Jak skonfigurowac połączenie internetowe- kabel -win xp

Witam! Dzisiaj zainstalowałem XP (wczesniej win 7) i jest cały pusty ! Zainstalowałem juz kilka sterownikow itd… ale ogólnie jestem w tym wszstkim zielony :frowning: A zwłaszcza w połaczeniu z internetem. Mam pc’ta + 2 laptopy w dwóch innych pokojach (tam jest wszstko okej) pc jest podłączony w sp. następujący router -> kabel -> pc. Próbowałem skonfigurować połączenie sieciowe w kreatorze ale chyba cos jest nie tak.

Jaki producent i model routera?

D-link Model DI-524

Edit:

Karta sieciowa 1394 <- sterowniki sa zainstalowane!

Przynajmniej jak zainstalowałem XP’ka to juz było

Do tego routera dołączona jest płytka którą trzeba włożyć do komputera.Następnie postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie.

Dodane 05.07.2011 (Wt) 19:33

Jest to płyta D-link Click n Connect

Cześć!. Ta karta lub port występuje w menadzerze urządzeń jako karta sieciowa 1394.Jest to oczywiście FireWire i nie służy do połączeń z internetem. Musisz zainstalować sterowniki do karty sieciowej.

Pozdrawiam - niejan.

To nie żadna karta sieciowa, tylko tak Windows wykrywa port FireWire.

Zainstaluj sterowniki karty sieciowej. Tej prawdziwej ethernetowej.

Tutaj nie ma to nic do rzeczy.

skąd mam wiedziec jakie sterowniki zainstalowac ? Jeżeli nie mam płytki to znajdę sterowniki na internecie ?

Oczywiście.

Jeśli nie wiesz jaką masz kartę sieciową, sprawdzisz to np. programem Everest.

mam ten program… Ale to w koncu mam zainstalowac sterowniki do routera czy do karty sieciowej?

W porogramie pisze :

Sieć:

Podstawowy adres IP [trial version]

Podstawowy adres karty (MAC) 00-00-00-00-00-02

czyli moja karta jest karta MAC (dla upewnienia ;d)

Najpierw do karty sieciowej.

Poprosiłem o model routera, bo byłem pewien, że masz już te sterowniki.W programie everest znajdź model i producenta płyty głównej.

Czasem takie sterowniki dostępne są na stronie producenta płyty głównej.

Ale ja chyba nie wiem jaka mam karte sieciowa >.<? To co wam wysłałem to to ? bo chyba nie… To w koncu co robic bo sie pogubilem :confused:

Podaj firmę i model płyty głównej tego komputera.

Otwórz też Menedżera Urządzeń i sprawdź, czy masz tam jakieś pozycje oznaczone na żółto. Podaj nazwy tych pozycji.

Nazwa płyty głównej: Asus K8N4-E Deluxe

Żółte pozycje:

http://imageshack.us/photo/my-images/830/10952384.png/

Wejdź tutaj:

http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

Wybierz takie ustawienia:

support.asus.com.tw_-2011-07-06-_15h-37m-48s_png_300x300_q85.jpg

Wybierz system: XP. Z grupy UTILITIES zainstaluj pozycję nVIDIA Chipset(CK804) driver version V6.66 for Windows 2000/XP(WHQL)

===========

Podaj, jakie dokładnie pozycje masz po rozwinięciu w Menedżerze urządzeń pozycji “Karty sieciowe”.

hmmm… Teraz internet działa :smiley: Dzieki

Karta sieciowa:

-karta sieciowa 1394

-Nvidia nforce Networking Controller

Em. a z żółtych pól zostało:

?Inne urzadzenia:

-?! Kontroler multimediów

-?! Kontroler multimediów

-?! Kontroler multimediów wideo

-?! Kontroler RAID

-?! Nieznane urządzenie

Musisz też zainstalować sterowniki do karty graficznej lub telewizyjnej(?) (Kontroler multimediów wideo). Podaj tutaj jaką masz kartę graficzną (telewizyjną) lub jakieś podobne urządzenie?

Jeśli potrafisz, to wyłącz (Disabled) w BIOSie Kontroler RAID. Myślę, że masz jeden dysk twardy?

Teraz więc zainstaluj wybierając tak samo, z tym, że z pozycji AUDIO, ale nie wersję BETA (pierwsza), a na przykład tą: Wersja 5.10.0.5870

Mam karte telewizyjna “WinFast DTV2000 H” Własnie bede ja instalował tylko z nia jest taki problem ze jak ja zainstaluje to nie moge “skanować” czyli:

Wybieram kraj “Polska” miasto: - (nie wybieram bo nie ma ;o)

Klikam “Skanuj” i nic… jak wybieram inne kraje tez nie działa

Antena jest podłączona itd…

Dlatego pytałem o kartę TV! Twój obrazek wskazuje, że nie masz sterowników do tej karty. Musisz pobrać do niej sterowniki i oprogramowanie: http://www.leadtek.com/eng/support/sear … eField.y=2 czyli Drivers (dla XD) i Aplications (w tej kolejności!). Dopiero po zainstalowaniu oprogramowania możesz TV uruchomić i zeskanować z ikony PVR2 , jaka pojawi się na Pulpicie.

Przedstaw potem ponownie obrazek Menadżera Urządzeń.