Jak są liczone oddane głosy

Nie wiem czy to błąd, ale jestem ciekaw jak są liczone głosy pod tematami?
Screenshot_20170817_172443

Wydaje mi się że “system” często wyświetla twój avatar obok głosujących pomimo nie oddania przez ciebie głosu.

Tutaj nie wyświetla, a tam wydaje mi się, że oddałem głos. Chociaż pewny nie jestem.

kliknij głosuj i zobacz czy liczba głosów się zmieni, nie patrz na avatary…, ponadto tam gdzie głosowałeś - liczba głosów jest pogrubiona (w widoku wszystkich tematów)

dla przykładu:
image

Zagłosowałem w tamtym temacie. Widocznie nieprawidłowo przypisało mój avatar wcześniej?

Głosy oddane po zakończeniu konkursu się nie zapisują, ktoś z 4 oddał go za późno?
Przyjemniej ja coś takiego zauważyłem jak wysyczy dziękowali za głosy w konkursie.

Ale temat w którym to zauważyłem był założony tutaj, w zgłaszaniu błędów. Dotyczył nieprawidłowo działających skórek po aktualizacji forum.

Jaki to wątek, możesz dać linka?

Głosy i informacje o osobach głosujących przeliczane są co jakiś czas, możliwe że kiedy patrzyłeś sidekiq (to taki proces odpowiedzialny za wiele funkcji na forum) był zajęty czymś innym.

Problem dalej występuje? Daj proszę linka.

To było w tym temacie Ciemne skórki stały się bezużyteczne
Nie wiem czy ten problem występuje w innych tematach bo nie szukałem tego specjalnie, tylko przypadkiem się natknąłem.

Mnie obecnie pokazuje po oddaniu 5 głosów, a po kliknięciu 4 awatary, odświeżam i już jest 5 awatarów.

U mnie było w drugą stronę. Więcej avatarów niż głosów. Wydawało mi się, że głosowałem kiedy temat się pojawił, a mojego głosu nie zaliczyło tylko avatar przypisało, później pozwolił mi mechanizm głosować jeszcze raz i ilość avatarów i głosów się wyrównała.
Ale równie dobrze mogło być tak że nie głosowałem wcześniej tylko automat sam sobie z siebie avatar przypisał… ciężko powiedzieć :wink:

Generalnie trzeba dać trochę czasu, żeby sidekiq wszystko dobrze policzył i uwzględnił, to się dzieje z pewnym opóźnieniem, ale jest liczone dobrze.

Coś jednak awatar też dopisuje tak bez powodu, w zgłoszeniu o skrócie “m.in.” chyba po odpowiedzi zaczął się pokazywać mój awatar a głosów 2.

Liczba głosów już sie uaktualniła, na przyszłośc dajcie chwilę żeby forum przeliczyło głosy, zanim zaczniecie zgłaszać błędy :wink:

Zadanie przeliczające głosy uruchamiane jest chyba co 15 minut.

Ale nie oddawałem głosu a awatar już był - nie wiem czemu się przykleja sądzę że od możliwej odpowiedzi w temacie.

1 polubienie