Jak skonfigurowac połączenie internetowe- kabel -win xp

(Mati3 95) #1

Witam! Dzisiaj zainstalowałem XP (wczesniej win 7) i jest cały pusty ! Zainstalowałem juz kilka sterownikow itd... ale ogólnie jestem w tym wszstkim zielony :frowning: A zwłaszcza w połaczeniu z internetem. Mam pc'ta + 2 laptopy w dwóch innych pokojach (tam jest wszstko okej) pc jest podłączony w sp. następujący router -> kabel -> pc. Próbowałem skonfigurować połączenie sieciowe w kreatorze ale chyba cos jest nie tak.

(kuba3351) #2

Jaki producent i model routera?

(Mati3 95) #3

D-link Model DI-524

Edit:

Karta sieciowa 1394 <- sterowniki sa zainstalowane!

Przynajmniej jak zainstalowałem XP'ka to juz było

(kuba3351) #4

Do tego routera dołączona jest płytka którą trzeba włożyć do komputera.Następnie postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie.

-- Dodane 05.07.2011 (Wt) 19:33 --

Jest to płyta D-link Click n Connect

(Niejan) #5

Cześć!. Ta karta lub port występuje w menadzerze urządzeń jako karta sieciowa 1394.Jest to oczywiście FireWire i nie służy do połączeń z internetem. Musisz zainstalować sterowniki do karty sieciowej.

Pozdrawiam - niejan.

(Kpc21) #6

To nie żadna karta sieciowa, tylko tak Windows wykrywa port FireWire.

Zainstaluj sterowniki karty sieciowej. Tej prawdziwej ethernetowej.

Tutaj nie ma to nic do rzeczy.

(Mati3 95) #7

skąd mam wiedziec jakie sterowniki zainstalowac ? Jeżeli nie mam płytki to znajdę sterowniki na internecie ?

(Kpc21) #8

Oczywiście.

Jeśli nie wiesz jaką masz kartę sieciową, sprawdzisz to np. programem Everest.

(Mati3 95) #9

mam ten program... Ale to w koncu mam zainstalowac sterowniki do routera czy do karty sieciowej?

W porogramie pisze :

Sieć:

Podstawowy adres IP [trial version]

Podstawowy adres karty (MAC) 00-00-00-00-00-02

czyli moja karta jest karta MAC (dla upewnienia ;d)

(kuba3351) #10

Najpierw do karty sieciowej.

Poprosiłem o model routera, bo byłem pewien, że masz już te sterowniki.W programie everest znajdź model i producenta płyty głównej.

Czasem takie sterowniki dostępne są na stronie producenta płyty głównej.

(Mati3 95) #11

Ale ja chyba nie wiem jaka mam karte sieciowa >.<? To co wam wysłałem to to ? bo chyba nie... To w koncu co robic bo sie pogubilem :confused:

(Kpc21) #12

(system) #13

Podaj firmę i model płyty głównej tego komputera.

Otwórz też Menedżera Urządzeń i sprawdź, czy masz tam jakieś pozycje oznaczone na żółto. Podaj nazwy tych pozycji.

(Mati3 95) #14

Nazwa płyty głównej: Asus K8N4-E Deluxe

Żółte pozycje:

(marcin82) #15

Wejdź tutaj:

http://support.asus.com.tw/download/dow ... uage=pl-pl

Wybierz takie ustawienia:

support.asus.com.tw_-_2011-07-06_-_15h-37m-48s_png_300x300_q85.jpg

Wybierz system: XP. Z grupy UTILITIES zainstaluj pozycję nVIDIA Chipset(CK804) driver version V6.66 for Windows 2000/XP(WHQL)

===========

Podaj, jakie dokładnie pozycje masz po rozwinięciu w Menedżerze urządzeń pozycji "Karty sieciowe".

(Mati3 95) #16

hmmm.... Teraz internet działa :smiley: Dzieki

Karta sieciowa:

-karta sieciowa 1394

-Nvidia nforce Networking Controller

Em. a z żółtych pól zostało:

?Inne urzadzenia:

-?! Kontroler multimediów

-?! Kontroler multimediów

-?! Kontroler multimediów wideo

-?! Kontroler RAID

-?! Nieznane urządzenie

(system) #17

Musisz też zainstalować sterowniki do karty graficznej lub telewizyjnej(?) (Kontroler multimediów wideo). Podaj tutaj jaką masz kartę graficzną (telewizyjną) lub jakieś podobne urządzenie?

Jeśli potrafisz, to wyłącz (Disabled) w BIOSie Kontroler RAID. Myślę, że masz jeden dysk twardy?

(marcin82) #18

Teraz więc zainstaluj wybierając tak samo, z tym, że z pozycji AUDIO, ale nie wersję BETA (pierwsza), a na przykład tą: Wersja 5.10.0.5870

(Mati3 95) #19

Mam karte telewizyjna "WinFast DTV2000 H" Własnie bede ja instalował tylko z nia jest taki problem ze jak ja zainstaluje to nie moge "skanować" czyli:

Wybieram kraj "Polska" miasto: - (nie wybieram bo nie ma ;o)

Klikam "Skanuj" i nic... jak wybieram inne kraje tez nie działa

Antena jest podłączona itd...

(system) #20

Dlatego pytałem o kartę TV! Twój obrazek wskazuje, że nie masz sterowników do tej karty. Musisz pobrać do niej sterowniki i oprogramowanie: http://www.leadtek.com/eng/support/sear ... eField.y=2 czyli Drivers (dla XD) i Aplications (w tej kolejności!). Dopiero po zainstalowaniu oprogramowania możesz TV uruchomić i zeskanować z ikony PVR2 , jaka pojawi się na Pulpicie.

Przedstaw potem ponownie obrazek Menadżera Urządzeń.