Jak radzicie Srednie LO czy dobre TECHNIKUM?

Witam :mrgreen:

Mam pytanie do was. Jak zrobic, iść do dobrego technikum czy isc do sredniego LO? Własnie jestem w klasie 3 GIM i nie wiem co zrobic z soba, gdzie isc, jestem w kropce. Czy mozecie mi powiedziec na swoich doswiadczeniach jak zrobiliscie!? Prosze o pomoc. I co mi polecacie. W szkole idzie mi dobrze/nawet troche lepiej niz dobrze a z testów moze pójść troche gorzej cos około 50-70 pkt :?

liceum bo lepsze przygotowanie do matury i o rok krótsza nauka. A i tak później pójdziesz na studia.

Witam , technikum , po nim masz już zawód w kieszeni a po liceum masz tylko maturę i jeśli na studia się nie dostaniesz to , to co najwyżej możesz załapać się jako niewykwalifikowany /podaj , przynieś , pozamiataj/ . Oczywiście wybór należy do Ciebie

ps

Jeśli myślisz o wyjeździe na zachód to tylko technikum , jedziesz jako fachowiec i nie tracisz pięciu lat na studia , wiesz ile można przez ten czas zarobić ? Dziwię się tym co studiują i już na pierwszym roku mówią , że i tak po studiach wyjadą i to ma być inteligencja .

@rattlesnake odnoszę wrażenie, że sam na pewno nie dostałeś się na studia, więc teraz próbujesz się w pewien sposób usprawiedliwić :wink:

wracając do tematu, to musiałbyś powiedzieć ile przewidujesz, że będziesz miał punktów w sumie… też jestem w 3 gim. w szkole idzie mi dobrze (załapię się na pasek) więc nawet nie biorę pod uwagę żadnego technikum.

Spiesz się, bo zostały niecałe 2 tygodnie na złożenie papierów

To zależy co lubisz robić.

Jeśli czujesz się dobry jako kucharz / informatyk czy jeszcze ktoś inny to wybierz technikum.

A jak nie chcesz się kształcić w zawodzie to liceum.

I jeszcze jedno, może wydawać się dziwne.

Lepiej żebyś trafił do “fajnego” technikum, bo teraz tam pełno dresów itp…

Cóż , napisze jak wapniak : za moich czasów to trzeba było się uczyć teraz to wystarczy mieć dzianych starych i masz ukończoną szkołę jaką chcesz . Szkołę to za dużo powiedziane raczej fabrykę posiadaczy dyplomów. a co do moich studiów to nie musiałem zdawać egzaminów wystarczyło , że wybrałem dowolną uczelnię z dowolnym kierunkiem technicznym , a to wszystko dlatego , że jestem byłym Młodym Mistrzem Techniki i co ty na to skicio

technikum,bo po liceum nie masz jeszcze żadnego zawodu a po technikum masz,i masz maturę i możesz iść dalej na studia.Ja poszedłem do technikum i jest ok. :wink:

Oczywiście technikum.

Po 1 masz zawód!!

Po 2 technikum też kończy się maturą, więc masz maturę (jak zdasz :lol: ) !!

Po 3 masz dyplom technika i wykształcenie średnie!!

Więc masz bardzo wiele.

Po liceum nie masz nic masz ogólne wykształcenie bez zawodu ewentualnie z maturą. Oczywiście po takim wykształceniu pracy za szybko nie znajdziesz.

Potrzeba fachowców a nie leniów i teoretyków.

oczywiście po technikum masz szeroki wybór dalszych szkół, szkoleń, praktycznie wszystko czego zapragniesz.

Policealne,studia,licea,wieczorówki.

Po liceum hehe możesz jedynie wrócić do technikum jak nie dostaniesz się na studia i zacząć wszystko od nowa.

Powodzenia w dalszej nauce :slight_smile:

Czy napewno tytuł technika to w dzisiejszych czasach wykształcające wykształcenie, żeby ubiegać się o dobrą pracę? Tytuł inżyniera czy magistra będzie wyglądał znacznie lepiej w CV i stwarzał dodatkowe możliwości zatrudnienia. Ja bym wybrał liceum (rok krótsze) i jak najszybciej zaczął studia. Przejdź się po urzędach pracy i poczytaj ogłoszenia o pracę.

A po LO tego nie masz ??

BTW po co iść do liceum po technikum ??

Co to za szkoła wieczorówka, bo jeszcze o takiej nie słyszałem (a jak juz już to o trybie kształcenia w danym typie szkoły).

LO oczywiście :wink: Ja staram się do dobrego liceum dostać.

Na Biologie -Chemie - Fizykę ;

Tylko, że po technikum jest dużo trudniej zdać np. rozszerzoną metematykę niż po LO.

tez musze teraz wybierac szkole i wybralem technuikum, bo:

jak wiesz co chcesz robic w zyciu, to zaczynasz sie uczyc w konkretnym kierunku, a nie ogólnie. np, po co informatykowi szczegoly z historii,

masz zawod,

na studia przygotowujesz sie w konkretnym kierunku, ale po technikum to raczej tylko polibude masz do wyboru,

mozesz studiowac wieczorowo, a w dzien zarabiac, lub uczyc sie na dziennych, a wieczorami pracowac gdzies na pol etatu

no chyba ze nie wiesz co chcesz robic

a po liceum masz może od razu tytuł inżyniera albo magistra?? :shock: gdzie tak jest??Napisz chętnie się tam zapiszę.Po liceum nie masz żadnego tytułu :stuck_out_tongue:

A to że po technikum będziesz miał papierek że umiesz naprawiać samochody, to od razu wezmą ciebie na mechanika bolidów Ferrari?

To, że będziesz miał zawód po technikum nie świadczy, że będziesz miał prościej.

Mogą cię przyjąć do pracy ze wzgledu na ten papierek, a się okaże że nie dasz sobie rady.

Jak byście nie wiedzieli to teraz Licea są profilowane, więc nie mówcie, że jak się je skończy to nie ma się żadnej wiedzy.

Ogólnie to nie ma sensu porównywać.

Lepsze LO bo do niego chodze… :roll:

Gorsze Technikum bo się nie dostałem… :roll:

czy ja coś takiego pisałem?? :? :shock:

jak tak wygląda twój pogląd to się ci nie dziwię że takie bzdety piszesz :x

No mi sie wydaje ze do technikum idzie osoba ktora wie co lubi robic.

A do LO idzie osoba ktora jeszcze nie wiem co chce robic ale chce sie kształcic dalej. No to mam pytanie jakie sa zwody w technikum zwiazane z informatyka? Bo własnie rozwarzam,mysle gdzie mógłbym isc. Jest 50 na 50 nie wiem. Wiec dlatego prosze was o dalsze sugestie.

Ja na maturę z maty uczyłem się parę godzin i zaliczyłem na 2 czwórki, a i tak mnie to nie satysfakcjonuje, więc zbyt blisko prawdy to stwierdzenie nie leży. To zależy głównie od człowieka. Jedni nie trawią matmy, drudzy chemii, inni zaś języków obcych itd. Sami dobrze wiecie jak jest. Jak ktoś zawsze dostawał banie z ortografii, to chyba na cud nie będzie liczył czy na jakieś oświecenie, że nagle same piątki polecą. prawda? Tak więc trzeba wiedzieć co się chce robić po szkole średniej czy dalej się uczyć, czy też nie. Jak studiować to co? Inżynierie a może anglistykę? I wtedy lepiej się dobierze. Ktoś chce studiować mechanikę, elektronikę, automatykę czy coś w tym stylu, to polecam technikum.Anglistyka, polonistyka,biologia- to lepiej wybrać liceum. Takie jest moje zdanie

No to najlepiej zlikwidować wszystkie kierunki mat-fiz w liceach…

umnie w szkole robili na testy czy nadajesz się bardziej do technikóm czy liceum,mi wyszło że technikum jest dlamnie jak najbardziej wskazane a w liceum to raczek nie dam sobie rady :roll:

Ja polecam technikum,uczy się rok dłużej ale ma się zawód i jak zda się maturę można iść na studia,a po liceum jak niezda się matury to ma się p… :x

ogólnie to nawet niechce iść do liceum,chcę iść do technikóm na jakiegoś mechanika czy coś w tym stylu(lubię prace fizyczną a nie siędzenie za biurkiem :slight_smile: ) w tym tygodniu składam papiery do szkół :slight_smile: