Jak Sciagnac Plomby Z Kompa

Witam, moze to glupie ale mam takie pytanie - jak sciagnac plomby z kompa by tego nie bylo widac? :smiley: Bo mam kompa na gwarancji, a chcialbym do niego wlozyc DVD-Rom :wink: ni tracac przy tym gwarancji, plmby to oczywiscie te upierdliwe naklejki ktore zostawaija po oderwaniu uporczywy slad :> wiec… PROSZE O POMOC!! :> (chcailbym je tak sciagnac by moc je potem przykleic) :smiley: plis o powazne porady :smiley:

Co za… sprzedaje oplombowane kompy (chyba, że masz markowego, nie składaka) :o

Nie ściągniesz - komp pod pachę i do sklepu - niech się martwią

Proszę poprawić tytuł i błędy - na forum piszemy po polsku

Jez do serwisu/sklepu i powiedz że chcesz wsadzić DVDRom… nie powinno być problemu. Ewentulanie odklaej na parze… ale nie polecam kombinowania… ;]

para g#n@ dala ;: Bo juz probowalem :wink:

na komputerze(obudowa0 nie może nbyc plomb

Plomby to tylko na układach podzespołach

Właśnie najczęściej są na obudowie (gdzieś w okolicach złączenia pokrywy obudowy z właściwą obudową)

A niby czego nie może być :?

Jeżeli komputer nie jest “składakiem” tylko zestawem firmowym np. Dell, Optimus, Vobis itp. jak najbardziej cały zestaw może być oplombowany.

:o :o :o :o Ja miałem doczynienia z kilkoma moimi kolegami, którzy mają nowe kompy (znaczy na gwarancji), i jeszcze nigdy się nie spotkałem z plombami na obudowie :o :o

Bo mają składaka zapewne. Ja też jak kupiłem kompa to nie miałem plomb - był to składak, a gwarancja była osobna na każdą część.

Mój był składakiem a i tak miałem pozakładanie plomby gwarancyjne :slight_smile:

Szczerze mówiąć plomby są dobre dla właścicielu sklepów, ale czy dla kompów są sobre to nie jestem pewny :?

Kuzynka kupiła 2 lata temu nowego oplombowanego kompa za ponad 6 tysięcy. Od dwóch lat go nie otwierano i tym samym nie był czyszczony - w otworach obudowy ma wielkie “kiście” kurzu i odkurzacz ma problemy żeby to usunąć. Tak więc nie wiem co jest lepsze dla kompa.

Idź z nim do stomatologa.

wez żyletką delikatnie

no i co z tego ze ma plomby? to nie zmienia faktu ze mozesz je zerwac i dodac DVD o ile sie na tym znasz i nie uszkodzisz sprzetu… w kazdym serisie firmie jest tak ze mozesz zrewac plombe nie traca gwaracji o ile wiesz i znasz sie na tym podczas podlanczania itp. jesli sprzet zostanie uszkodzony np. plyta glowna, to ona idzie do wymiany a nie obudowa z plomba :wink:

Bartass86 podstawowe informacje (racjonalne) dostałeś - co z tym zrobisz, to już Twoja sprawa. Jakakolwiek próba ściągnięcia plomb może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dalsza dyskusja w tej kwestii nie ma sensu - zwłaszcza w przypadku żyletek, pary, czy stomatologów (jak ktoś ma tak pisać - lepiej niech pójdzie na spacer) itp. “sposobów”

Co ty gadasz :x

To znaczy, że mogę z wodomierza zerwać plomby, rozkęcić i wyczyścić szkiełko bo jest brudne :?

Ludzie nie gadajcie głupot :!:

Nie wiem dlaczego dziwicie się,

że na obudowie jego komputera są plomby.

Nie pamiętam dokładnie,

ale chyba w KŚ było tym artykuł,

że kupując komputer w supermarkecie (np. Media Markt)

jest on zaplombowany,

co uniemożliwia robienie czegokolwiek bez utraty gwarancji.

Nie polecam odklejania plomby samodzielnie (choć sam odklejałem z odtwarzacza DVD, a poźniej wysłałem do nich i mi przysłali nowy),

bo możesz mieć z tego więcej szkody niż pożytku.

Udaj się tam, gdzie nabyłeś kompa i niech sami to zrobią :slight_smile:

Zresztą wsadzić DVD rom to żadna sztuka … (zajmie im to jakąś … ~~1 min wraz z ponownym zaplombowaniem :slight_smile: )

Jeśli chcesz zdjąć plomby to weś je podgrzej suszarką a klej sie delikatenie rozpłynie …I zdejmiesz bez niczego !!

??? nie pomyliła ci się czasem plomba z naklejką gwarancyjną z datą sprzedaży ?

Co do DVD-ROMu, to w sklepie (miejsce zakupu) założą. Jeśli porządny sklep, to założą za darmo, a jak naciągacze, to będą chcieli kasę.

a ja na wkładanie napedu do kompa znalazlem inny sposob :slight_smile:

otoz z przodu kompa masz miejsca na napedy :slight_smile: jak masz conajmniej dwa wolne i chude ręce to sobie dasz rade (noi jak umiesz wymacać IDE i molexa :wink: )

otóż… z przodu kompa podważasz śrubokręcikiem plastikową osłone… za nią jest kawałek metalu przymocowany tak by go mozna bylo latwo wyrwac - wyrywasz :slight_smile:

noi w ten spowob powstaje dziura :slight_smile:

wkladasz reke, znajdujesz molexa i taśme IDE ustawiasz je tak by mozna bylo latwo podpiac pod naped :slight_smile: wkladasz naped i próbujesz podpiac :slight_smile:

powodzonka :slight_smile:

ja juz sie spotkalem z kompem z mediamarkt… plombuja skubance :] ale dvd-rw zamontowalem takim wlasnie sposobem :slight_smile:

ciekawe jak potem śrubki mocujące przykręciłeś :stuck_out_tongue: