a nie karta dźwiękowa jak sugerował tu mój poprzednik. Wiele nowych laptopów nie ma w ogóle wejścia mini jack a większość headsetów gamongowych jest na USB, bo wtedy można je podłączać też do konsol. To co masz pozwala na podłączenie do konsoli lub laptopa headsetu starego typu z dwoma wtyczkami minijack.

Porównaj to teraz do impedancji wejścia liniowego we wzmacniaczu.

Ok wylicytuje jakąś kartę dźwiękową typu soundblaster 5.1 myślę że to będzie najlepsze rozwiązanie i o przyzwoitych efektach

Pewnie zmylił go ten napis :wink:

Ale co do podłączania wyjścia słuchawkowego do mikrofonu, też nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Po pierwsze sygnał będzie mocno przesterowany, po drugie wejście mikrofonowe jest jednokanałowe.

Nawet o tym nie pomyślałem…
Jaktycznie to jednowtyczkowe jest mono, oddzielne gniazdo jest stereo.
Czemu sygnał miał by być przesterowany?

Bo wejście mikrofonowe spodziewa się napięcia sygnału rzędu 1mV, a wejście liniowe 1000mV

Tu masz dokładnie wyjaśnione: https://www.shure.pl/trasy_koncertowe/odkryj/educational/differences-line-mic-level

Czasami wejście mikrofonowe może być przełączane w tryb line-in, wówczas odłączany jest przedwzmacniacz i wejście akceptuje sygnał o wysokim napięciu. W przeciwnym wypadku przedwzmacniacz podbije już i tak wysoki sygnał co doprowadzi do jego przesterowania, będzie słychać tylko ciche partie (jako bardzo głośne)

1 polubienie

Zakupiłem taką kartę

I teraz aby podpiąć to pomiędzy tym urządzeniem do nasłuchu a tą kartą muszę użyć mini Jacka o 2 czy 3 pinach i podpiąć go do wejścia sline?

Dzwiek do laptopa rozumiem że będzie przesyłany poprzez USB

Jeśli chcesz stereo (a domyślam się, że tak) to musi być jack 3-pin.

I otrzymałem zakupione udząrzenie soundbkaster sbx. Zainstalowałem dołączona płytę. Soundblaster po podłączeniu do laptopa przez USB zainstalowal sterowniki.

Mówię nim to wszystko podłączenie do tego aparatu do nasłuchu to pierw zobaczę czy prześlę mi jakąś zalaczoną muzykę z tel do laptopa. Soundblaster podpięty do laptopa przez USB kabel mini Jack wpiety w niebieskie gniazdo s-Line a drugi koniec mini Jack do wejścia w komorce
I cisza… Niby soundblaster jest wykrywany w komputerze, ale też audacity też informuje wraz z uruchomieniem że nie znalazł żadnych urządzeń dźwiękowych.

Czy ja to muszę jakoś dodatkowo skonfigurować?

Ok wszystko działa. Wejściem s Line przesyła dźwięk do audacity

A co przestawiłeś, że zaczęło działać? :wink:

No zbytnio właśnie nic. Ponowne uruchomienie komputera :wink:

Jestem po pierwszych testach przeniesienia tego co słyszę w “walkmanie” na laptopa.

I jest jeden zasadniczy problem; nagrany dźwięk jakby nie nadążał z przenoszeniem pasma i był “wycinany” co jakiś czas. Gdzieś w walkmanie słuchając bezpośrednio na słuchawkach jest rytmicznie wybrzmiewany.
Na biegu jałowym jest jeszcze w miarę ok (przyśpieszenia dźwięku na nagraniu to jakby zgubienie jego) to już przy 2000obr/min silnika, dźwięk jakby był co drugi wycinany

Pomijam towarzyszący jakiś temu szum bo być może da się to usunąć programowo ale można jakoś w audacity z powyższym problem ? Zwiększyć próbkowanie lub coś podobnego.

A może nagrać to w mono ? Poprzez kabel mini jack mono ?

Próbki nagrań jak to brzmi https://wrzucplik.pl/pokaz/2060958---b1nf.html

Szumy mogą powstawać na każdym etapie, od głowicy, przez wzmacniacz, kabel, gniazdo, ADC, głośniki.
Na słuchawkach możesz tego nie słyszeć, bo np. wycinają takie pasmo.
Wrzuć tę próbkę w zipie, bo rar nie rozpakuję na telefonie :confused: Zip możesz wrzucić bezpośrednio na forum, bez stron typu wrzucplik.

próbki.zip (792,1 KB)


bieg jałowy benzyna finalnie.mp3

2000 obr.mp3

PS. osadzone odtwarzacze padną za 60 dni i może nie są kompatybilne z iOS Safari…

1 polubienie

Ciężko określić co to jest. Za mała częstotliwość na jakiś przydźwięk sieciowy. Najprawdopodobniej silnik sieje zakłócenia na tor audio? Ale to by oznaczała tak słabą jakość sprzętu na którym odtwarzasz, że ciężko mi sobie nawet wyobrazić :smiley:
Jeśli chcesz zgrywać kasety do wersji cyfrowej, to najważniejsze jest znalezienie jak najlepszego odtwarzacza tych kaset.

Wiem że ciężko będzie komuś coś tu określić jeśli realnie tego nie słyszal w słuchawkach, nim zostało to przetworsone do komputera

Rozumiem że jakieś ustawienia w audacity nic tu nie pomogą by poprawić jakoś lub szybkość przesyłu?

Z kablem w mono będzie jeszcze gorzej? Czy np zyskam coś kosztem czegoś?

Wycięcie części pasma raczej mija się z celem. Możesz próbować niwelować to jakimiś filtrami, ale doprowadzi to najprawdopodobniej do pogorszenia jakości całego utworu. W każdym razie ja się na obróbce audio nie znam, to nie podpowiem.

edit.
Tak sobie myślę, że możesz puścić w ten dźwięk w przeciwfazie, zapętlić na nagraniu skoro jest taki regularny i teoretycznie przeciwne fale (w idealnych warunkach) powinny się znosić, czyli uzyskasz filtr wycinający tylko to zakłócenie. Taka moja teoria niepoparta praktyka :wink:

Ps.
Ale widzę tutaj kogoś, kto może wiedzieć :wink: @Dimatheus