Jak przy pierwszym włączeniu Windows 10 wyłączyć pobieranie aktualizacji?

Hej
Chciałbym się od was dowiedzieć w jaki sposób mogę wyłączyć pobieranie się aktualizacji wszystkiego od windowsa 10 gdy go pierwszy raz uruchomię mówię o systemie i jak i jakiś dodatkach od windowsa niepotrzebnych ktoś może mi pomóc?

Odłączyć od internetu? Ustawić połączenie taryfowe?

Pytanie po co?

4 polubienia

Bez sensu wyłączać auto aktualizacje.

1 polubienie

Jak Ci bardzo zależy na wyłączeniu uaktualniania/telemetrii innych rzeczy to możesz zastosować:

lub
Blackbird

Ten drugi jest dużo bardziej rozbudowany i pozwala na dużo więcej, ale
jeżeli nie masz doświadczenia z programami CLI to nie korzystaj!

Pamiętaj, aby zawsze przed zmianami zrobić backup. Oba programy na to pozwalają i w przypadku obu warto to zrobić.

Tylko pytanie, kiedy ludzie sobie uświadomią, że blokowanie “śledzenia” więcej szkodzi niż pomaga?

Zależy jak to robisz. Jeżeli są to tylko wpisy w host/firewallu to nic to nie przeszkadza. Jeżeli wiąże się to ze zmianami w rejestrze/plikach to już różne kwiatki mogą z tego wyjść. Moje zdanie jest takie - jeżeli już blokować to z umiarem.

Zawsze można postawić dual boota i mieć więcej prywatności i kontroli pod Linux jeżeli już nam na tym zależy.

2 polubienia

Słuchajcie źle mnie zrozumieliście! Ja mówię o wyłączeniu aktualizacji czyli żeby się nic bez mojej zgody się nie pobierało, bo internet limitowany póki co mam. Widziałem też że w microsoft store czy jak to ma też się aktualizują programy automatycznie.

No toż ci przecież pisałem
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028458/windows-metered-connections-in-windows-10

Aktualizacje możesz wyłaczać i właczać kiedy chcesz Windows Update Blocker 1.2

Po co jakieś blockery.
Połączenie taryfowe to jest to czego trzeba i w żaden sposób nie rozwala systemu.

maker3 - od 1709 nie działa a metoda. Ważne aktualizacje sie ładują

Poważnie te 500MB aktualizacji zeżre ci cały transfer?
Przecież dziś w byle jakiej taryfie na kartę dostajesz rozmowy i SMS bez limitu i najmniej 30GB netu…

Lecz nie chcę w ogóle aby nic się pobierało bez mojej zgody, tak nie chcę żeby żadnej MB bez mojej zgody nie został użyty przez jakieś aktualizację które nie są mi potrzebne.

Zainstaluj Windowsa XP.

Proszę o rozwiązanie na 10.

W końcu działa ten sposób z połączeniem taryfowym czy nie?

Odrocz aktualizacje na max 35 dni, jeżeli masz may update. I wymuś kiedy możesz je zainstalować.

A co z aktualizacjami aplikacji z microsoft store?

Wyłącz w opcjach autoaktualizacje (w MS Store).

1 polubienie

Sprawdzę, dzięki.