Jak sprawdzić jaki internet maksymalnie na moim łączu?

Brakiem zsynchronizowania modemu bądź routera z linią co skutkuje całkowitym brakiem połączenia z internetem.

hmmm w takim razie będę wiedział co jest grane

No cóż pewnie przerzucę się na 6MB :-x

edit.

PS.

Z góry dziękuje za szybkie rozwiązanie mojego problemu naprawdę profesjonalne forum =D>

10 będzie tyle że upload będzie niski jak linia będzie sypać błędami albo snr będzie wariować to może skutkować obniżeniem synchronizacji przez automat albo zrywaniem po testujesz to daj znać.Będą musieli cię przepiąć na adsl2+ parametry mogą sie poprawić ale i pogorszyć

Obecnie mam 6Mb od Netii na łączu TP w umowie “No Limits”. Prędkość została przydzielona w czasie gdy były problemy z linią, które wyeliminowali technicy. Parametry łącza zostały poprawione.Obecne parametry linii sczytane z Netiaspota:

Technologia: DSL

Protokół: PPPoA

Szybkość połączenia: 7.46 Mbps Downstream / 0.64 Mbps Upstream

Maksymalna szybkość linii: 8.28 Mbps Downstream / 1.03 Mbps Upstream

Margines zakłóceń: 12.60 dB Downstream / 17.00 dB Upstream

Tłumienie linii: 19.60 dB Downstream / 9.00 dB Upstream

Modulacja linii: G.992.1 Annex A

Czy mogę liczyć na większą prędkość Internetu i jak zmusić Netię do ewentualnej korekty prędkości?

myślę że tak ale musieliby cię przepiąć do portu adsl2+ i tu może być problem ze znalezieniem takiego wolnego portu na centrali bo netia dzierżawi wszystko od TP a oni trzymają takie porty dla swoich abonentów :roll: teraz masz 6Mb bo tyle jest osiągalne w adsl ,ile pójdzie w adsl2+ nie wiadomo zależy jak zmienią się parametry w adsl2+ jeśli margines się zwiększy masz szanse na ponad 10Mb

spróbuj gdzieś w opcjach routera odszukać te standardy i ustawić adsl2+ albo adsl2 i zobaczysz czy będzie internet może jesteś w adsl2+ tylko w ustawieniach routera masz na g.dmt ustawione

A jaki internet mogę zamówić na tej linii?

Downstream upstream

SNR Margin 23 29 db

line attenuation 41,5 13,5 db

data rate 1312 320 kbps

Z góry dziękuję :wink:

onlyshooter tyle ile na stronie TP wskaże,na inną opcję się nie zgodzą.

onlyshooter ,

linia uciągnie 6Mb jak na stronie tp widnieje mniej to system nie przepuści zamówienia chyba że masz znajomości :wink:

djosdanielos no chyba znajomość z technikiem.Znalazłem na forum telepolis ,zdjęcie ich checka .

Tłumienie graniczne dla 2M ,45.6 db

Tłumienie graniczne dla 6M ,38.8 db

Tłumienie graniczne dla 10m ,25.1 db

Tłumienie graniczne dla 20m ,19.4 db

Mnie zabrakło około 100-150 metrów,(mniej do centrali),i za Chiny ludowe nie dadzą 6M.

Tak że nie ma sensu pisać już postów,tylko sprawdzajcie dane z tabelki.

Lub sobie znajdźcie na tym forum to zdjęcie,ja się naszukałem.Tak ze niedowiarki też mogą się naszukać :wink: .

Jaka jest maksymalna predk. dla mojego lacza tp?

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 320

Szybkość pobierania 2496

Tłumienie Bliski koniec : 47.0 (dB)

Odległy koniec : 21.0 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 26 (dB)

Odległy koniec : 21 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 0

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

EDIT: Odpowie ktos? ;/

shady7435 ,

podobnie jak wyżej 6Mb mimo że tłumienie masz masz spore 47dB i do centrali daleko to masz bardzo duży zapas marginesu, twoja linia musi być w dobrym stanie i mieć mało użytkowników

tam gdzie TP nie da tam netia zostaje bo ich procedury są trochę inne najpierw mierzą wszystko z osobna dla każdego i ile z tego wyjdzie tyle dają

djosdanielos nie rób mu nadziej,ja margines szumu mam oba 26db,do tego adsl2+ tłumienie około 40 db.Centrala może pociągnąć nawet 80M w vdsl.Mnie nie pozwolono na 6M,z tego co się dowiedziałem.Dawniej nawet z tłumieniem 46 db,zakładali 6M.Teraz mają wszystko poustawiane na sztywno dla każdego,djosdanielos Netia nie da nigdy więcej niż TP na łączu bsa.Co innego na llu,przekopując fora natknąłem się na informacje ze ludzie mający 2M,mogą mieć Videostrade drogą kablową,i faktycznie ja mogę też mieć.Jak ktoś gdzieś napisał,jeśli podpiszesz umowę na trzy usługi,to już nigdy nie możesz z telewizji zrezygnować.I w tym chyba tkwi sens,a jeśli na wysokim tłumieniu dadzą ci 6M,a będzie problem,to muszą cię migrować w duł,a kurier nie chodzi z umową za friko,a co zatem idzie,nie opłaca im się ryzykować.Ze względów biznesowych,i przyjęli jeden schemat parametrów linii dla wszystkich.

jeśli na stronie tp ma do 6Mb to tyle będzie mógł zamówić jeśli nie to można spróbować jednak u neti, jedna osoba tutaj z forum niedawno miała podobną sytuację tp dawała 2Mb a netia na tych samych kablach i centrali 6Mb i zamówienie poszło bez problemu w neti ,tak więc można a nawet trzeba próbować

Nadmatrix faktycznie mógłbyś mieć tv po kablu bo tv potrzebuje ok.4Mb mając prędkość internetu 2Mb + te 4 to wychodzi 6tyle ile linia wyciągnie, ja miałem nieprzyjemną sytuację z TP mogłem zamówić 20Mb z tv lub tylko 6Mb bez tv bo niby tyle system mógł przepuścić to jest dopiero naciąganie a jak zamówisz z tv to potem zrezygnować z tego nie idzie przy przedłużeniu umowy tylko trzeba zerwać całkowicie a potem znowu nie wiadomo czy system pozwoli na daną prędkość

Witam,

Mogę zamówić 10Mb,czy na tych parametrach będzie to wmiarę stabilnie chodziło?

— System Information —

Vendor: Linksys

ModelName: WAG320N

Firmware Version: 1.00.12 , 2010-03-22T10:51:43

Boot Version: 1.06

Hardware Version: 0.01

— DSL Information —

DSL Driver Version: AnnexA version - A2pB023k.d21d

DSL VPI/VCI: 0/35

DSL Status: Showtime

DSL Mode: ADSL2+

DSL Channel:

DSL Upstream Rate: 639 Kbps

DSL Downstream Rate: 7456 Kbps

Down up

DSL Noise Margin: 17.8 dB 17.5 dB

DSL Attenuation: 32.0 dB 13.5 dB

DSL Transmit Power: 25.6 dBm 12.8 dBm

nie powinno być problemów o ile DSL Noise Margin: 17.8 dB 17.5 dB nie ma jakiś spadków o kilka dB , reszta zależy od twojego routera

Właśnie teraz sprawdziłem i :

DSL Noise Margin: 15.3 dB 18.0 dB

Trochę spada. Nie wiem czy próbować przejść na tą 10,zależy mi na stabilnym necie.

jeśli będzie zrywać to powrócisz do 6Mb możesz spróbować mam takie same parametry jak ty i u mnie działa stabilnie

ac3138bcfde0f28dmed.jpg

mam 1mb w tp

co na tym pójdzie? proszę o szybką odpowiedź.

pozdrawiam

w okolicach 2 Mb

Witam

Mam prośbę o odczytanie jaka neo będzi działać na takich parametrach

Status linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 320 Kb/s (Intlv[LP0])

Szybkość pobierania 1320 Kb/s (Intlv[LP0])

Tłumienie Bliski koniec: 50.8 (dB)

Odległy koniec: 20.2 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec: 15 (dB)

Odległy koniec: 8 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 0

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

obecnie jest 1 Mb

Dzięki za odpowiedź.